اتو پرس؛ راهنمای خرید یک اتو پرس خوب

راهنمای خرید یک اتو پرس خوب

اتو پرس؛ راهنمای خرید یک اتو پرس خوب

در گذشته اتو پرس فقط برای مصارف تجاری تولید می‌شدوفقط در خشک‌شویی‌ها یافت می‌شد و معمولا کار اتوکشی در خانه با استفاده از اتوهای معمولی صورت می‌گرفت. به‌دلیل توانایی زیاد اتو پرس برای صاف کردن چروک لباس‌ها، نوع سبک‌تر و پیشرفته‌تر این دستگاه برای مصارف خانگی روانه بازار شد و امروزه محبوبیت زیادی بین افراد پیدا کرده است.

اتوی پرس
اتوی پرس

این دستگاه به ویژه کار خیاط‌هایی را که در منزل یا کارگاه کوچک کار می‌کنند، راحت کرده است. در این مطلب از گلدن8 قصد داریم نکات خرید بهترین اتو پرس را برای شما بگوییم با ما همراه باشید.

همچنین می‌توانید برترین برندهای اتو را در اینجا مشاهده نمایید.

 

راهنمای خرید بهترین اتو پرس

در هنگام خرید اتو پرس بسیاری از نکات میتوانند در انتخاب شما تاثیر بگذارند. برخی از این نکات آن قدر مهم هستند که اگر در هنگام خرید به آن‌ها دقت نکنید، ممکن است بعدا مشکلات زیادی برای دستگاهتان به وجود بیاید. برخی از مهم‌ترین نکات خرید اتو پرس عبارتند از:

 

توان دستگاه

اتو بخار پرس مانند هر دستگاه دیگری که قدرتش با وات یا اسب بخار اندازه‌گیری می‌شود، درباره این دستگاه نیز صدق می‌کند و هر چه وات دستگاه بالاتر باشد، دستگاه شما بهتر می‌باشد. در اتو پرس، توان دستگاه به معنای توانایی تولید گرما می‌باشد و این گرما است که لباس‌های چروک را به لباس‌هایی کاملا صاف، زیبا تبدیل می‌کند.

اتوی پرس
اتوی پرس

بهتر است که دستگاهی با مقدار واتی را انتخاب کنید که برای شما مناسب باشد، البته به این نکته توجه داشته باشید که هر چه توان بیشتر باشد کار اتوی لباس را راحت‌تر می‌کند، اما انرژی بیشتری نیز مصرف می‌کند. بنابراین اگر به‌دنبال صرفه‌جویی در مصرف برق هستید، دستگاهی را انتخاب کنید که مصرف انرژی آن کمتر باشد.

 

تنظیمات بخار

اکثر دستگاه‌های اتو پرس دارای امکان کنترل دما و تنظیم میزان بخار می‌باشند. این تنظیمات روی یک پنل دیجیتال قرار دارند. با این قابلیت می‌توانید تنظیمات خروج بخار را به درستی برای پارچه‌های مختلف تنظیم نمایید. هر نوع پارچه به فشار و مقدار خروجی بخار متفاوتی نیاز دارد. این تنظیمات از قبل برنامه‌ریزی شده‌اند و کافی است نوع پارچه را انتخاب نمایید.

تنظیمات بخار اتوی‌ پرسی
تنظیمات بخار اتوی پرس

به عنوان مثال پارچه‌های ضخیم‌تر گرما و بخار بیشتری نیاز دارند و پارچه‌های ظریف مانند نایلون گرمای کمتری برای اتوکشی نیاز دارند. با این تنظیمات خودکار دیگری نیازی نیست به دفترچه راهنما مراجعه کنید. این قابلیت به شما کمک می‌کند تا بتوانید دمای مناسب را برای اتو کردن لباس‌های مختلف تنظیم کنید، درنتیجه آسیبی به بافت پارچه‌ای که در حال اتو کردن آن هستید نمی‌رسد.

 

ظرفیت مخزن آب

در اتو از آب برای تولید بخار و از بین بردن چروک‌های لباس استفاده می‌نمایند. اگر مخزن آب اتوی پرس ظرفیت بیشتری داشته باشد، بهتر است. اگر اتو مخزن آب بزرگتری داشته باشد بیشتر بخار تولید می‌کند و کار اتوکشی پارچه‌ها راحت‌تر خواهد شد و به سادگی صاف خواهند شد. اگر زیاد با اتو پرس کار می‌کنید، ظرفیت مخزن آب بزرگتری را در نظر داشته باشد.

ظرفیت مخزن آب اتوی پرسی
ظرفیت مخزن آب اتوی پرسی

دلیل دیگر استفاده از اتوهای با مخزن بزرگتر این است که برخی از اتوهای پرس قابلیت شلیک بخار دارند و بخار آب را با فشار بیرون می‌دهند و لباس را با قدرت بیشتری صاف می‌کند، بنابراین در صورتی که از آن دسته افرادی هستید که تعداد زیادی لباس را هم‌زمان باهم اتو می‌کنید، بهتر است که اتو را با مخزن بزرگتر خریداری نمایید.

 

جنس کف اتوی پرس

در نظر گرفتن جنس کف، برای خرید اتو پرس و سایر اتوها بسیار مهم است. بهتر است اتو پرسی را خریداری کنید که کف آن نچسب باشد. در این صورت اگر به هر دلیلی لباس بسوزد به راحتی و با یک دستمال مرطوب کف آن تمیز می‌شود.

 

تکنولوژی قطع شدن دستگاه به‌ صورت اتوماتیک

تکنولوژی قطع شدن دستگاه به‌ صورت اتوماتیک یکی دیگر از نکات مهم خرید اتوی پرسی می‌باشد، ممکن است برای شما پیش بیاید که اتوپرس را بر روی پارچه قرار دهید و به دلیل مشغول شدن به کارهای دیگر، فراموش کنید که آن را از روی پارچه بردارید، بهتر است اتوپرسی را خریداری کنید که در آن قابلیت قطع شدن دستگاه به‌ صورت اتوماتیک وجود داشته باشد که در صورت فراموشی خاموش شود.

اتوی‌ پرسی
اتوی پرس

این قابلیت در دستگاه اتوی پرسی باعث می‌شود هنگامی‌ که دو صفحه بخارده و کفی بیش از مدت ‌زمان تعیین شده بر روی یکدیگر قرار گرفته شده باشند، دستگاه به ‌صورت اتوماتیک خاموش شود و از گرم کردن بیش ‌از حد پارچه شما و سوختن آن جلوگیری می‌کند.

 

سایر امکانات یک اتو پرس خوب

  • برای جلوگیری از حوادث مختلف هنگام خرید اتوپرس دستگاهی را انتخاب کنید که دارای قفل صفحه پرس باشد.
  • هرچقدر توان و قدرت تولید کردن بخار در اتوپرس بیشتر باشد، شما راحت‌تر می‌توانید چروک‌های موجود در پارچه را از بین ببرید.
  • بهتر است هنگام خرید اتوپرس دستگاهی را انتخاب کنید که به‌ راحتی بتوانید دما را بر اساس نوع پارچه تنظیم کنید.
  • قابلیت تمیز شدن اتوپرس به ‌صورت خودکار: هنگام خرید اتوپرس به این نکته توجه کنید که اتو پرسی را انتخاب نمایید که در آن با فشردن یک دکمه، قطعات مختلف در آن تمیز شوند و رسوبات موجود در آن از بین برود.