راهنمای خرید مبلمان و هر آنچه قبل از خرید باید بدانیم

راهنمای خرید مبلمان و هر آنچه قبل از خرید باید بدانیم

راهنمای خرید مبلمان و هر آنچه قبل از خرید باید بدانیم

مبلمان جزو وسایل اصلی منزل است که دکوراسیون پذیرایی و نشیمن را تشکیل میدهد، مبلمان علاوه بر زیبا و مدرن بودن باید راحت و استاندارد هم باشد. یکی از لذت های زندگی این است که روی یک مبل راحت دراز بکشیم و استراحت کنیم. ولی خریدن مبلی که در گذر زمان آزمون خود را بتواند پس بدهد نیاز به دقت فراوانی دارد. مهم ترین چیزی که باید در نظر داشت این است که برای خرید عجولانه تصمیم گیری نکنید. در این بلاگ از گلدن 8 با ما همراه باشید تا یک مقاله کامل در ارتباط با راهنمای خرید مبلمان را مطالعه و بررسی فرمایید.

راهنمای خرید مبلمان و هر آنچه قبل از خرید باید بدانیم
راهنمای خرید مبلمان و هر آنچه قبل از خرید باید بدانیم

مبلی که طراحی ساخت بی نظیری داشته باشید و به همراه آن راحتی و تکیه گاه فراهم کند چیزی است که بهترین گزینه به شمار می‌رود. و همچنین چیزهای دیگری نیز وجود دارد که باید در نظر گرفت نظیر شیکی، شکل، رویه دوزی و دوام آن. راهنمای خرید زیر مهم ترین نکات را برای شما لیست می کند، تا زمانی که می‌خواهید خرید کنید، نه تنها خرید شما یک تجربه ی فوق العاده راحت بلکه با دوام نیز باشد.

 

فاکتورهای مهم راهنمای خرید مبلمان منزل

اولین موضوعی که باید مشخص کنید نوع سبک و مدل مبل دلخواه است. مبل کلاسیک یا راحتی؟ مبل کلاسیک یا استیل؟ مبل راحتی ال یا تخت و خواب شو؟ در این انتخاب، سلیقه حرف اول را می‌زند. اول از همه مشخص کنید که سبک‌های کلاسیک و استیل دوست دارید یا راحتی و اسپرت.

اگر مبل کلاسیک و استیل را می‌پسندید با از میان این دو هم یکی را انتخاب کنید. مبل کلاسیک ساده‌تر، کوچک‌تر و سبک‌تر از مبل‌های استیل هستند. منبت کاری‌‌ها در مبل‌های استیل و سلطنتی بسیار پیچیده و شلوغ هستند. از نظر قیمت هم مبل‌های استیل به دلیل استفاده از چوب بیشتر و همچنین ۹ نفره بودن، قیمت بیشتری دارند.

فاکتورهای مهم راهنمای خرید مبلمان منزل
فاکتورهای مهم راهنمای خرید مبلمان منزل

در صورتی که به هر دلیلی قصد خرید مبل اسپرت و راحتی را دارید باید از میان تنوع مدل‌های این سبک نیز یکی را انتخاب کنید. اول از همه دقت داشته باشید که مبل‌های راحتی را اغلب در هر تعداد که بخواهید می‌توانید سفارش دهید. از ۳ نفره تا ۹ نفره و حتی بیشتر، پس فکر خود را مشغول این موضوع نکنید.

 

انتخاب مبلمان منزل بر اساس سبک دکوراسیون داخلی

هر یک از افراد با توجه به روحیات و سلایق خود سبک های مختلفی از دکوراسیون داخلی را انتخاب می کنند. عده ای دکوراسیون داخلی مینیمال را میپسندند و برخی سبک های آسیایی و عده ای هم خانه های مدرن را ترجیح می‌دهند.

انتخاب مبلمان منزل بر اساس سبک دکوراسیون داخلی
انتخاب مبلمان منزل بر اساس سبک دکوراسیون داخلی

در انتخاب مبلمان منزل باید دقت داشته باشید که برای چه سبک دکوراسیون قصد خرید دارید؟ با در نظر گرفتن این فاکتور تا حد زیادی انتخاب برایتان آسان تر خواهد شد و براحتی می‌توانید مبلمان های مورد نظر را دسته بندی کنید.

 

فاکتور رنگ در خرید مبلمان منزل

یکی از مهم ترین فاکتورهایی که در راهنمای خرید مبلمان منزل نقش و جایگاه ویژه ای دارد، رنگ می‌باشد. رنگ مبل ها را در اغلب مواقع باید بر اساس رنگ پرده ها و هارمونی کلی دکوراسیون انتخاب کرد. یکی از بزرگترین اشتباهاتی که ممکن است در انتخاب مبلمان منزل دچار شوید، ست کردن رنگ آن با توجه به رنگ دیوار اتاق می‌باشد. همیشه سعی کنید رنگ پرده های اتاق را ملاک تعیین رنگ مبل در نظر بگیرید نه دیوارها را!

 

رنگ
رنگ در خرید مبلمان منزل

یکی از بهترین انتخاب ها برای داشتن خانه های شیک و مرتب، مبلمان با روکش تک رنگ می‌باشد. در این شرایط با توجه به سایر رنگ های موجود در طراحی دکوراسیون داخلی منزل می‌توانید از کوسن های رنگی استفاده کنید تا هارمونی خوبی را بوجود بیاورد.

 

دقت در اندازه مبلمان در هنگام خرید

محلی که برای مبل خود در نظر گرفته اید را اندازه گیری کنید، هنگام خرید اندازه و شکل اتاق را در نظر بگیرید. مبلی که فکر می کنید متناسب با فضای اتاق شما است را انتخاب کنید، اندازه های مبل را یادداشت کنید و اندازه ی آن ها را با استفاده از نخ روی کف اتاق شبیه سازی کنید.

اندازه مبلمان
اندازه مبلمان

به این صورت شما مطمئن می‌شوید که مبل مورد نظر شما در اتاق جا خواهد شد یا نه و اینکه فضای اضافی در اتاق برای قدم زدن یا عبور از آن وجود دارد.

 

 دقت به راحتی در هنگام خرید مبلمان

در رابطه با یک مبل تازه، آنچه که شما می‌بینید و آنچه که حس می‌کنید تا حد زیادی آن چیزی است که در نهایت گیرتان می‌آید. با توجه به این حرف، حواستان باشد مبلی که فوق العاده از نظر راحتی و داشتن تکیه گاه عالی به نظر می‌آید ممکن است با گذشت زمان قدرت خود را از دست بدهد. به همین دلیل، سعی کنید متوجه شوید زیر رویه دوزی آن مبل چه چیزی قرار دارد.

راحتی
راحتی مبلمان

از دیگر فاکتورهای مهم در راهنمای خرید مبلمان منزل می‌توان به میزان راحت بودن آن، کیفیت، جنس قاب داخلی و میزان دوام آن و همچنین جنس الیاف به کار رفته در بالشتک های آن اشاره نمود. در برخی از مواقع ممکن است مبلمانی را انتخاب کنید که از نظر ظاهر تمام استانداردهای لازم را داشته باشد، اما در مدت زمان کوتاه حجم بالشتک های آن کاهش پیدا کند. در این صورت نه تنها ظاهر مبلمان زیبایی روز اول را نخواهد داشت، بلکه طول عمر آن نیز بسیار کم خواهد شد.

 

انتخاب جنس در هنگام خرید مبلمان

به همان اندازه که تنوع در نوع و مدل مبلمان وجود دارد، در جنس روکش آنها نیز تفاوت هایی دیده می‌شود. مبلمان چرم، پارچه ای و مخمل و غیره هر یک دارای مزایا و معایب خاصی می‌باشند که باید در حین خرید در نظر داشته باشید. برای خانه هایی که کودکان خردسال در آن زندگی می‌کنند، انتخاب مبلمان چرم گزینه مناسبی نخواهد بود، چون ممکن است خراش و پارگی در آن ایجاد شود.

جنس
جنس مبلمان برای منزل

علاوه بر کیفیت و میزان ماندگاری و دوام روکش مبلمان، لازم است به طرح روکش و میزان تناسب آن با فضا نیز توجه شود. برای مثال، مبلمان پارچه ای طرح دار برای خانه های کوچک انتخاب خوبی نخواهند بود، چون باعث می‌شوند تا اتاق و فضای خانه شلوغ و نامرتب و همچنین کوچکتر به نظر برسد.

 

توجه به تعداد مبل با توجه به فضا در هنگام خرید مبلمان

تعداد مناسب مبل ها باید با فضای مورد نظر شما متناسب باشد . معمولا مبلمان ها 7 نفره هستند اما هنگام خرید مبل حتما لازم نیست تعداد و ترکیب مبلمان را رعایت کنید و بهتر است متناسب با فضا و نیاز آنرا تغییر دهید تا از پر شدن و اضافه آوردن مبل ها به خصوص در فضاهای کوچک جلوگیری نمایید.

 

وزن مبلمان

مبلی را انتخاب کنید که وزن زیادی نداشته و سبک باشد تا در هنگام جا بجایی و یا تغییر دکوراسیون حمل آن آسان باشد و آسیب نبیند.

 

دقت به جنس فوم مبل

جنس و کیفیت موضوع مهم دیگری است که در این راهنمای خرید به آن خواهیم پرداخت. فوم‌‌ها که در بدنه مبلمان راحتی به کار برده می‌شوند، نقش مهمی را در استحکام و ماندگاری دارند. در رویه کوبی مبل‌های استیل و مبل راحتی از اسفنج و فوم و الیاف ویسکوز استفاده می‌شود.

 

دقت به جنس فوم مبل
دقت به جنس فوم مبل

در بعضی موارد برای دسته و پشت مبل هم می‌توان از فوم و ویسکوز استفاده کرد. اغلب کف مبلمان استیل از فوم گرم، فوم سرد و یا فوم ویژه تولید می‌شود. فوم‌‌ها مدل‌های مختلفی دارند که در زیر خلاصه شده‌اند.

 

فوم‌های سرد

در دمای پایین ساخته می‌شوند. نرم هستند و در کف مبل زیاد استفاده می‌شود. حالت ارتجاعی دارد. با انگشت به قسمتی از فوم فشار وارد کنید، اگر جای انگشت شما روی فوم باقی نماند، فوم سرد است.

 

فوم گرم

در حرارت بالا ساخته می‌شود. سفت از فوم سرد است. کم کم نرم می‌شود و گود می‌افتد. ماندگاری کمتری نسبت به فوم سرد دارد. با فشار انگشت روی آن، جای انگشت روی آن باقی می‌ماند. در این بلاگ از گلدن 8 با ما همراه باشید تا یک مقاله کامل در ارتباط با راهنمای خرید مبلمان را مطالعه و بررسی فرمایید.

 

فوم ویژه

محصولی مهندسی شده و دارای خصوصیات فوم سرد و گرم است. استفاده از آن به دلیل نرمی و سفتی متعادل، در مبل راحتی افزایش یافته است.

 

فوم الیاف ویسکوز

بسیار نرم هستند. حالت برگشت پذیری کمی دارد. فرورفتگی‌‌ها روی آن باقی می‌مانند. برای استفاده در کف مبل توصیه نیم شود. برای کوسن‌‌ها و بالشتک‌‌ها مناسب هستند.

 

فوم لایکو

از جنس پنبه و پلی استر است. چگالی مختلف دارد و هر چه بیشتر کیفیت بهتری خواهد داشت. در دسته و تکیه گاه‌‌ها استفاده می‌شوند.

فوم لایکو مبلمان
فوم لایکو مبلمان

انواع چگال تر، در کف نیز استفاده می‌شوند. در این بلاگ از گلدن 8 با ما همراه باشید تا یک مقاله کامل در ارتباط با راهنمای خرید مبلمان را مطالعه و بررسی فرمایید.

 

فوم پلی استر

به دو صورت فشرده و فیبری در بازار موجود هستند. نوع فیبری چندان فوم محسوب نمی‌شوند. نوع فشرده از پنبه پلی استر ساخته شده است. به مرور زمان فشرده می‌شود و یک انتخاب ارزان است. برای همین برای تکیه گاه و دسته‌‌ها مناسب‌تر هستند. پلی استر فیبری هم جایگزینی برای فوم‌‌ها در بالشت‌ها و کوسن‌‌ها هستند.

 

فوم پلی اورتان

از محصولات قدیمی در ساخت مبل محسوب می‌شود. تراکم خوبی دارد. در نشیمنگاه استفاده می‌شود. در صورت استفاده زیاد دچار گودی می‌شود. نوع تراکم بالای آن نیز در بازار موجود است. مقاوم‌تر و منعطف‌تر است. برای همه نوع مبل مناسب است.

 

فوم سلول باز

به دلیل ساختار حفره‌ای، بسیار نرم و راحت است. برای نشیمنگاه مبل راحتی گزینه مناسبی است. انعطاف‌پذیری خوبی هم دارد. آب از آن به راحتی عبور می‌کند.

 

فوم سلول بسته

توانایی جذب رطوبت و آب را ندارد. مایعات به آن نفوذ نمی‌کنند. به دلیل قیمت بالا، اغلب لایه‌ای نازک از آن را در ترکیب با سایر فوم‌‌ها به کار می‌برند.

 

توجه به قیمت مبلمان در هنگام خرید مبلمان

با کمی جستجو برای انتخاب مبلمان برای منزل، کاملا متوجه تنوع بسیار بالای آنها از نظر رنگ، جنس، ابعاد و قیمت خواهید شد.

قیمت مبلمان برای منزل
قیمت مبلمان برای منزل

به همین خاطر لازم است ابتدا میزان بودجه مورد نظر را در نظر داشته باشید و بر همین اساس انتخاب کنید. به عنوان مثال در شرایطی که بودجه محدودی دارید، بهتر است به جای خرید مبلمان استیل، به خرید مبلمان راحتی فکر کنید. همچنین میتوانید ترندهای 2021 مبلمان در در اینجا ببینید.