توستر نان و راهنمای خرید آن برای یک صبحانه لذت بخش

توستر نان و راهنمای خرید آن برای یک صبحانه لذت بخش

توستر نان و راهنمای خرید آن برای یک صبحانه لذت بخش

اگر اهل خوردن صبحانه برای شروع یک صبح دل انگیز هستید و یا تمایل دارید که همیشه نان تست گرم در اختیار داشته باشید، داشتن یک توستر برای شما ضروری است. امروزه با وجود محدودیت‎‌های زندگی شهری شاید نتوان هر روز به نان تازه دست آورد، به همین دلیل توستر نان توانسته محبوبیت زیادی بین مردم کسب کرده است. گرچه خرید توستر از ضروریات هر آشپزخانه محسوب نمی‌شود، اما می‌تواند این حس جریان زندگی را هر روز در خانه پدیدار کند. البته توستر علاوه بر گرم کردن نان می‌تواند برای امور دیگر بسیار کاربردی باشد.

توستر نان و راهنمای خرید آن برای یک صبحانه لذت بخش
توستر نان و راهنمای خرید آن برای یک صبحانه لذت بخش

اگر شما اهل آماده کردن صبحانه مفصل برای خود هستید پس قطعا توستر در منزل برای شما گزینه خیلی خوبی می‌باشد، اگر قصد دارید نمونه ای از بهترین توستر نان را خریداری کنید، تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا بتوانید به کمک نکات مهمی که در راهنمای خرید این محصول در ادامه بیان می‌کنیم بهترین مدل آن را برای خود خریداری کنید.

 

انواع توستر

توسترها در دو نوع اصلی Pop-Up و Oven در بازار موجود هستند که هر کدام از آن‌ها در سایزهای مختلفی تولید شده و ویژگی‌های خاص خود را دارند. قبل از معرفی نکات مهم در خرید توستر ابتدا با انواع آن آشنا می‌شویم.

 

Oven توستر

آون توسترها به شکل یک کوره کوچک و مانند مایکروویوها هستند. شکل آن‌ها با نوع معمولی متفاوت‌تر است. این دستگاه اندازه بزرگتری دارد اما استفاده‌های بیشتری نیز دارد. یعنی به جز توست کردن نان، می‌توانید از آن برای گرم کردن و پخت پز سایر غذاها نیز استفاده نمایید.

Oven توستر
Oven توستر

با توجه به سایز دستگاه گرمکن نان، می‌توان تعداد نان بیشتری به طور همزمان در آن قرار داد و در نتیجه برای خانواده‌های پرجمعیت مناسب هستند. قیمت آون توستر از نوع معمولی آن گرانتر است اما با توجه به کاربردهای بیشتر آن قابل توجیح می‌باشد.

 

توستر Pop-Up

توستر پاپ آپ معمولا به نام توستر، بدون پیشوند و پشوند شناخته می‌شوند. این دستگاه‌ها دارای دو یا ۴ اسلات در بالای صفحه خود می‌باشند و معمولا جای کوچکی در آشپزخانه اشغال می‌کنند. برای استفاده از این دستگاه، پس از اتصال آن به برق باید نان خود را داخل اسلات‌ها قرار دهید. سپس اهرم کناری دستگاه را به پایین فشار دهید. هنگامی که نان آماده شود، دستگاه نان را رو به بیرون هدایت می‌کند.

توستر Pop-Up
توستر Pop-Up

این دستگاه به طور خاص برای توست کردن طراحی شده است و فقط همین کار را انجام می‌دهند. معمولا قیمت آن‌ها مقرون به صرفه است و در اکثر بازارها یافت می‌شوند. استفاده از این دستگاه بسیار ساده است و تنها مشکل آن این است که می‌توان تنها دو یا چهار برش از نان را در یک زمان در آن قرار داد.

 

تفاوت توستر و آون توستر

آون توسترها می‌توانند پیتزا یا کیک بپزند، غذا را دوباره گرم کنند و همچنین بعضی از آن‌ها قادرند مواد غذایی فریز شده را یخ‌زدایی کنند. آون توسترها از نظر ابعاد و اندازه بسیار شبیه ماکروویو هستند، اما عملکردی متفاوت دارند. به طور کلی تفاوت اصلی توستر پاپ آپ و آون توستر در خدماتی است که ارائه می‌دهند، مانند قیمت آن‌ها که آون توستر اغلب بیشتر از توستر نان پاپ آپ هزینه باید پرداخت کنید.

تفاوت توستر و آون توستر
تفاوت توستر و آون توستر

آون توستر ساختاری مشابه ماکروویو دارد و از شیار تشکیل نشده است. آون توستر کاربردهای دیگر مثل پخت پیتزا، کیک و… را انجام می‌دهد. توستر نان فقط برای تست نان‌هایی که در شیارها جای می‌گیرند مفید است، نمی‌توانید از آن‌ها برای آشپزی استفاده کنید. وزن و اندازه آون توستر بیشتر از پاپ آپ است و نمی‌تواند مانند آن کنار سفره قرار بگیرد.

 

نکات مهم خرید توستر نان

هر توستر نان ویژگی‌هایی مختلفی دارد که آن را از دیگر برندها و یا سایر سری تولیدات کارخانه متمایز می‌سازد. برخی از نکاتی که قبل از خرید توستر باید از آن‌ها آگاه باشید شامل موارد زیر است:

 

ظرفیت توستر نان

توستر های نانی که در بازار وجود دارند معمولا یا به صورت چهارخانه و یا به صورت دو خانه موجود هستند. می‌توانید بر اساس نیاز خود یکی از آن‌ها را برای خرید انتخاب کنید. همچنین لازم است این نکته را بیان کنیم که برخی از توسترهای دو خانه دارای جایگاه نان با عرض بیشتری می‌باشند که می‌توان در آن‌ها برای تست کردن 4 تا نان نیز استفاده کرد تعداد خیلی کمی از توسترهای دو خانه این گونه می‌باشد.

 

قابلیت کنترل حرارت

برخی از افراد ترجیح می‌دهند تا نان‌ها حالت برشته‌تری داشته باشد اما برخی دیگر از افراد هستند که خیلی برشته دوست ندارند، اگر جزء این دسته از افراد هستید و اندازه برشته بودن نام برای شما اهمیت زیادی دارد پس پیشنهاد می‌کنیم حتما توستر نانی با قابلیت کنترل حرارت خریداری کنید.

قابلیت کنترل حرارت در توسترنان
قابلیت کنترل حرارت در توسترنان

معمولا درجه حرارت توسترها به این شکل است که می‌توان از درجه نرم‌ترین تا برشته‌ترین حالت نان، آن‌ها را تنظیم کرد.

 

سینی جمع آوری نان

در توستر نان بهتر است جایگاهی برای نان‌های خورده ریز وجود داشته باشد تا خرده های نان تست در آن قسمت جمع آوری شود. وجود سینی جمع آوری نان کمک می‌کند تا خرده‌های نان به راحتی در یک جا جمع شوند و با جدا کردن سینی از دستگاه آن را تمیز کرد.

 

قابلیت یخ زدایی و گرم کردن مجدد

قطعا برای افرادی که وقت خرید ندارند پیش آمده است که نان‌های خود را درون فریزر بسته بندی می‌کنند. با وجود قابلیت یخ زدایی می‌توانید حتی نان‌هایی که درون فریزر گذاشته‌اید را در توستر قرار دهید تا با یخ زدایی و برشته و داغ کردن نان ها به شما نانی گرم و تازه بدهد.

قابلیت یخ زدایی و گرم کردن مجدد
قابلیت یخ زدایی و گرم کردن مجدد

همچنین قابلیت گرم کردن مجدد کمک می‌کند تا نان هایی که درون توستر گذاشته بودید را بعد از چند ساعت مجدد گرم کنید، این قابلیت کمک می‌کند که حتی اگر نان تست شده شما سرد شده باشد به راحتی در چند ثانیه کوتاه آن را گرم نمایید.

 

داشتن تایمر در توستر نان

یکی دیگر از بهترین قابلیت‌هایی که می‌تواند در توستر نان وجود داشته باشد قابلیت تنظیم تایمر است، معمولا خیلی از مواقع شاید حواسمان به چیز دیگری پرت شود و از نان هایی که در حال تست شدن و رو به سوخته شدن هستند غافل می‌شویم که در این جا با وجود تایمر مخصوص دستگاه پس از داغ کردن و تست کردن نان‌ها خاموش خواهد شد.