خرید لوستر و آنچه که درباره آن باید بدانید

خرید لوستر و آنچه که درباره آن باید بدانید

خرید لوستر و آنچه که درباره آن باید بدانید

لوسترها بیش از آنکه کاربردی باشند، تزئینی هستند، بنابراین معیار خرید لوستر در میان افراد مختلف سلیقه‌ای است و بعد از موضوع قیمت، این سلیقه شماست که تعیین ‌کننده شکل لوستر خانه خواهد بود، بنابراین تصمیم گرفتیم در این مطلب از سایت گلدن ایت شما را در خرید لوستر راهنمایی کنیم، چرا که گران‌ قیمت‌ترین لوسترها هم اگر برای محیط شما مناسب نباشند، بدون جلوه باقی می‌مانند. تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

 

نکات مهم در رابطه با خرید لوستر

یکی از مهمترین مسائل در رابطه با چیدمان و دکوراسیون داخلی خانه، روشنایی و نورپردازی مناسب آن است. این مسئله در دو حالت ایجاد می‌شود: نورپردازی طبیعی و غیر طبیعی.

نکات مهم در رابطه با خرید لوستر
نکات مهم در رابطه با خرید لوستر

اگر آنقدر خوش شانس هستید که در خانه ای زندگی کنید که نور طبیعی بسیاری در آن جریان دارد باید به شما تبریک بگوییم. با این حال نمی‌توان نقش اساسی و مهم نورپردازی‌های مصنوعی که همان لوستر و چراغ ها هستند را نیز نادیده گرفت. در ادامه نکات مهم در خرید لوستر را شرح می‌دهیم.

 

1- توجه به سبک و مدل در هنگام خرید لوستر

سبک و مدل لوستر یکی از مهمترین نکاتی است که باید در هنگام خرید لوستر به آن توجه داشته باشید. قبل از بررسی ابعاد فنی لوستر، مشخص کنید که سبک چیدمان منزلتان، سنتی است یا از چیدمان مدرن برای طراحی داخلی و دکوراسیون منزل لذت می‌برید.

توجه به سبک و مدل
توجه به سبک و مدل

شاید هم برای اتاق پذیرایی و بخش‌های دیگر خانه خود تلفیقی از سبک مدرن و سنتی را می‌پسندید. در هر حال قبل از شروع فرایند خرید، باید تصمیم نهایی را برای سبک چیدمان گرفته باشید.

 

2- دقت به کوتاه یا بلندی سقف اتاق در خرید لوستر

قبل از انتخاب لوستر از خود بپرسید که سقف اتاق شما کوتاه است یا بلند؟ توجه به این موضوع باعث می‌شود که در صورت بلند بودن سقف مکان مورد نظر به سراغ لوسترهای بلند و چند شاخه بروید. سقف‌ های بلند، دست شما را برای انتخاب لوستر باز می‌گذارند. لوسترهای بلند و ریسه‌ای از جمله انتخاب‌‌هایی است که پیش رویتان قرار دارد.

دقت به کوتاه یا بلندی سقف اتاق در خرید لوستر
دقت به کوتاه یا بلندی سقف اتاق در خرید لوستر

اما اگر سقف اتاق کوتاه باشد، چنین لوسترهایی هم نمای نامناسبی پیدا می‌کنند و هم برای تردد افراد قد بلند مشکلاتی به وجود می‌آورند. اگر قدبلند هم نباشید باز هم امکان برخورد اشیای مختلف با سقف و ایجاد حادثه در چنین شرایطی بیشتر می‌شود. لوسترهای سقفی یعنی همان لوسترهایی که به سقف می‌چسبند و بلندی یا شاخه ‌های متعدد ندارد بهترین گزینه برای سقف‌های کوتاه هستند.

 

3- تعیین بودجه مورد نظر برای خرید لوستر

یکی دیگر از مهمترین فیلترهایی که می‌تواند به آسانتر شدن خرید شما کمک کند، دانستن طیف و بازه قیمت است. تعیین بازه‌ای مناسب از قیمت و در نظر گرفتن بودجه‌ای که در نظر دارید به شما کمک می‌کند تا انتخاب‌های خود را محدود کنید و از سردرگمی و گیج شدن دور شوید.

تعیین بودجه
تعیین بودجه

گستره قیمت لوسترهای موجود در بازار بسیار متنوع است و در هر بازه قیمتی می‌توانید انتخاب‌ های متفاوتی داشته باشید. فروشگاه ‌های اینترنتی هم در زمینه ارائه اجناس، با آپشن فیلتر قیمت به شما کمک زیادی در انتخاب لوستر و خرید اینترنتی مناسب می‌کنند.

 

4- توجه به جنس شید و آستر لوستر

موقع خرید علاوه بر زیبایی، به جنس شید و آستر آن هم دقت کنید تا دمای لامپ ‌ها آسیبی به آن نرساند. سعی کنید شید‌ها را از رنگ‌های معمولی‌تری انتخاب کنید تا با رنگ‌‌های زیادی هماهنگ شوند. در این صورت با تعویض مبلمان و پرده‌ها باز هم لوسترتان با وسایل خانه هماهنگ است.

توجه به جنس شید و آستر لوستر
توجه به جنس شید و آستر لوستر

بهترین انتخاب برای خانه‌های آپارتمانی با سقف‌های کوتاه لوستر‌های سقفی است. این لوستر‌ها از لامپ‌های سوزنی و یک صفحه استیل که به سقف اتاق پیچ می‌شود تشکیل شده‌اند. اگر فضای مدرنی دارید که لوستر قرار است در آن فقط به عنوان یک وسیله تزئینی و نه روشنایی ‌بخش به کار رود سراغ چنین گزینه‌ای بروید.

 

5- ظرفیت لامپ در لوستر

یکی دیگر از مهمترین مسائل دیگری که در زمان خرید لوستر باید به آن توجه داشته باشید تعداد لامپ موجود در آن است. هر چقدر تعداد لامپ‌ها بیشتر باشد فضایی روشن‌تری برای شما مهیا خواهد شد.

ظرفیت لامپ در لوستر
ظرفیت لامپ در لوستر

با این حال اگر از آن دسته افرادی هستید که به دنبال فضاهایی با نور ملایم هستید بهتر است به سراغ لوسترهایی با تعداد لامپ کمتر بروید. بسیاری از خانه‌ها دارای لامپ هالوژن هستند که در سقف کار گذاشته شده و در نتیجه خلأ نور و روشنایی را به کمک لوستر رفع نمی‌کنند.