خرید هواپز برای پختن غذاهای سالم

خرید هواپز برای پختن غذاهای سالم

خرید هواپز برای پختن غذاهای سالم

دستگاه فرنوری یا هواپز جدیدترین نوع دستگاه پخت غذا بدون نیاز به روغن می‌باشد. هواپز دستگاهی است که اخیرا وارد بازار شده و با استفاده از امواج نوری، حرارتی قابل توجه تولید می کند و در ادامه، حرارت تولید شده را در داخل مخزن اصلی به گردش در میاورد تا در همه ی نواحی به صورت یکنواخت پخش شود. شما غذاهایی مثل مرغ و ماهی و گوشت را اگر به صورت تکه تکه در بیاورید می‌توانید در عرض بیست الی یک ساعت به طور کامل بپزید.

خرید هواپز برای پختن غذاهای سالم
خرید هواپز برای پختن غذاهای سالم

با خرید هواپز، برای همیشه غذای سالم را در سریع ترین زمان آماده کرده و میل کنید. امروزه روش‌های زیادی برای طبخ آرام و سالم غذا وجود دارد. تولید کنندگان و طراحان، این روز‌ها تمام تلاششان این است که ابزار‌هایی را عرضه کنند که کاربران بتوانند بدون استفاده از روغن یا آب به پخت و پز بپردازند و رژیم غذایی سالم تری داشته باشند. در این راستا یکی از جدیدترین محصولات؛ هواپز‌ها هستند.

 

کاربرد و مزیای هواپز یا دستگاه فر نوری

از مزایای هواپز ها می توانیم به استفاده از هوای گرم و بدون استفاده از روغن برای تهیه‌ی غذا، آشپزی سریع، راحت و بی‌دردسر، غذایی سالم، آبدار و دارای طعمی طبیعی، صرفه‌جویی زیادی در مصرف انرژی، آشپزی بدون ایجاد دود اشاره کرد. مواد غذایی شما چه تازه یا یخ‌زده باشد، با استفاده از این وسیله می‌توانید آن‌ها را در کمترین زمان بپزید، بریان‌کنید، کباب کنید، بخارپز کنید، برشته‌کنید یا گرم‌کنید و… راز کار فلیور ویو در استفاده از یک لامپ هالوژنی، اشعه مادون‌قرمز و سیستم گردش حرارت درون آن است که باعث می‌شود غذا 3 بار سریع‌تر و با طعم و ظاهر بهتری پخته شود.

کاربرد و مزایای هواپز
کاربرد و مزایای هواپز

استفاده از این دستگاه برای کسانی که رژیم می‌گیرند یا دوست دارند کالری دریافتی‌شان را کم کنند، بسیار مناسب است. با همه این حرف‌ها باز هم بد نیست اگر سینی فلزی هواپز‌تان را قبل از قرار دادن ماده غذایی روی آن کمی‌ چرب کنید تا غذا به آن نچسبد و راحت‌تر جدا شود. گرچه این ‌فقط یک نکته انتخابی است.

 

هوا پز؛ بهترین دستگاه پخت غذای سالم

قدرت این دستگاه به قدری است که یک مرغ درسته را بدون تکه تکه کردن می‌تواند در مدت 45 دقیقه به صورت کامل بپزید. از مهم‌ترین مزایای دستگاه هواپز یا فر نوری و عدم نیاز به آب یا روغن می‌باشد که این موضوع به خوشمزه تر شدن و سالم ماندن غذا و کم کالری شدن آن بسیار کمک می‌کند.

 

کارکرد دستگاه هواپز

به وسیله سیستم گردش حرارت هواپز، هوای داغ در کاسه مانند گرد باد می‌چرخد و مواد غذایی از همه طرف به خوبی می‌پزد. همچنین باعث می شود روغن و چربی مواد به پایین رانده شده و در پایین ظرف جمع شود و از غوطه ور شدن مواد غذایی در روغن جلوگیری می‌کند که در نتیجه طبخ غذا سالم تر انجام می شود.

همچنین به وسیله دو سینی مجزای فلیور ویو می‌توانید در دو طبقه به صورت همزمان مواد گوناگون را طبخ کنید. اگر دنبال کاهش وزن و به دست آوردن اندام ایده آل خود هستید باید به نوع غذا و نوع پخت آن به شدت توجه کنید و از دستگاه های سالم فیلم از روش های نوین پخت غذا استفاده کنید.

Optical oven
Optical oven

همچنین توجه داشته باشید که این دستگاه به صورت دو طبقه می‌باشد که می‌توانید دو غذا را به صورت همزمان طبخ کنید. برای مثال می توانید در طبقه بالا مرغ و گوشت و در طبقه پایین سبزیجات و کلم بروکلی و هویج و قارچ و غیره قرار دهید تا پخته شود و کنار فضا از آنها استفاده کنید همچنین این موضوع باعث می‌شود عصاره گوشت بر روی آن ها ریخته باعث خوشمزه تر شدن آن ها نیز می‌شود.

 

ویژگی‌های فنی دستگاه هواپز

هرکدام از لوازم خانگی ویژگی‌هایی دارند. ویژگی های دستگاه هواپز به شرح زیر است:

توان دستگاه: توان یا میزان قدرت هواپز با واحد وات مشخص می‌شود. گنجایش هواپز، گنجایش هواپز با واحد لیتر مشخص‌شده و هرچه بیشتر باشد، مواد غذایی بیشتری را می‌توان درون دستگاه طبخ نمود. صفحه کنترل دیجیتال هواپز، برای تنظیم دما و زمان استفاده می‌شود.

لوازم جانبی: هواپزها بسته به نوع و مدل خود ممکن است لوازم جانبی متفاوتی ازجمله تابه سرخ کن، پایه نان، پایه کوتاه، پایه بلند، دسته درب، انبر، بخارپز، سیخ و… را دارا باشند.

قفل ایمنی: به ویژه برای خانواده‌هایی که فرزندان کوچک دارند مناسب می‌باشد و از دسترسی کودکان به داخل دستگاه هواپز در حین کار آن، جلوگیری می‌کند.

قابلیت شست‌و‌شو در ماشین ظرف‌شویی: در برخی انواع هواپزها اجزای آن قابلیت شستشو در ماشین ظرف‌شویی را داشته که دردسر کمتر و صرفه جویی بیشتر در زمان را به همراه می‌آورند. تایمر، با استفاده از آن می‌توان زمان پخت غذا را تعیین نمود.

Optical oven
Optical oven

پایه توری استیل جداکننده مواد غذایی: از مخلوط شدن مواد غذایی متفاوت در هواپز جلوگیری می‌کند.

کاسه نسوز: این ظروف نه تنها در برابر حرارت مقاوم هستند، بلکه امکان رؤیت مواد غذائی در حین پخت را نیز فراهم می‌کنند.

تمیزکاری خودکار (Self Cleanig): با فعال کردن این کلید و تولید گرما در دستگاه هواپز، رسوبات مواد غذایی به‌ راحتی از بین می‌رود.

المنت حرارتی هالوژنی: این المنت حرارت دستگاه هواپز را به‌سرعت بالابرده و به زمان پخت کمتر کمک می‌کند. ترموستات قابل تنظیم، با کمک آن می‌توان درجه حرارت درون دستگاه هواپز را با توجه به نوع و مقدار مواد غذایی تنظیم کرد.

عملکرد تور بو (turbo): با فشردن این دکمه غذا سریع تر از زمان معمول پخته می‌شود.

 

طرز تهیه غذاهای سالم با هوا پز

هواپز یک وسیله جدید برای پخت و پز می‌باشد و از آن جایی که استفاده از آن بسیار متداول شده است. شما می‌توانید از هواپز برای سرخ کردن، سوخاری کردن و کباب کردن مواد غذایی استفاده کنید. پخت غذا در هواپز بسیار ساده می‌باشد و علاوه بر آن استفاده از هواپز در پخت مواد غذایی باعث حفظ خواص و ارزش غذاها می‌شود. در هواپز می‌توانید بدون روغن یا با مقدار بسیار کمی روغن انواع غذاها را سرخ کنید.

healthy food
healthy food

با خرید هواپز شما می توانید کلی غذا های رژیمی و بدون روغن آماده کنید و این وسیله بسیار برای سلامت بدن و تغذیه مفید است. برای مشاهده مطلب برترین برندهای ایرانی لوازم خانگی کلیک نمایید.

نظرات (1)

[…] می توانید راهنمای خرید هواپز را در اینجا مشاهده […]