خرید سشوار؛ راهنمای جامع برای خرید سشوار

خرید سشوار؛ راهنمای جامع برای خرید سشوار

خرید سشوار؛ راهنمای جامع برای خرید سشوار

سشوار خوب چه ویژگی هایی دارد؟ از کجا می‌توانیم متوجه شویم سشواری که خریدیم، مناسب است؟ از کجا می‌توانیم به بهترین قیمت سشوار دسترسی داشته باشیم؟ اگر قصد خرید سشوار داشته باشید ممکن است چندین سوال مشابه دیگر برایتان پیش آید. در ادامه مطلب از گلدن ایت با ما همراه باشید تا با مهمترین معیارهایی که در خرید سشوار می‌بایست درنظر بگیرید، آشنا شوید.

 

1- توان موتور

توان موتور سشوارها اولین موردی است که به ذهن افراد می‌رسد. توان یا قدرت موتور مشخص کننده میزان حرارت خروجی از دستگاه می‌باشد. این مورد به طور مستقیم با زمان خشک کردن موها در ارتباط است. واضح است که مدلهای حرفه ای توان خروجی بالاتری دارند و پس از آن مدلهای خانگی و مسافرتی قرار دارند.

توان موتور سشوار
توان موتور سشوار

اصولا از مدلهای خانگی نباید انتظار بیشتر از توان 2000 وات را داشت. ولی مدلهای حرفه ای باید توان بالاتر از 2000 را داشته باشند. از آنجایی که امروزه مدلهای تقلبی فراوانی در بازار وجود دارد، بهتر است بدانید که هیچ یک از سشوارها حتی حرفه ای ترین مدلها، توان بالاتر از 2500 یا 2600 را ندارند. پس مراقب مدلهای غیراصل باشید.

 

2- توانایی تولید یون از ویژگیهای کاربردی سشوار

توانایی تولید یون از ویژگیهای مهم سشوارهای حرفه ای برای حفظ سلامت، طراوت و شادابی موها می‌باشد که درخششی بدون وز شدن را با حفظ نرمی موها ایجاد می‌کند.

توجه به توانایی تولید یون سشوار هنگام خرید
توجه به توانایی تولید یون سشوار هنگام خرید

پس حتما بررسی کنید که سشوارتان امکان تولید یون را دارد یا نه. یون های ایجاد شده، با قطبی کردن قطرات آب روی مو ها، باعث افزایش نرخ تبخیر آن ها می‌شود. به همین دلیل نیاز به حرارت بیشتر وجود ندارد و آسیب ایجاد شده نسبت به دیگر مدلها به شدت کاهش می‌یابد.

 

3- توجه به قدرت و توان بالا سشوار در هنگام خرید سشوار

توان مصرفی، عددی است که برحسب وات بر روی تمامی سشوارها نوشته شده است. این عامل، تعیین کننده کارکرد مفید سشوار است. سشواری که قدرت و توان بیشتری دارد، موها را سریعتر خشک خواهد کرد.

قدرت و توان بالا سشوار
قدرت و توان بالا سشوار

اگر موهای نازکی دارید، سشواری با قدرت ۱۵۰۰وات برای شما مناسب می‌باشد. اما اگر موهای ضخیم‌تری دارید، سشوارهای قویتر با توان بیشتر از 1500 وات را خریداری کنید.

 

4- توجه به سه دکمه کلیدی: تنظیم حرارت، تنظیم سرعت و باد سرد

درجه حرارت و سرعت پرتاب باد در حالتهای مختلف (معمولاً سه حالت کم، متوسط و زیاد) تنظیم می‌شود. با وجود این قابلیت به راحتی می‌توانید با توجه به میزان خیس بودن موها، نازکی و کلفتی و همچنین پرپشتی مو، درجه مناسب برای خشک کردن را انتخاب کنید.

توجه به سه دکمه کلیدی سشوار
توجه به سه دکمه کلیدی سشوار

بعد از آن که فرآیند خشک کردن تمام شد، می‌توانید از درجه حرارت سرد استفاده کنید تا موهایتان کاملاً نرم شده و به زیبایی بدرخشند.

 

5- توجه به نوع موتور آن در هنگام خرید سشوار

نوع موتور در مدلهای سشوار خانگی و حرفه ای نیز با هم متفاوت است. بیشتر مدلهای حرفه ای باید موتور سنگین یا AC و مدلهای خانگی باید موتور سبک یا DC داشته باشند. این مورد هم در انتخاب سشوار با کارایی مناسب اهمیت فراوان دارد.

توجه به نوع موتور آن در هنگام خرید سشوار
توجه به نوع موتور آن در هنگام خرید سشوار

موتورهای DC دارای قدرت پرتاب باد متوسط و موتورهای AC دارای قدرت پرتاب بالا هستند که حدود دو برابر قدرت موتور های AC است. از طرف دیگر موتورهای AC دارای طول عمری بسیار بیشتر از موتورهای DC هستند. به همین دلیل خرید یک سشوار حرفه ای برای مصرف خانگی، چندان هم غیر منطقی نیست.

 

6- داشتن درجه حرارت های مختلف

درجه حرارت و سرعت پرتاب باد در حالتهای مختلف (معمولاً سه حالت کم، متوسط و زیاد) تنظیم می‌شود. گاهی ‌اوقات نیاز دارید که از حرارت تندتر و یا کندتر برای خشک کردن و حالت دادن به موهایتان استفاده کنید.

داشتن درجه حرارت های مختلف
داشتن درجه حرارت های مختلف

پس بهتر است، در هنگام خرید سشوار به این نکته توجه کنید و سشواری بخرید که به شما حق انتخاب می‌دهد.

 

7- توجه به المنت سشوار در خرید سشوار

المنت برای خریداران سشوار خانگی، واژه نا آشنایی است. اگر بخواهیم نقش این قطعه را ساده تر توضیح دهیم باید بگوییم که با عبور جریان برق از المنت، گرما تولید می‌شود. المنت های بکار رفته در سشوارها بیشتر از نوع نیکل و سرامیک می‌باشد. در اکثر سشوارهای جدید، شاهد آن هستیم که از المنت سرامیکی استفاده شده است. این تکنولوژی هم بر روی سلامت مو و هم بر روی کارکرد سشوار تأثیرگذار است.

توجه به المنت سشوار
توجه به المنت سشوار

تأثیر این تکنولوژی بر سلامت مو بدین صورت است که باعث می‌شود که مو علاوه بر این که از بیرون خشک می‌شود، از درون نیز شروع به خشک شدن نموده و از این رو سریع تر خشک شود. از سویی، این ویژگی باعث می‌شود که سشوار کمتر داغ شده و طول عمر دستگاه افزایش یابد. البته در استفاده از سشوارهای المنت دار، می‌بایست تمام جوانب احتیاط را رعایت کنید. چراکه بسیار شکننده بوده و با افتادن دستگاه به راحتی می‌شکنند.

 

8- اندازه طول سیم سشوار

حواستان حتما به طول سیم سشوار باشد، زیرا گاهی ‌اوقات پریزها در ارتفاع پایینی قرار گرفته اند.

اندازه طول سیم
اندازه طول سیم

و اگر بخواهید جلوی آینه بایستید و موهایتان را خشک کنید یا به آنها مدل بدهید، دچار مشکل می‌شوید.

 

9- توجه به وزن سشوار در هنگام خرید

یکی از موارد دیگری که در هنگام خرید سشوار باید به آن دقت کنید وزن سشوار است. طبیعتاً سشوار‌هایی که وزن زیادی دارند محدودیت حرکتی بسیاری را برای دستان شما ایجاد می‌کنند و در نهایت نیز خستگی بسیاری را برایتان به دنبال خواهند داشت.

وزن سشوار
وزن سشوار

بنابراین بهتر است که با انتخاب سشوار‌هایی سبک وزن، خیال خود را از بابت چنین مسائلی نیز راحت کنید. به طور کلی گفته می‌شود که ایده‌آل‌ترین و متعادل‌ترین حالت وزن سشوار در حدود ۴۵۰ گرم است.

 

10- توجه به قطعات متمرکز کننده هوا

اگر قدرت و توان سشوار خیلی بالا باشد با روشن کردن آنها باد زیادی ایجاد کرده و باعث اذیت شما در هنگام خشک کردن موهایتان می‌شود.

قطعات متمرکز کننده هوا
قطعات متمرکز کننده هوا

در هنگام خرید سشوار توجه کنید که سشوار دارای قطعات متمرکزکننده هوا باشد تا جهت باد را به طور مستقیم، کنترل و هدایت ‌کند.

 

11- دارا بودن دفوزر یا پخش کننده

اگر موهایی فِر و مجعد دارید، خرید سشوار با یک قطعه ای بنام دفوزر که به آن دیسپانسرهم می‌گویند.

دارا بودن دفوزر یا پخش کننده
دارا بودن دفوزر یا پخش کننده

به شما کمک می‌کند تا جریان هوای گرم و سرد در بخش های مختلف موها پخش شود و مانع از وِز شدن آن شود.

 

12- توجه به طراحی خوب سشوار در هنگام خرید

طراحی یا به عبارتی شکل سشوار باید طوری باشد که بتوان به راحتی با این وسیله کار کرد. مثلا دسته سشوار به آسانی در دست جای بگیرد. پس در هنگام خرید سشوار این نکته را در نظر بگیرید.