خرید مبل تختخواب شو و کم جا و نکاتی که باید بدانید

خرید مبل تختخواب شو و کم جا و نکاتی که باید بدانید

خرید مبل تختخواب شو و کم جا و نکاتی که باید بدانید

فضای کوچک آپارتمان‌ها باعث شده با تغییر بعضی از لوازم استفاده بهینه‌ای از فضا داشته باشیم. مبل‌های تختخواب شو مهمترین تغییرات برای استفاده مناسب از فضای اتاق خواب‌هایی است که این روزها کتابخانه و لوازم ضروری دیگری را در خود جا داده است. برای اینکه یک انتخاب اصولی داشته باشید در این مطلب از سایت گلدن 8 با ما همراه باشید تا با چند نکته مهم در خرید مبل تختخواب شو و کم جا که باید به آن توجه کنید، آشنا شوید.

 

1- توجه به اسکلت مبل تختخواب شو

قوی‌ترین و بادوام‌ترین کلاف‌ها برای هر نوع مبلمانی، از جمله مبل‌های تختخواب شو آن‌هایی است که از چوب سخت خشک ‌شده در کوره یا ترکیبی از چوب سخت خشک ‌شده در کوره و تخته چندلایه ساخته شده‌اند.

توجه به اسکلت مبل
توجه به اسکلت مبل

از خرید مبلمانی با کلاف‌های ساخته شده از چوب‌های نرم‌تر مانند چوب کاج اجتناب کنید.

 

2-  توجه به سبک مبل در خرید مبل تختخواب شو

نکته دیگر در خرید مبل تختخواب شو توجه به سبک آن است. مبل‌های تختخواب شو در سبک‌های متنوعی تولید و عرضه می‌شوند، از فوتن (Futon) مینیمالیسم تا مبل‌های طبقه‌ای بزرگ که می‌توانند با هر سلیقه و مساحتی سازگار شوند.

 

3- در نظر گرفتن فضای خانه برای جاگیری مبل تختخواب شو

مبل‌های تختخوابشو برای فضاهای کوچک و محدود طراحی شده اند. حتما قبل از خرید مبل تختخواب شو به فضای در دسترس خود توجه کنید. گاهی پیش می‌آید که از روی نا آگاهی و ندانستن اصول وسایل را طوری انتخاب و خریداری می‌کنید که فقط صرف هزینه کرده اید و هدف اصلی که زیبایی و آرامش محیط است از دست می‌رود.

در نظر گرفتن فضای خانه
در نظر گرفتن فضای خانه

حتی با چیدمان غلط و غیر اصولی جوری وسایل را می‌چینید که تردد در منزل مشکل می‌شود و خانه شبیه انباری از وسایل نو می‌شود! برای اینکه از اتفاق‌های این چنینی جلوگیری کنید بهتر است قبل از خرید، مبل را به حالت تخت باز کنید و همه‌ی جوانب را در نظر بگیرید و مطابق با فضایی که در دست دارید خرید نمایید.

 

4- دارای مکانیزم باز و بسته شدن آسان و با کیفیت باشد

از باز و بسته شدن راحت و مکانیزم مناسب مبل تختخواب شو مطمئن شوید تا در آینده با مشکل مواجه نشوید. برای رعایت این موضوع شاید بهتر باشد خرید اینترنتی مبل تختخواب شو را فراموش کنید و حضورا به بورس مبل تختخواب شو بروید و از توليدي‌های مبل تختخواب شو بازدید کنید.

 

5- توجه به تشک مبل تختخواب شو هنگام خرید

نکته مهم دیگر در خرید مبل تختخواب شو این است که باید قطر تشک تخت به گونه‌ای باشد که بعد ازمدتی استفاده و کم شدن قطر آن باز هم بشود از آن استفاده کرد و برایتان کارایی داشته باشد.

توجه به تشک مبل در خرید مبل تختخواب شو
توجه به تشک مبل در خرید مبل تختخواب شو

همچنین باید به فنرهای به کار رفته در آن توجه کنید که مقاوم باشند و تحمل وزن شما را داشته باشند و بعد از مدتی استفاده به گونه‌ای نشود که شما در تخت فرو بروید. همچنین هنگام خرید از مسئول فروشگاه سوال کنید که آیا تشک این مدل تخت قابل تعویض است و در بازار موجود است که در صورت خراب شدن بتوانید آن را تعویض کنید.

 

6- هنگام خرید اندازه مبل را مشخص نمایید

مبل‌های تختخواب‌شو در اندازه‌ها و اشکال گوناگون به بازار عرضه می‌شوند. برای انتخاب اندازه این گونه مبل‌ها ابتدا باید به ابعاد فضای قرارگیری و کاربران آن توجه کنید. مبل تختخواب شو را به حالت باز یا گسترده درآورده و پشت تا پشت آن را اندازه بگیرید تا ماکزیمم فضای اشغال شده توسط آن مشخص شود.

توجه به اندازه مبل تختخواب شو هنگام خرید
توجه به اندازه مبل تختخواب شو هنگام خرید

سپس ابعاد تشک را اندازه‌گیری نمایید. انتخاب اندازه تشک به تعداد و سایز کاربر (یا کاربران) بستگی دارد و می‌تواند برای خوابیدن یک یا دو نفر انسان بالغ، نوجوان یا کودک و یا حتی حیوانات خانگی مناسب باشد.