خرید بخاری برقی و همه نکاتی که باید بدانید

خرید بخاری برقی و همه نکاتی که باید بدانید

خرید بخاری برقی و همه نکاتی که باید بدانید

در بازار انواع و اقسام بخاری‌ برقی متفاوت وجود دارد و ممکن است فکر کنید بهترین گزینه برای شما کدام نوع بخاری است. در این مقاله از سایت گلدن ایت به شما خواهیم گفت چطور یک بخاری برقی مناسب بخرید. شکی نیست که بخاری برقی می‌تواند به سرعت و خیلی آسان، فضای سرد یک محیط را گرم کند. انتخاب بخاری برقی مناسب برای گرم نگهداشتن فضای مورد نظرتان ممکن است کمی سخت باشد. اما با خواندن این مطلب و نکاتی که هنگام خرید بخاری برقی باید بدانید خرید راحتتری خواهید داشت. با ما تا انتهای همراه باشید.

همچنین با کلیک در اینجا می‌توانید مطلب بخاری برقی و انواع آن را مطالعه نمائید.

 

اندازه بخاری برقی

قبل از خرید بخاری برقی باید اندازه مورد نیازتان را با توجه به ابعاد محیطی که می‌خواهید فضای آنجا را گرم کنید، در نظر بگیرید. اگر برای یک فضای کوچک، بخاری بزرگ خریداری کنید، انرژی بسیاری هدر می‌دهید و مجبور به پرداخت هزینه اضافی غیر ضروری می‌شوید. برعکس نصب بخاری کوچک در اتاق بزرگ، شما را گرم نگه نمی‌دارد. برای محاسبه اندازه بخاری، فرمول ساده‌ای وجود دارد.

اندازه بخاری برقی
اندازه بخاری برقی

بنابر قاعده‌ای که وجود دارد، برای گرم نگهداشتن حدود ۳۰ سانتی‌متر مربع به ۱۰ وات نیروی گرمایی نیاز است. بنابراین بخاری برقی ۱۵۰۰ واتی می‌تواند یک فضای حدود ۴,۵ متری را گرم نگهدارد. با توجه به مقدار حرارتی که بخاری برقی می‌تواند تولید کند و فرمول محاسبه آن، اندازه بخاری مورد نیازتان را محاسبه کنید.

 

سیم های نسوز دستگاه

اگر سیم‌های نسوز دستگاه پوشش ضعیف و یا کیفیت پایینی داشته باشند در اثر کارکرد دستگاه داغ شده و احتمال جرقه و آتش سوزی افزایش پیدا می‌کند.

سیم های نسوز دستگاه
سیم های نسوز دستگاه

کابل‌های نسوز مرغوب معمولا دارای دو روکش یکی از جنس سیلکون و دیگری از جنس ابریشم می‌باشند. این نوع کابل‌ها مقاومت بسیار بالایی در برابر ولتاژها و حرارت بالا دارند.

 

توجه به ایمنی دستگاه هنگام خرید بخاری برقی

به‌طور معمول نکات ایمنی در تمام دستگاه‌های استاندارد موجود در بازار رعایت شده است. این دستگاه‌ها معمولا با سیم کوتاه و مقاوم در برابر حرارت و جریان برق بالا تولید می‌شوند تا خطر آتش ‌سوزی وجود نداشته باشد.

توجه به ایمنی دستگاه هنگام خرید بخاری برقی
توجه به ایمنی دستگاه هنگام خرید بخاری برقی

ایستایی و پایه‌های دستگاه نیز عامل مهمی ا‌ست که باید در هنگام خرید بخاری برقی در نظر بگیرید. زیرا که سرنگون شدن آن می‌تواند خطرناک باشد. موارد ایمنی استفاده از دستگاه نیز در دفترچه همراه آن ذکر شده که خواندن و رعایتش، مسئولیت کاربر است.

 

دقت به میزان مصرف انرژی در خرید بخاری برقی

قبل از خرید هیتر برقی به میزان مصرف انرژی آن توجه ویژه‌ای داشته باشید. این فاکتور به شما نشان می‌دهد که استفاده از هیتر برقی چه میزان برای شما هزینه دارد. توجه داشته باشید که هیتر‌های قابل حمل در بیشتر مواقع مصرف انرژی بیشتری نسبت به هیتر‌های ثابت دارند.

دقت به میزان مصرف انرژی دستگاه
دقت به میزان مصرف انرژی دستگاه

در هنگام خرید هیتر برقی به این موضوع توجه کنید که آیا شرکت سازنده از فناوری‌هایی مانند ترموستات یا حالت ذخیره انرژی در ساخت هیتر استفاده کرده است یا خیر. آیا هیتر قابلیت تنظیم دما دارد؟ آیا مجهز به سنسورهای تثبیت دما هست یا خیر؟

 

توجه به ترموستات دستگاه هنگام خرید بخاری برقی

بهتر است که بخاری مد نظر دارای ترموستات باشد. بدین ترتیب دستگاه بیش از حد داغ نخواهد کرد. برخی از بخاری برقی‌ها به صورت اتوماتیک وقتی المنت بیش از حد داغ شد، خاموش می‌شوند.

توجه به ترموستات دستگاه هنگام خرید بخاری برقی
توجه به ترموستات دستگاه هنگام خرید بخاری برقی

روشن ماندن مداوم و بیش از اندازه المنت‌ها باعث افزایش حرارت دستگاه، سوختگی سیم‌ها و برق گرفتگی و آتش سوزی خواهد شد. اما اگر هیتر برقی دارای ترموستات باشد می‌توان ریسک خطرات احتمالی را بسیار کاهش داد و همچنین دمای محیط را در یک محدوده دلخواه کنترل کرد.

 

دقت به نوع جنس و امکانات دستگاه هنگام خرید بخاری برقی

جنس و امکانات هیتر برقی از جمله مواردی است که سوالاتی در ذهن برخی از افراد ایجاد کرده است. بررسی کنید که بخاری برقی دارای سیستم قطع کن خودکار، کلید ایمنی و ریموت کنترل باشد تا ایمنی و راحتی کاربران تضمین شود.

دقت به نوع جنس و امکانات دستگاه
دقت به نوع جنس و امکانات دستگاه

برخی از هیترها دارای بدنه ضد گرما هستند که این مدل‌ها به ویژه در خانواده‌هایی که فرزند کوچک دارند، بسیار پرطرفدار است. زیرا در صورت تماس با آن، بدنتان نمی‌سوزد.

 

توجه به میزان صدا در هیترهای برقی

به طور کل هیترهای برقی از خود صدایی تولید نمی‌کنند. اما در هیتر‌هایی که از فن برای انتشار دما استفاده می‌شود تولید صدا اجتناب‌ ناپذیر است. برای گرم کردن اتاق‌هایی که سکوت در آن برایتان اهمیت دارد این نکته را از قلم نیندازید.

توجه به میزان صدا
توجه به میزان صدا

در این خصوص توجه داشته باشید که هیترهای تابشی به شکلی بی‌سر و صدا به گرم شدن هر محیطی کمک می‌کنند. اما این نوع هیتر تنها محدوده مورد تماس خود را گرم می‌کند.