خرید چرخ گوشت؛ راهنمای جامع قبل از خرید

خرید چرخ گوشت؛ راهنمای جامع قبل از خرید

خرید چرخ گوشت؛ راهنمای جامع قبل از خرید

اگر شما فردی هستید که علاقه دارید در منزل مواد اولیه غذای خود را آماده کنید از قبیل چرخ کردن گوشت، خرید چرخ گوشت شاید یک گزینه مهم برای شما باشد. وجود دستگاه چرخ گوشت در منزل، فکر و ایده بسیار خوبی برایاین کار است. با وجود آن می‌دانید که چه موادی و با چه کیفیتی در چرخ گوشت‌تان ریخته می‌شوند و دیگر نگران آلودگی‌ها و مواد نامناسبی نخواهید بود که ممکن است در گوشت چرخ‌کرده‌های آماده وجود داشته باشند.

راهنمای خرید چرخ گوشت
راهنمای خرید چرخ گوشت

شاید چرخ گوشت وسیله ای متداول در آشپزخانه نباشد، با این وجود آنها فوق العاده مفید برای آماده سازی مواد غذایی هستند. شما با استفاده از چرخ گوشت می‌توانید انواع سوسیس های خانگی، کبه، غذاهای گوشتی و کباب های دلپذیر تهیه کنید.

 

مهم‌ترین نکاتی که هنگام خرید چرخ گوشت مناسب باید به آن دقت داشت

اهمیت موتور چرخ گوشت و طول عمر بالا، اهمیت تیز بودن تیغه چرخ گوشت، ظرفیت چرخ گوشت، سیستم چرخش معکوس، قابلیت خنک کنندگی موتور، در دسترس بودن قطعات و لوازم جانبی، اهمیت بودجه مورد نظر هنگام خرید، خدمات پس از فروش و تعمیرات چرخ گوشت

 خرید چرخ‌گوشت
خرید چرخ‌گوشت

در ادامه هر کدام از موارد بالا را به طور کامل مورد بحث قرار می‌دهیم با سایت گلدن 8 همراه باشید.

 

توجه به داشتن موتور پر قدرت

اولین گزینه مورد توجه در هنگام خرید چرخ گوشت قدرت موتور آن است. هر‌چه توان یک چرخ گوشت بالاتر باشد مدت زمانی که شما صرف چرخ کردن مواد می‌کنید کمتر است و در نتیجه در زمان و انرژی خود صرفه جویی کرده‌اید.

موتور پر قدرت
موتور پر قدرت

اگر قصد خرید چرخ گوشت جدیدی را دارید بعد از آن که از قدرت موتور آن مطمئن شدید به تعداد قطعات آن توجه کنید. هرگز چرخ گوشت را بدون گوشت روشن نگذارید این کار موجب می‌شود تا دور موتور دستگاه بالا برود و موجب افزایش گرما و فرسودگی قطعات موتور شود. برش‌های بزرگ علاوه‌بر این که با فشار وارد محفظه چرخ گوشت می شود، باعث می شود فشار زیادی به موتور دستگاه وارد شود.

 

جنس تیغه‌های چرخ گوشت

معمولاً از فولاد یا استیل ضدزنگ است به این ترتیب این تیغه‌ها هم مقاومت بالایی دارند و هم در اثر استفاده مکرر زنگ نمی‌زنند یا کند نمی‌شوند.

تیغه‌های چرخ گوشت
تیغه‌های چرخ گوشت

اگر تیغه‌ها از کیفیت و جنس خوبی برخوردار نباشند و به مرور کند شوند، نه تنها باعث فشار آمدن به موتور شده بلکه به جای چرخ کردن گوشت، آن را له می‌کنند. سعی کنید از گوشتی استفاده کنید که بدون رگ و پیه باشد، چون رگ و پیه گوشت به تیغه های دستگاه گیر می‌کند و مانع چرخش تیغه و درنهایت وارد آمدن فشار به دستگاه می‌شود.

 

تنوع تیغه‌های چرخ گوشت

چرخ گوشت‌های موجود در بازار دارای تیغه‌های متفاوتی می‌باشند. تعداد تیغه‌ها در قیمت چرخ گوشت تأثیر دارد و هر چه تعداد آن‌ها بیشتر باشد، قیمت دستگاه نیز بالاتر خواهد بود. گاهی تنوع تیغه‌های چرخ گوشت به اندازه‌ای است که می‌تواند جایگزین دستگاه غذاساز شود. از جمله‌ تیغه‌های چرخ گوشت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

تیغه‌های رشته‌ای بزرگ و کوچک، تیغه سوسیس ساز، تیغه کُبه ساز، تیغه چیپسی، تیغه‌های رنده‌ای ریز و درشت

 

خنک کننده موتور چرخ گوشت

موتور تمامی دستگاه‌های برقی پس از کار مداوم داغ می‌شوند و در نتیجه برای جلوگیری از ایجاد حرارت بیشتر و سوختن موتور، باید آن را خاموش کنید. جالب است بدانید که چرخ‌ گوشت‌های جدید دارای سنسورهایی هستند که بر روی چرخ گوشت تعبیه شده تا زمانی‌ که دستگاه برای مدت زمان زیادی کار کرده و ممکن است حرارت موتور بالا رود، به صورت خودکار آن را خاموش کند.

خنک کننده موتور چرخ گوشت

با کمک این سنسور اتوماتیک، از سوختن موتور دستگاه جلوگیری خواهد شد. بنابراین برای اطمینان از افزایش طول عمر موتور و چرخ گوشت، دستگاهی را خریداری کنید که دارای سنسور حرارتی موتور باشد.

 

طول عمر بالا داشتن چرخ گوشت

همانند سایر لوازم دیگر آشپزخانه شما باید اطمینان حاصل کنید مدل چرخ گوشتی را انتخاب کنید که بعد از استفاده های مکرر و شسشتوی مداوم خراب نشود و یا مقاومت خود را از دست ندهد. در همین راستا توصیه می‌شود که چرخ گوشتی را انتخاب کنید که بدنه و قطعات آن ساخته شده از استیل باشند. و همواره به این نکته توجه کنید که تیغه های چرخ گوشت از فولاد ضد زنگ باشند که بعد از شستشو های مکرر دچار زنگ زدگی نشوند.

 

طول عمر بالا
طول عمر بالا

در هنگام خرید چرخ گوشت به تیز بودن تیغه ها باید توجه داشت تا بعد از چندین بار استفاده دچار فرسایش و از بین رفتن نشوند.

 

داشتن سیستم چرخش معکوس

در هنگام خرید چرخ گوشت یکی از ضروری ترین نکات عملکرد معکوس دستگاه می‌باشد. شما به وسیله این عملکرد می‌توانید تکه های گوشت و یا چربی باقی مانده در درون چرخ گوشت را خارج کنید.

 

ظرفیت نهایی چرخ گوشت

ظرفیت چرخ گوشت در واقع به میزان خروجی گوشت در دقیقه از گلوگاه دستگاه گفته می‌شود. میزان خروجی رابطه مستقیمی با توان چرخ گوشت شما دارد. خروجی بالای 1.5 کیلوگرم در دقیقه یک ظرفیت خوب و قابل قبول برای یک چرخ گوشت می‌باشد.

 

توجه به لوازم جانبی

معمولا به همراه چرخ گوشت ها لوازم جانبی مختلفی جهت سهولت استفاده شما قرار داده می‌شود. این لوازم جانبی اغلب شامل تیغه های مختلف، سری های مخصوص سوسیس ساز و کبه ساز و سینی که به صورت استیل و پلاستیک است. از دیگر نکات مهم در هنگام خرید چرخ گوشت توجه به راحتی در استفاده و شستشو می‌باشد. یک چرخ گوشت خوب قطعات آن به راحتی جدا شده و به راحتی نیز سوار هم می‌شود.

 

جمع‌بندی نهایی

یادتان باشد که هدف از خرید وسایل مختلف آشپزخانه، راحت‌تر شدن کارها و کمتر شدن زحمتی است که برای آماده‌سازی غذا و… می‌کشید. پس باید نهایت دقت خود را به کار بگیرید تا وسیله‌ای که خریداری می‌کنید برای‌ شما رفاه و راحتی به همراه داشته باشد. درغیر این صورت، صرف هزینه‌ای بیهوده بابت کالایی که بیشتر باعث زحمتتان می‌شود اصلا عاقلانه نخواهد بود. در صورتی که قصد دارید چرخ گوشت تان را روی کابینت آشپزخانه بگذارید هنگام خرید به ارتفاع آن توجه کنید.

نتیجه نهایی خرید چرخگوشت
نتیجه نهایی خرید چرخگوشت

خرید چرخ گوشت مناسب می‌تواند به سلامت خانواده‌تان هم کمک بسیاری کند. زیرا دقیقا می‌دانید که محتویاتی که قرار است وارد دستگاه شود کاملا سالم است و در آن ناخالصی وجود ندارد. ضمن اینکه گوشت‌های چرخ‌کرده‌ای که از بیرون خریداری می‌کنید در دستگاه‌هایی چرخ می‌شوند که شما از نظافت و بهداشتی بودن فرایند آنها خبر ندارید. پس با خرید این وسیله، خیال‌تان از بابت سلامت و نظافت گوشت هم راحت‌تر خواهد بود.