خرید غذاساز برقی: راهنمای جامع برای خرید غذاساز برقی

خرید غذاساز برقی: راهنمای جامع برای خرید غذاساز برقی

خرید غذاساز برقی: راهنمای جامع برای خرید غذاساز برقی

اگر قصد خرید غذاساز برقی را دارید، می‌بایست معیارهای مختلفی را در درنظر داشته باشید. ازجمله مهم‌ترین این معیارها می‌توانیم به تیغه غذاساز، میکروسوییچ، ظرفیت، جنس غذاساز، نیروی دستگاه، سرعت و همچنین کنترل دستی اشاره کنیم. در این مطلب از سایت گلدن ایت قصد داریم راهنمای جامع برای خرید غذاساز برقی را در اختیار شما قرار دهیم. با ما همراه باشید.

 

1- نوع تیغع فولادی غذاساز برقی

قطعا تیغه‌های هر غذاساز بسیار با اهمیت هستند. در هنگام خرید باید به آن‌ها بسیار دقت کنید. هر چه تعداد تیغه‌های بکار رفته بیشتر باشد، دستگاه کارآیی بیشتری خواهد داشت.

نوع تیغع فولادی غذاساز برقی
نوع تیغع فولادی غذاساز برقی

توجه کنید که تیغه‌ها از جنس فولاد ضد زنگ باشد. چرا که اگر از جنس‌های دیگر استفاده کنید، غذاساز تحمل خرد کردن همه نوع مواد غذایی را ندارد.

 

2- داشتن میکروسوییچ در غذاساز برقی

در هنگام خرید غذاساز برقی دقت کنید اجزای نصب شده روی دستگاه غذاسازتان مجهز به میکروسوییچ باشد تا درصورت درست قرار نگرفتن پارچ یا هر تکه از غذاساز روی دستگاه، غذاساز شروع به کار نکند.

داشتن میکروسوییچ
داشتن میکروسوییچ

در صورتی که این تکنولوژی روی غذاساز یا هر دستگاه برقی چند تکه نصب نباشد، دستگاه با روشن شدن، دچار مشکل می‌شود.

 

3- توجه به ظرفیت در خرید غذاساز برقی

نکته بعدی هنگام خرید غذاساز، ظرفیت غذاساز است. اگر خانواده ای کوچک هستید یک غذاساز کم حجم می‌تواند مناسب شما باشد.

توجه به ظرفیت در خرید غذاساز برقی
توجه به ظرفیت در خرید غذاساز برقی

اما اگر اهل مهمانی هستید و خانواده بزرگی هستید باید دنبال یک غذاساز با ظرفیت بیشتر باشید و اگر غذاساز کم حجمی را خریداری کنید، مصرف برق شما بیشتر می‌شود و از سوی دیگر در وقت صرفه جویی نمی‌شود. این نکته هم از نکات مهم در راهنمای خرید غذاساز به شمار می‌رود.

 

4- در نظر گرفتن نیروی غذاساز برقی

غذاساز، برای انجام کاری که از آن نیاز دارید، می‌بایست قدرت لازم را داشته باشد. خردکن‌های برقی معمولاً در توان‌های ۴۰۰ تا ۱۱۰۰ وات و بیشتر در بازار وجود دارند.

در نظر گرفتن نیروی غذاساز برقی
در نظر گرفتن نیروی غذاساز برقی

توصیه می‌کنیم غذاسازی خریداری کنید که توان بالای ۷۵۰ وات داشته باشد. هرچه‌قدر توان موتور بالاتر باشد، می‌تواند وظایف را با سرعت بالاتری انجام دهد.

 

5- توجه به دهانه غذاساز

نکته دیگر دهانه غذاساز است. اگر دهانه کوچک باشد برای خرد کردن مواد بزرگ‌تر باید آنها را ابتدا خرد کنید.

توجه به دهانه غذاساز
توجه به دهانه غذاساز

اما اگر دهانه غذاساز بزرگ باشد دیگر نیازی به خرد کن و سپس قرار دادن در غذاساز نیست و شما هر موادی با هر اندازه ای را می‌توانید با استفاده از غذاساز خرد و رنده و … کنید. توجه داشته باشید این نکته بستگی به نیاز شما دارد.

 

6- توجه به وزن آن در خرید غذاساز برقی

در حین خرید غذاساز به وزن دستگاه توجه کنید. زیرا شما ناگزیر هستید که این وسیله پرکاربرد را برای هر بار استفاده از کابینت خارج کنید و مجدداً در جای خود قرار دهید.

توجه به وزن آن در خرید غذاساز برقی
توجه به وزن آن در خرید غذاساز برقی

پس وزن آن باید به گونه ای باشد که این جابجایی شما را خسته نکند.

 

7- توجه به صدای غذاساز برقی

نکته بعدی در راهنمای خرید غذاسازها صدای آنها است. غذاسازها صدای بلندی از خود تولید می‌کنند و برای برخی آزاردهنده است. اگرچه خیلی از افراد صدای دستگاه برای آنها مهم نیست اما برای کسانی که صدای دستگاه برایشان مهم است.

توجه به صدای غذاساز برقی
توجه به صدای غذاساز برقی

باید بگوییم که صدای ساز تقریبا بالاست. اگر این صدا شما را آزار می‌دهد باید به دنبال غذاساز هایی بگردید که میزان صدای کمی (نویز) دارند.

 

8- در نظر گرفتن قابلیت‌های غذاساز هنگام خرید غذاساز برقی

قطعا از یک غذاساز نباید انتظار داشت همه قابلیت‌ها را انجام دهد. پس برای خرید غذاساز باید مدلی را انتخاب کنید که قابلیت‌های اولویتی شما را داشته باشد.

در نظر گرفتن قابلیت‌های غذاساز هنگام خرید غذاساز برقی
در نظر گرفتن قابلیت‌های غذاساز هنگام خرید غذاساز برقی

عملکرد هر غذاساز را از فروشنده و یا خریداران می‌توانید بپرسید. برخی از غذاسازها نیز قابلیت بسیاری را دارند. شاید حدود ۳۵ قابلیت و یا بیشتر. پس اولویت با قابلیت‌های مورد نیاز شما هست.

 

9- توجه به داشتن قابلیت تنظیم سرعت در غذاساز

از دیگر قابلیت‌هایی که در هنگام خرید غذاساز باید توجه کنید این است که برخی غذاسازها قابلیت تنظیم سرعت را دارند. یعنی شما می‌توانید سرعت دستگاه را تنظیم کنید.

داشتن قابلیت تنظیم سرعت
داشتن قابلیت تنظیم سرعت

برای مثال برای خرد کردن مواد به صورت ریزتر باید درجه بالاتری را انتخاب کنید. برخی از غذاسازها ۱۵ سرعت مختلف دارند.

 

10- توری داخل غذاساز برقی

غذاسازی را بخرید که دارای توری استیل باشد و توری پلاستیکی نداشته باشد. توری‌های پلاستیکی رنگ غذا یا مواد را به خود می‌گیرند و بعد از چند سال استفاده فرسوده شده و می‌شکنند.

 

11- توجه به داشتن کنترل لمسی هنگام خرید غذاساز برقی

امروزه صفحه کنترل لمسی با قابلیت‌های گوناگون بر روی اکثر وسایل برقی خانگی ازجمله تلویزیون، یخچال فریزر، ماشین لباسشویی و همچنین خردکن برقی تعبیه شده است.

داشتن کنترل لمسی
داشتن کنترل لمسی

کلید لمسی نه تنها به شما در کاربری راحت تر از دستگاه کمک می‌کند، بلکه همچنین باعث می‌شود که دستگاه و همچنین سطح کلیدها به راحتی تمیز شود.

 

12- قابلیت پالس «Pulse» یا عملکرد لحظه‌ای

عملکرد لحظه‌ای چرخش‌های پرقدرت، اما لحظه‌ای و منقطع ایجاد می‌کند. این قابلیت کمک می‌کند تا مواد داخل ظرف غذاساز به صورت یکنواخت‌تری در حجم ظرف قرار بگیرند و مخلوط یکنواخت‌تری از مواد اولیه به‌دست آید.

قابلیت پالس
قابلیت پالس

این قابلیت مخصوصا در مواقعی که مقدار مواد اولیه، قسمت کمی از گنجایش ظرف خرد کن را تشکیل می‌دهد، می‌تواند کارایی دستگاه را بالاتر ببرد.

 

13- جنس بدنه و ظرفیت غذاساز

جنس بدنه می‌تواند عامل تاثیرگذاری در دوام دستگاه باشد و بهتر است از جنسی باشد که استحکام بیشتری به همراه داشته باشد. مثلا استیل ضدزنگ. به رنگ بدنه هم دقت کنید. چرا که غذاساز دستگاه پر استفاده‌ای است و چون هنگام کار با مواد اولیه به آن زیاد دست می‌زنید ممکن است روی بدنه آن لکه بیفتد. پس رنگ‌هایی که کمتر رنگ می‌گیرند و لکه روی آن‌ها مشخص می‌شود انتخاب بهتری به نظر می‌رسند.

جنس بدنه و ظرفیت غذاساز
جنس بدنه و ظرفیت غذاساز

ظرف‌ غذاساز هم معمولا یا شیشه‌ای و پلاستیکی و شفاف هستند یا استیل. ظرف‌های شیشه‌ای و پلاستیکی به دلیل اینکه شفاف هستند و فرآیند آماده‌سازی مواد اولیه در آن‌ها قابل مشاهده است جذاب‌ترند. اما با گذشت زمان احتمال رنگ گرفتن و یا خش‌دار شدن آن‌ها وجود دارد. مدل‌های استیل دوام بیشتری دارند اما ظاهر چندان جذابی ندارند و نمی‌توانید مراحل آماده‌سازی غذا در آن‌ها را مشاهده کنید.