جارو شارژی و نکاتی که قبل از خرید باید به آن توجه کنید

جارو شارژی و نکاتی که قبل از خرید باید به آن توجه کنید

جارو شارژی و نکاتی که قبل از خرید باید به آن توجه کنید

جارو شارژی راهی برای نجات از ذرات ریز گرد و غبار و تمیز کردن منزل، ماشین و سایر مکان‌ها می‌باشد. هر چند جاروبرقی پاکت دار و بدون پاکت گزینه ای ایده‌آلی برای جمع آوری آشغال‌ها و نظافت می‌باشد. اما به دلیل دسترسی و جابجایی راحت‌تر جارو شارژی، اکثر مردم برای راحتی بیشتر به جارو شارژی پناه می‌برند و علاوه بر خرید جارو برقی، جارو شارژی هم تهیه می‌کنند. این مدل‌ها به دلیل عدم نیاز به کابل برق، برای نظافت فضای محدود و کوچک بسیار کاربرد دارند. باتری‌های قابل شارژ این نوع جاروهای دم دستی انرژی مورد نیاز را تا مدتی تامین می‌کند و با اتصال پایه شارژر به برق شهر می‌توان آن ها را شارژ کرد.

 

انواع جارو شارژی

1- جارو شارژی دستی: وزن سبک، جابجایی راحت، استفاده‌ی آسان و اشغال فضای اندک از خصوصیات این مدل است.

انواع جارو شارژی
انواع جارو شارژی

2- جاروی شارژی پارویی: توانایی این مدل برای تمیز کردن کف زمین عالی است، جهت نظافت سطوح دیگر یا جاهای باریک یا گوشه‌ی دیوار کارایی لازم را ندارد.

 

نکاتی که قبل از خرید جارو شارژی باید بدانید

در ادامه مطلب از سایت گلدن 8 نکاتی که برای خرید جارو شارژی باید بدانید را برای شما توضیح خواهیم داد تا بتوانید با اطمینان و آگاهی بیش‌تری خرید خود را انجام دهید.

 

1- مدل دستی یا دسته بلند

جاروهای شارژی در دو مدل دستی یا جارو با دسته بلند طراحی و ساخته می‌شوند که باید بر اساس نیاز و کارایی که از آن‌ها انتظار دارید یکی را انتخاب نمایید. مدل‌های دستی کوچک‌تر بوده و همین‌طور وزن سبک‌تری نسبت به نمونه‌های دسته دار دارند.

مدل دستی یا دسته بلند
مدل دستی یا دسته بلند

بنابراین شاید بتوان گفت که جابجایی آن‌ها نیز آسان‌تر است. علاوه بر این، این مدل‌ها جای کم‌تری را اشغال می‌کنند و برای کنج‌ها و مناطقی که دسترسی دشوارتری دارند راحت استفاده می‌شوند.

 

2- توجه به توان و قدرت آن

معمولا مدل‌های جارو شارژی باتری‌های ۱۲ ولتی دارند که در زمان بسیار کمی حدود ۱۵ دقیقه شارژ می‌شود. اما حتی با وجود شارژ کامل باتری حداکثر می‌توانید برای ۱۰ دقیقه مداوم از جارو استفاده کنید.

توجه به توان و قدرت آن
توجه به توان و قدرت آن

برای راحتی بیشتر و امکان استفاده از این مدل جاروها در اتومبیل می‌توانید سراغ مدل‌هایی بروید که شارژ فندکی مخصوص ماشین داشته باشند.

 

3- توجه به فیلتر قابل شست و شو در جارو شارژی

تمام جاروهای شارژی یک فیلتر داخلی دارند که مانع ورود آشغال و گرد و غبار به داخل موتور می‌شود، این فیلتر بعد از چند بار استفاده منافذش پر و مسدود می‌شود که باید تخلیه گردد.

توجه به فیلتر قابل شست و شو در جارو شارژی
توجه به فیلتر قابل شست و شو در جارو شارژی

این کار منجر به افزایش طول عمر موتور می‌شود، بنابراین قابلیت شست‌ و ‌شو و تعویض فیلتر جارو شارژی یک مزیت برای این مدل جاروها به حساب می‌آید.

 

4- در نظر گرفتن مدل آبی یا خاکی جارو

معمولا نمونه‌هایی که در بازار امروز وجود دارند اغلب هم آبی هستند هم خاکی. این به معناست که به دلیل وجود مخزن‌های کوچکی در قسمت عقبی برخی از مدل‌ها، امکان مکندگی آب و گرد و غبار برای آن‌ها وجود دارد.

مدل آبی یا خاکی جارو
مدل آبی یا خاکی جارو

اما نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که قدرت مکندگی جارو در کدام حالت بیش‌تر خواهد بود.

 

5- توجه به نوع ساخت بدنه جارو

تقریبا بدنه تمام مدل‌ها از جنس پلاستیک فشرده است که وزن کمتری دارد و دست را خسته نمی‌کند. اما از طرفی این بدنه‌ها آسیب پذیر هستند و باید مراقب باشید بدنه آن‌ها ضربه نخورد.

نوع بدنه جارو
نوع بدنه جارو

به علاوه مخزن باید طوری طراحی شده باشد که قابلیت جداسازی، تخلیه و سر هم کردن آسانی نیز داشته باشد.

 

6- داشتن دکمه تنظیم در جارو شارژی

وجود کلید تنظیم قدرت به شما این فرصت را می‌دهد که سطح مکندگی جارو را با موقعیت‌های مختلف تنظیم نمایید تا در مقدار مصرف انرژی صرفه‌جویی کنید.

 

7- جارو شارژی‌ های هوشمند

جارو شارژی‌های هوشمند دارای دهانه متحرک هستند که با روشن‌ شدن جارو، به‌ طور خودکار در خط افقی و به چپ و راست حرکت می‌کنند.

جارو شارژی‌ های هوشمند
جارو شارژی‌ های هوشمند

این مدل‌ها مجهز به یک لامپ اخطار‌دهنده هستند که در صورت وجود اضافات قرمز و درصورت پاک و تمیز شدن آن‌ها سبز می‌‌شود.

 

8- از لحاظ قیمت

مدل‌های مختلف جارو شارژی را می‌توانید از ۵۰ تا ۲۰۰ هزار تومان خریداری کنید. هر چند مدل‌های وارداتی حرفه ای با قیمت بیش از ۵۰۰ هزار تومان هم در بازار وجود دارد. بیشترین تعداد و بهترین مدل‌ها در دسته قیمت ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار تومان قرار می‌گیرند. مدل‌های کمتر از این قیمت معمولا از برندهای تقلبی یا متفرقه هستند که یا کیفیت پایینی دارند یا گارانتی ندارند.

نظرات (1)

[…] مهم آن‌ها طراحی ظریف و بی‌سیم بودن آن‌ها می‌باشد. جارو شارژی این قابلیت را دارد که بتوانید به راحتی با استفاده از […]