راهنمای خرید اتو مو برای داشتن موهایی جذاب

اتو مو

راهنمای خرید اتو مو برای داشتن موهایی جذاب

یکی از بهترین راه‌هایی که به کمک آن می‌توان موها را صاف و لخت کرد استفاده از اتو مو است. اتو مو از دو صفحه که از جنس فلز تشکیل شده است و جنس روکش آنها از سزامیک، تورنالین و تیتانیوم می‌باشد، که بعد از داغ شدن صفحات می‌توان آن را روی موهای خود که به دسته‌های کوچکی تقسیم کرده‌اید، نگه دارید و به آرامی بکشید. در اثر حرارت فولیکول موهای شما حالت مجعد خود را از دست داده و صاف و لخت می‌شوند. اگر موهای شما بسیار فر و وز است می‌توانید قبل از استفاده از اتوی مو یک بار با سشوار و برس، موی خود را کمی صافت کنید و سپس از اتوی مو استفاده نمایید. این یکی از آسان‌ترین و سریع‌ترین راه‌های صاف کردن مو است.

اتو مو
اتو مو

البته اتو مو  برای حالت دادن به مو نیز به کار می‌رود. بسیاری از افراد فکر می‌کنند که اتو مو فقط برای صاف کردن مو استفاده می‌شود ولی از این وسیله می‌توانید برای فر کردن و حالت دادن به مو هم استفاده نمایید. تا اخر مطلب با گلدن8 همراه باشید.

 

انواع اتو مو

اتوهای مو بسته به جنس صفحات‌شان تأثیر متفاوتی روی مو می‌گذارند. بیشتر مدل‌های موجود در بازار برحسب جنس روکش صفحات‌شان در یکی از انواع سرامیکی، تیتانیومی و تورمالینی تقسیم می‌شوند که ما در این مطلب قصد داریم هر کدام را برای شما شرح دهیم.

 

اتو مو با صفحه سرامیکی

اتوهای مو سرامیکی به نسبت مدل‌های تیتانیومی و تورمالینی ارزان‌تر هستند و برای بیشتر انواع مو، هم نازک و هم زمخت، مناسب‌ هستند. صفحات سرامیکی به‌آسانی روی مو سُر می‌خورند و گرما را به صورت یکنواخت توزیع می‌کنند. در خرید اتوی موی سرامیکی حتما به کیفیت جنس صفحه دقت نمایید. در اتو موهای ارزان و بی‌کیفیت، روکش سرامیکی صفحات به اندازه‌ای نازک می‌باشد که در اثر استفاده از بین می‌رود و مو را در معرض مستقیم فلز نامرغوب که در زیر این روکش قرار دارد، قرار می‌دهد.

اتو‌ موی با صفحه سرامیکی
اتو موی با صفحه سرامیکی

این نکته را نیز در نظر داشته باشید که صفحات سرامیکی به مراقبت زیادی نیاز دارند، چون در مقایسه با تیتانیوم و تورمالین به‌شدت شکننده هستند و زود تَرَک می‌خورند.

 

مزایای اتو موهای سرامیکی

 1. این جنس صفحات، می تواند برای انواع موها استفاده شود و محدودیت کمی دارد.
 2. صفحات سرامیکی بسیار صاف هستند.
 3. توزیع گرما در سرامیک، بسیار یکنواخت است.

 

معایب اتو موی سرامیکی

 1. سرامیک می تواند خیلی راحت بشکند و یا ترک بر دارد پس نیاز به مراقبت زیاد دارد.
 2. موها حاوی رطوبت هستند، صفحات سرامیکی ممکن است باعث تبخیر رطوبت طبیعی مو شود.
 3. اتو موهای بی کیفیت صفحات سرامیکی آن‌ها بسیار نازک است و خیلی زود از بین رفته و ساییده می شود.

 

اتو مو با صفحه تیتانیومی

اتوهای موی تیتانیومی بیشتر به‌درد حرفه‌ای‌ها و مصارف آرایشگاهی می‌خورند. تیتانیوم عنصر فلزی درخشنده‌ای است که در سنگ‌های آذرین یافت می‌شود و به استحکام و دوام بالا، سبک‌وزنی و رسانش گرمایی سریع شهرت دارد. به‌همین دلیل است که اتو موهای تیتانیومی زودتر از اتوهای سرامیکی داغ می‌شوند و دوام بیشتری نیز دارند. توزیع یکنواخت حرارت بالا در اتو موهای تیتانیومی کمک می‌کند که زودتر به نتیجه برسید. اتو موهای تیتانیومی مانند مدل‌های سرامیکی‌ با حرارت مادون قرمز کار می‌کنند و برخی از آنها نیز دارای فناوری تولید یون‌های منفی هستند که باعث حفظ رطوبت مو، افزایش درخشندگی موها و جلوگیری از وز شدن موها می‌شود. بنابراین اتو موهای تیتانیومی در آب‌وهوای مرطوب صافی ماندگارتری به موها می‌دهند.

اتو موهای صفحه تیتانیومی
اتو موهای صفحه تیتانیومی

اگر غیرحرفه‌ای هستید، در استفاده خانگی از اتو موهای تیتانیومی بسیار مراقب باشید زیرا ایت اتوها خیلی زود داغ می‌شوند و حرارت خیلی زیادی دارند و  درصورتی که بی‌احتیاطی نمایید موهای شما می‌سوزند. اتو موهای تیتانیومی بیشتر برای موهای ضخیم و پرپشت مناسی می‌باشد، بخاطر اینکه موها را از سمت خارج به داخل حرارت می‌دهند، برای موهای ظریف و نازک مناسب نمی‌باشد چون به موها آسیب می‌رساند.

 

مزایای اتو موهای تیتانیومی

 1. گرما را به طور یکنواخت توزیع و تولید می کند و خیلی سریع تر از سرامیک است.
 2. خورنده نیست
 3. در مقایسه با سرامیک  مو صاف تر و براق تر می شود.
 4. بادوام است (شکننده نمی‌باشد.)
 5. تولید گرمای پایدار تری دارد.
 6. فلز، یون‌های منفی تولید می کند که برای رطوبت مو بسیار مناسب است.

 

معایب اتو موهای تیتانیومی

 1. فلز نمی شکند اما توسط فلز دیگر به راحتی بر روی آن خراش می افتد.
 2. سطح صفحات تیتانیوم به اندازه سرامیک صاف نیست.
 3. چربی و مواد اضافه مو، به بر روی آن جمع می شود.

 

اتو مو تورمالینی

تورمالین یا کهربا، یک سنگ نیمه قیمتی است شاید تاکنون نمی دانستید که از آن در تولید اتوهای مو نیز کاربرد دارد. پودر تورمالین را پس از سپری شدن مراحل تولید به عنوان روکشی روی صفحه های سرامیکی و یا تیتانیومی قرار می دهند که البته بیشتر روی صفحات سرامیکی به کار می روند. تورمالین چند برابر دیگر مدل های اتوی مو میتواند یون های منفی را به صورت طبیعی تولید کند. در واقع یون های منفی، یون های مثبتی که در موهای خشک و صدمه دیده وجود دارند را بی اثر کرده و سبب حفظ چربی و رطوبت طبیعی موها می شوند و همچنین از وِزشدگی موها جلوگیری می‌نمایند.

اتو موی تورمالینی
اتو موی تورمالینی

اتوهایی که صفحاتی از جنس تورمالین دارند، برای موهای آسیب دیده بسیار مناسب است. این اتوها را گاهی با نام اتوهای یونیک معرفی می‌کنند. این صفحات، یون‌های منفی را بیشتر از یون‌های مثبت تولید می‌کند که باعث کاهش وز و الکتریسیته ساکن در مو می‌شود.

 

نکات مهم برای خرید اتوی مو

علاوه‌بر جنس صفحات که توضیح دادیم یک سری نکات دیگر را نیز هنگام خرید در نظر داشته باشید این نکات عبارت‌اند از:

 

1. اندازه صفحه

برای انتخاب اندازه صفحه اتو مو باید به بلندی و ضخامت موها نگاه کنید.اگر موهای بلند و پرپشتی دارید، اتوهای دارای صفحات بزرگ‌تر را انتخاب نمایید که سطح بیشتری از موها را در مدت‌زمان کمتری پوشش دهند، اما اگر موهای کوتاه و نازک دارید بهتر است از اتوهایی که صفحات باریک‌تری دارند استفاده نمایید. با این صفحات باریک امکان حالت‌دادن به موها نیز وجود دارد.

 

پهنای صفحه اتو

اتو موها در دو سایز صفحه هستند یکی صفحه باریک و دیگری صفحه پهن. اگر موهای کوتاه دارید بهترین اتو مو برای موهای شما، اتو موهای با صفحه باریک است، اما اگر موهای بلند دارید از اتو موهایی با صفحه پهن استفاده نمایید.

پهنای صفحه اتو
پهنای صفحه اتو

با استفاده از اتوموهای صفحه پهن به سرعت می توانید موهای خود را صاف و خوش حالت داشته باشید.

 

شکل صفحه اتوی مو

شکل لبه‌های صفحه اتو کارایی آن را افزایش می‌دهد. اتوهای لبه‌گرد علاوه ‌بر صاف‌کردن موها برای حالت دار کردن مو نیز برای کاربرد دارد. این در حالی است که اتو‌هایی که لبه آن‌ها تیز است تنها به صاف کردن موها کمک می‌کنند.

 

خاموش‌شدن خودکار

معمولاً یرخی از افراد فراموش می‌کنند که بعد از اتمام کار خود با اتو مو آن را خاموش نمایند، این کار بسیار خطرناک می‌باشد و ممکن است به آتش کشیدن خانه نیز منجر شود. به همین دلیل باید به دنبال محصولی باشید که با برخورداری از ویژگی خاموش شدن خودکار، خیال شما را از بابت چنین خطراتی آسوده نماید.

 

تنظیم حرارت

اگر دارای موهای حساس هستید، حرارت بالای اتو مو به موهایتان آسیب می‌رساند، بنابراین باید اتو مویی انتخاب کنید که دکمه تنظیم دما داشته باشد و با استفاده از آن بتوانید درجه حرارت اتو را به دلخواه تنظیم نمایید. معمولاً دمای ۳۶۴ درجه فارنهایت که برابر با ۱۸۵ درجه سانتی‌گراد است دمای مطلوبی برای صاف کردن مو‌ها است.

تنظیم حرارت
تنظیم حرارت

اما با توجه به نوع و جنس مو‌های شما می‌توانید این دما را کمتر و بیشتر کنید. پس در هنگام خرید حتماً سعی کنید که با توجه به جنس موی خود و با کمک فروشنده مدل مناسب اتو مو را خریداری نمایید.

 

کابل اتو مو

کابل اتو مو نیز مسئله‌ای است که باید حتماً در زمان خرید این محصول به آن توجه کنید. بهتر است که به دنبال اتو مویی باشید که سیم برق آن به اندازه کافی بلند است تا راه‌دست شما را برای حرکت و استفاده از اتوی مو باز بگذارد.

 

جنس صفحه

صفحات اتو مو با مواد و جنس های مختلفی ساخته می‌شوند. نمی‌توان به طور دقیق مشخص کرد که کدام مواد برای اتو مو بهترین ماده است. باید با توجه نیازها و جنس موهای خود اتو موی خود را انتخاب نمایید تا به موهای شما آسیب نرسد.

 

قیمت خرید اتو

اتوهای گران‌تر و باکیفیت‌تر، عمر طولانی‌تری دارند و چند سال می‌توانید از آنها استفاده کنید. قابلیت تنظیم دما دارند و حرارت آنها یکنواخت در صفحه اتو تقسیم می‌شود. در نتیجه، کار کردن با این اتوها نتیجه بهتر و حرفه‌ای‌تری دارد و در واقع، ارزش خرید بالاتری دارند. شاید در ابتدا پول بیشتری برای خرید آنها بپردازید ولی بدون شک ارزش بیشتر هزینه کردن دارند. همچنین به خاطر ویژگی‌های متعدد مثلا امکان تنظیم درجه حرارت، آسیب بسیار کمتری به موهای شما وارد می‌کنند.