اصالت لوازم خانگی چگونه بررسی می شود؟

اصالت لوازم خانگی چگونه بررسی می شود؟

اصالت لوازم خانگی چگونه بررسی می شود؟

کالاهای مختلفی در بازار به فروش می‌رسند که ویژگی‌های خاص خود را دارند و در دسته مختص خود قرار می‌گیرند. در این بین کالاهایی از نوع لوازم خانگی بیشتر در معرض تقلبی یا اصلی بودن قرار دارند، تشخیص اصالت لوازم خانگی برای هر خریدار یک دغدغه جدی است. برخی از افراد متقلب و سودجو کالای با کیفیت برندهای معروف را با کالای تقلبی تعویض کرده و آن را به خریدار ناآگاه می‌فروشند.

اصالت لوازم خانگی چگونه بررسی می شود؟
اصالت لوازم خانگی چگونه بررسی می شود؟

از خسارت مالی عدم تشخیص اصل بودن لوازم خانگی که بگذریم، دردسر پس دادن و تهیه دوباره محصول وقت و انرژی زیادی را هدر می‌دهد. اگر توجهی به این موضوع نداشته باشیم، بدون شک یک مدل تقلبی نصیب ما می‌شود. در این مقاله قصد داریم نحوه تشخیص اصالت لوازم خانگی را بیان کنیم، اگر می‌خواهید جزء افراد ناآگاه نباشید، این مقاله را مطالعه کرده و مطالب آن را به خاطر داشته باشید.

 

نکات مهم در تشخیص اصالت لوازم خانگی

برای خرید لوازم خانگی و تشخیص اصلی از تقلبی باید نکاتی را رعایت کنید که ما در این مقاله برخی از آن‌ها را برای شما شرح خواهیم داد با ما همراه باشید:

 

توجه به آرم و نشان روی لوازم خانگی

برای خرید لوازم خانگی به نشان‌ها و آرم‌های روی محصولات توجه نمایید. این را به یادداشته باشید که یک جنس تقلبی هیچ‌گاه از آرم معتبری استفاده نمی‌کند، اگرچه در ظاهر اصل به نظر برسد.

توجه به آرم و نشان روی لوازم خانگی
توجه به آرم و نشان روی لوازم خانگی

در خرید لوازم خانگی باید دقت زیادی داشته باشید تا بتوانید از خرید لوازم تقلبی در امان باشید. پس برای خرید بیشتر توجه داشته باشید و محصولات و مخصوصا آرم و نشان روی محصولات را به خوبی بررسی نمایید.

 

دقت به بسته بندی کالا از نکات مهم در تشخیص اصالت لوازم خانگی

هنگام خرید لوازم خانگی و یا هر کلای دیگری به بسته بندی دقت داشته باشید چرا که مدل‌های تقلبی معمولا نقص‌هایی دارند و این در حالی است که مدل‌های اصل چنین معایبی ندارند و باکیفیت به نظر می‌رسند. همچنین توجه نمایید که آیا بسته بندی این مدل با چیزی که قبلا شاهد بودید همخوانی دارد یا خیر؟ به بار کد و علائم تجاری دیگر آن نیز توجه لازم را داشته باشید.

 

برچسپ روی دستگاه

محصولات الکترونیکی باتوجه به محتوا درون بسته بندی کمتر تقلبی هستند چرا که دشوار است تا به جعل لوازم داخل دستگاه پرداخت. در امریکا علامت ETL، در اروپا علامت CE و در کانادا علامت CSA روی کالا ثبت می‌شود تا جنسی تقلبی وارد کشور نشود. اما در این بین برخی کلاهبرداران به جعل برچسپ می‌پردازند تا خریداران شکی به تقلبی بودن کالا نکنند. شما باید هنگام خرید دستگاه به این موضوع توجه کنید که علائم تجاری با اندازه و فونت مناسبی روی جعبه بسته بندی درج شده باشد. اصولا هولوگرام نشانه اصل بودن محصول می‌باشد و اگر با کالایی بدون آن رو به رو شدید، باید یقین داشته باشید که جنس تقلبی است.

 

سایت تولیدکننده محصول مورد نظر

اگر می‌خواهید اصالت کالای مورد نظر خود را بررسی نمایید و متوجه شوید که تقلبی است و یا اصل بهتر می‌باشد سری به سایت تولیدکننده محصول بزنید تا با جزئیات بیشتری در باره محصول مد نظر خود رو به رو شوید. اگر قصد خرید لوازم خانگی را دارید حتما از یک فروشگاه معتبر، خرید خود را انجام دهید.

سایت تولیدکننده لوازم خانگی
سایت تولیدکننده لوازم خانگی

فروشگاه گلدن8 با دو دهه فعالیت در خرید لوازم خانگی با خرید حضوری و آنلاین و محصولات با کیفیت و اصل را فراهم کرده است تا هموطنان عزیز ایرانی تمام لوازم خانگی برقی و غیر برقی مورد نیاز خود را به راحتی از یک محل و بدون صرف هزینه، انرژی و وقت خریداری نمایند.

 

توجه به کیفیت و ظاهر مرغوب محصول

اکثر کالاهای تقلبی کیفیت و ظاهر مطلوبی و خوبی ندارند. اگر هنگام خرید کالا و یا محصولی با چنین جنسی مواجه شدید، بدون هیچ شکی تقلبی است. بنابراین نباید گول ظاهر مشابه با نسخه اصل را بخورید که سخت شما را پشیمان خواهد کرد. عدم وجود علائم استاندارد و رسمی به منزله تقلبی بودن محصول است و شما نباید به خرید آن بپردازید. بسیاری ممکن است به این موضوع توجهی نداشته باشند و کالا موردبحث را خریداری کنند اما این اقدام می‌تواند گران تمام شده و بزرگترین اشتباه باشد.

 

عدم برخوردازی از لوازم جانبی از نکات مهم در تشخیص اصالت لوازم خانگی

کالاهایی که تقلبی هستند لوازم جانبی را دربسته بندی خود ندارند. بنابراین باید به صورت جداگانه آن را تهیه کنید و نمی‌توانید همراه با جعبه اصلی داشته باشید.

 

تشخیص اصل بودن محصولات سامسونگ

تشخیص اصل بودن لوازم خانگی برای برند سامسونگ، یک مهارت ضروری است. این برند در ایران محبوبیت بسیار زیادی دارد. علاوه بر نکات کلی که برای تشخیص لوازم خانگی اصل از تقلبی در این مقاله گفتیم یک مورد دیگر در تشخیص اصل بودن محصولات سامسونگ وجود دارد و آن هم کشوری است که دستگاه در آن مونتاژ می‌شود. محصولات سامسونگ موجود در ایران یا در کره و یا در تایوان مونتاژ شده‌اند.

محصولات سامسونگ
تشخیص اصل بودن محصولات سامسونگ

اگر نام کشور دیگری را روی محصولات این برند مشاهده کردید، در خرید آنها تردید کنید. این مسئله خصوصا در تشخیص اصل بودن لباسشویی سامسونگ و یا یخچال آن به شما کمک زیادی می‌کند. برای تشخیص اصل بودن لباسشویی سامسونگ از شماره سریال 15 کاراکتری آن نیز حتما استفاده نمایید.

 

تشخیص اصل بودن لوازم خانگی ال جی

این برند کره‌ای نیز بههمراه برند سامسونگ طرفداران بسیار زیادی در ایران دارد. نکاتی که برای تشخیص اصل بودن محصولات ال جی وجود دارد یکی مقایسه امکانات محصول واقعی با امکانات درج شده در مشخصات محصول در سایت اصلی برای تشخیص اصل بودن لوازم خانگی و دیگری تشخیص اصل بودن لوازم خانگی ال جی با مقایسه ظاهری و دقیق محصول مدنظر با نمونه اصل در سایت ال جی.

لوازم خانگی ال جی
تشخیص اصل بودن لوازم خانگی ال جی

همچنین دقت داشته باشید که وجود برچسب ال جی روی محصولات، ملاک اصل بودن در تشخیص اصل بودن لوازم خانگی برای این برند نمی‌باشد.

 

تشخیص اصل بودن محصولات دوو

برای تشخیص اصل بودن محصولات دوو می‌توانید از تمام نکاتی که در این مقاله گفته شده است، استفاده نمایید. توجه کنید که لوازم خانگی اصل دوو نیز در کره مونتاژ می‌شوند و عبارت Made in Korea روی محصولات این برند درج شده است. همچنین تطبیق مدلی که انتخاب کردید با نمونه مشابه در سایت را نیز برای تشخیص اصل بودن محصولات دوو به یاد داشته باشید.

تشخیص اصل بودن محصولات بوش

برند آلمانی بوش یک برند بسیار معتبر در حهان می‌باشد، که محصولات خود را با قطعات و تکنولوژی پیشرفته‌ای تولید و عرضه می‌کند. برای تشخیص لوازم خانگی بوش دو روش کلی وجود دارد که یکی از آن‌ها توجه به ظاهر محصول و جزئیات ظریف طراحی آن و مقایسه با نمونه‌های سایت اصلی و دیگری استفاده از شماره سریال و مدل هر محصول برای تشخیص لوازم خانگی اصل از تقلبی می‌باشد.

محصولات بوش
تشخیص اصل بودن محصولات بوش

برای خرید قطعات این برند نیز لازم است نکاتی را رعایت کنید اولین نکته استفاده از هولوگرام‌های مدرن روی قطعات اورجینال بوش می‌باشد، دومین نکته در خرید قطعات ایناست که در نور غیرمستقیم تنها سایه‌های سیاه و نقره‌ای هولوگرام دیده می‌شود. در نور مستقیم هولوگرام رنگ‌های رنگین‌کمانی دارد و همچنین روی این هولوگرام‌ها کدی 18 رقمی درج شده است، که برای هر قطعه یکتاست. این کد را از طریق سایت اصلی بوش می‌توانید پیگیری کنید.

 

نتیجه گیری

به دلیل استقبال و توجه مردم، بسیاری از محصولات با کیفیت مورد سوءاستفاده متخلفان قرار می‌گیرد. این افراد سودجو، محصول بی کیفیت را به جای کالای معروف به خریداران می‌فروشند. برخی از نکات مانند کالاهای بدون لوازم جانبی جعلی هستند یکی از راه‌های جلوگیری از فریب این افراد است. ولی در برخی مواقع شناخت اصل از بدل نیاز به دقت بیشتری دارد. یکی از راه‌های جلوگیری از سوءاستفاده اشخاص این است که از فروشگاه‌های معتبر کالاهای خود را خریداری کنید. این فروشگاه‌های مجاز، گارانتی معتبر و خدمات پس از فروش محصولات را ارائه می‌دهند و کالاهای اصل را به شما تحویل می‌دهند.