سرویس قاشق و چنگال، دانستنی های مهم هنگام خرید

دانستنی های مهم هنگام خرید سرویس قاشق و چنگال

سرویس قاشق و چنگال، دانستنی های مهم هنگام خرید

با افزایش بهای نقره و فلزات گرانبها و همچنین عمومیت یافتن استفاده از کارد و چنگال در بین مردم، دیگر از فلزات گرانبها برای ساخت قاشق و چنگال و کارد استفاده نمی‌شود. این روزها قاشق و چنگال را بیشتر از استیل (فولاد ضدزنگ) می‌سازند.

نکاتی که هنگام خرید قاشق چنگال باید به آن توجه داشت
نکاتی که هنگام خرید قاشق چنگال باید به آن توجه داشت

البته برای قوی‌تر کردن استیل و آسان تر کردن روند ایجاد آن عناصری مانند وانادیوم و تیتانیوم به آن اضافه می‌شود و برای جلوگیری از زنگ زدن، نیکل و کروم به استیل اضافه می‌شود.

 

روش‌های تشخیص با کیفیت بودن سرویس قاشق و چنگال

1- میزان درخشندگی و براقیت قاشق و چنگال
2- استفاده کردن از آهنربا

 قاشق_چنگال
قاشق_چنگال

3- دقت به عدد و شماره درج شده بر روی قاشق و چنگال
4- وزن و ضخامت قاشق و چنگال

 

میزان درخشندگی و براقیت سرویس قاشق و چنگال

دقت به میزان درخشندگی فلز، قاشق و چنگال‌های مرغوب و اصل از درخشندگی و براقیت خاصی برخوردار هستند. قاشق و چنگال‌های جعلی معمولا مات هستند و آن درخشندگی استیل را دارا نمی‌باشند.

 

استفاده کردن از آهنربا

با کمک گرفتن از آهنربا می‌توانید فولاد ضد زنگ یا استیل مرغوب و اصل را بشناسید به این شکل که اگر فولاد ضد زنگ و استیل به آهنربا بچسبد مشخص می‌شود که قاشق و چنگال شما جعلی می‌باشد.

 

دقت به عدد و شماره درج شده بر روی قاشق و چنگال

یکی از روش‌‌هایی که می‌توانید سرویس قاشق چنگال خوب و استاندارد خریداری کنید این است که در اغلب سرویس‌‌هایی که وجود دارد باید بر روی چنگال و قاشق‌‌ها یک عدد یا شماره سریالی توسط کارخانه تولیدکننده حک شده است. این شماره‌‌ها نشانگر میزان بالا بودن کیفیت استیل یا فولاد ضد زنگ است که در برابر هرگونه خش و سیاه شدن نیز مقاومت بسیار بالایی دارد.

 

وزن و ضخامت قاشق و چنگال ها

هنگامی که شما قصد خرید سرویس قاشق و چنگال استیل ضخیم یا نازک دارید، اگر بخواهید سرویس قاشق و چنگال انتخاب کنید بهتر است که از سرویسی را خریداری کنید که سنگین وزن و از ضخامت زیادی نیز دارا است چرا که این نوع سرویس‌‌ها در معرض خم شدگی و آسیب پذیری مقاومت بسیار بالایی دارند.

 

نکات مهم برای خرید سرویس قاشق و چنگال

همه ما برای وعده‌های روزانه غذا از از قاشق و چنگال‌های دم‌دستی استفاده می‌کنیم که می‌توانند ساده یا فانتزی باشند.

نکات مهم هنگام خرید
نکات مهم هنگام خرید

در ادامه به چند نکته مهم که باید در هنگام خرید به آن دقت داشت می‌پردازیم.

 

مشخص کردن مقدار بودجه ی خود

این یک اصل کلی در مورد خرید تمام کالاهاست. مشخص کردن بودجه قبل از خرید باعث می‌شود شما دایره جست وجوی محدودتری داشته و راحت‌تر کالای مورد نظر را با قیمت مد نظر خریداری کنید. پس قبل از خرید از میان نمونه‌های ارزان قیمت، میان قیمت و گران قیمت یکی را مشخص می‌کنید.

 

تعیین برند مورد نظر خود

در حال حاضر برندهای گوناگونی در بازار وجود دارند که اکثرا چینی هستند. اما این کالا بازاری بسیار پرتنوع دارد که بهتر است با بررسی و تحقیق، یکی از برندهای موجود در بازار را انتخاب کنید.در آخر مطلب چند نمونه از برترین برند ها رو برای شما نام برده ایم با گلدن 8 همراه باشید.

 

مشخص کردن تعداد مورد نیاز قاشق و چنگال

یک ست ۱۲ نفره قاشق و چنگال شامل ۱۲ عدد قاشق غذاخوری، ۱۲ عدد چنگال غذاخوری، کارد غذاخوری، قاشق مرباخوری، چنگال میوه خوری، کارد میوه خوری، قاشق چایخوری، قاشق شربت خوری، قاشق بستنی خوری، قاشق سوپخوری، قاشق سرو خورشت، کارد ماهی، چنگال ماهی، کارد استیک، کارد سرو کیک، ۲ عدد کفگیر برنج، ۲ عدد ملاقه سوپ، ملاقه سس، قاشق و چنگال سالاد، گیره قند و شیرینی، قاشق عسل و قاشق شکر است.

نکات مهم برای خرید سرویس قاشق_چنگال
نکات مهم برای خرید سرویس قاشق_چنگال

اگر به تعداد کمتری قاشق و چنگال احتیاج دارید، می‌توانید به سراغ فروشندگانی بروید که این کالاها را به صورت فله‌ای می‌فروشند و هر تعداد که می‌خواهید در ست‌های شش عددی خریداری کنید.

 

تکه های مورد نیاز بیشتر را اضافه خریداری کنید

پیشتر سرویس قاشق و چنگال، از یکسری قاشق و چنگال غذاخوری اصلی همراه یک سرویس مخصوص دسرخوری، چایخوری و مرباخوری و کارد و چنگال کیک خوری تشکیل شده بود. اما امروز انواع کفگیر، ملاقه، قاشق های مخصوص سوپ و بستنی و گیره سالاد آنها را همراهی می‌کند.

تکه‌های مختلف یک سرویس قاشق و کارد و چنگال با هر سبکی که باشد، چه مدرن و چه آنتیک، تاثیر زیادی بر جلوه چیدمان میز می‌گذارد؛ اما امروزه، کمتر پیش می‌آید از سرویس‌های کامل کارد و چنگال برای سرو غذا در یک ضیافت شام استفاده شود و اغلب افراد از کارد و چنگال و قاشق غذاخوری و چایخوری به شکل معمول خود استفاده می‌کنند.

 

تعداد قطعات موجود در سرویس قاشق و چنگال

در هنگام خرید به تعداد قطعات موجود در سرویس توجه نمایید. البته کمتر سرویسی پیدا می‌شود که تعداد بیشتر از سی چهل مهمان را پوشش دهد. معمولا برای تعداد زیاد مهمان‌ها از روش‌های دیگری برای تهیه ملزومات سرو غذا استفاده می‌کنند. بنابراین فقط باید بیشترین تعداد مهمان‌هایی را که اغلب اوقات ممکن است به منزل‌تان بیایند و برایتان اهمیت دارند حساب کنید.

 

سرویس های ضدخش انتخاب کنید

باید توجه داشته باشیم امروزه همه سرویس‌های قاشق و چنگال باید به گونه‌ای باشند که بتوان آنها را برای شست وشو در ماشین ظرفشویی قرار داد، به طوری که آسیب نبینند. در این خصوص هرچه جنس قاشق و چنگال محکم‌تر و مقاوم‌تر باشد، بهتر است. سرویس‌های قدیمی ساخته شده از استیل سبک و نازک و دارای دسته‌های چوبی، برای قراردادن در ماشین‌های ظرفشویی امروزی مناسب نیستند.

 

سرویسی تهیه کنید که سیاه نشود

مشاهده شده است که برخی از سرویس‌های قاشق و چنگال پس از مدتی سیاه و کدر می‌شوند. برخی نیز رد آب روی آنها مانده و رد سیاه رنگی روی قاشق و چنگال و کارد می‌گذارد. دقت کنید سرویسی خریداری کنید که این مشکل را نداشته باشد.

سرویس کامل قاشق چگال
سرویس کامل قاشق چنگال

به همین دلیل بهتر است سرویس گارانتی دار خریداری کنید و بابت این موضوع از فروشنده ضمانت بگیرید.

 

سرویس کنسولی یا سامسونتی

بسیاری از خانم‌ها معتقدند سرویس‌های کنسولی خیلی شیک‌تر از سرویس‌های سامسونتی است و سرویس‌های سامسونتی در کابینت آشپزخانه، به سختی جابه جا می‌شوند، ولی باید در نظر داشته باشید اگر منزل شما فضای کافی برای این سرویس کنسولی ندارد از خرید آن خودداری کنید. در عین حال در نظر داشته باشید از نمایندگی‌هایی خرید کنید که ضمانت و گارانتی لازم را برای محصولات خود داشته باشند.

 

نکته کاربردی هنگام خرید

می‌توانید به جای سرویس ۲۴ نفره دو سرویس ۱۲ نفره هم بخرید، اما به این فکر کنید که با خرید دو سرویس، از هر یک قطعات اضافی که اصلا به کارتان نمی‌آیند یک جفت خواهید داشت. از سوی دیگر، قیمت یک سرویس ۲۴ نفره از دو سرویس ۱۲ نفره در شرایط یکسان ارزان‌تر تمام می‌شود.

تکه های اضافه سرویس قاشق و‌چنگال
تکه های اضافه سرویس قاشق و چنگال

معمولا برای حساب‌کردن قطعات سرویس‌ها از کلمه «پارچه» استفاده می‌کنند. به‌عنوان مثال، یک سرویس ۲۰ پارچه معمولا برای ۴ نفر و سرویس ۴۵ پارچه برای ۸ نفر کفایت می‌کند. اما به‌طورکلی سرویس‌های قاشق و چنگال از ۱۲ پارچه تا ۱۸۱ پارچه به بالا تولید می‌شوند.

 

اجزای اصلی سرویس قاشق و چنگال

هر سرویس قاشق و چنگال معمولا قطعات اصلی را دارد. بااین‌حال بعضی از مدل‌ها ممکن است همه موارد موردنیازتان را نداشته باشند. از طرفی همیشه در سرویس قطعاتی مانند چنگال مخصوص دسر، قاشق شکلات‌خوری و قطعات فانتزی دیگری هست که شاید هرگز استفاده نشوند؛ زیرا به راحتی با چنگال و قاشق‌های دیگر جایگزین می‌شوند. برای قطعات اضافی کاری نمی‌توانید بکنید؛ اما اگر قطعه‌ای هست که در سرویس انتخابی شما موجود نیست، آن را همان موقع تهیه کنید و جداگانه بخرید. زیرا ممکن است بعدها دیگر مدل آن را پیدا نکنید.

 

انواع قاشق ها

قاشق غذاخوری؛ معمولا از بقیه قاشق‌ها بزرگ‌تر است.
قاشق سوپ‌خوری؛ کمی از قاشق غذاخوری کوچک‌تر و گودتر است.
قاشق شربت‌خوری؛ باریک و بلند است و برای هم‌زدن شربت به کار می‌رود.

انواع سرویس قاشق و‌چنگال
انواع قاشق و چنگال

قاشق چای‌خوری؛ کوتاه‌ترین و کوچک‌ترین قاشق سرویس هستند.
برخی از سرویس‌ها قاشق بستنی‌خوری و قاشق دسر هم دارند.

 

انواع چنگال ها

چنگال غذاخوری؛ معمولا از بقیه چنگال‌ها بزرگ‌تر و شاخه‌های آن کشیده‌تر است
چنگال سالاد؛ کمی از چنگال غذاخوری کوچک‌تر است
چنگال دسر؛ تقریبا به طول چنگال سالاد است با این تفاوت که کمی نازک‌تر است
چنگال مخصوص سرو ماهی؛ به طول یک چنگال غذاخوری است اما معمولا نازک‌تر است.

انواع سرویس های قاشق و چنگال
انواع سرویس های قاشق و چنگال

معمولا سرویس‌ها (به‌خصوص سرویس‌های جدید) چنگال‌های متنوعی دارند. چنگال غذاخوری بلند است و شاخه‌های آن کشیده است. به‌عنوان مثال، چنگالی که خیلی کوچک‌تر و دارای دو شاخه است برای خوردن لابستر (نوعی خرچنگ) به‌کار می‌رود. چنگال‌های مخصوص خوردن صدف و حلزون کوچکترند و شاخه‌های آنها گردتر و کوتاه‌تر است. چنگال‌های مخصوص صدف و لابستر شاید در ایران کاربرد بسیار کمتری داشته باشند.

 

انواع کاردها

کارد غذاخوری؛ معمولا از بقیه کاردها بزرگ‌تر است و نوک آن حالت منحنی دارد.
کارد مخصوص برش کره و پنیر؛ از کارد غذاخوری کوچک‌تر است و نوک آن منحنی است.
کارد مخصوص سرو ماهی؛ به اندازه کارد غذاخوری است. اما نوک این کارد شکل خاصی دارد که برای جداکردن پوست ماهی در خوراک‌هایی که ماهی با پوست و استخوان سرو می‌شود مناسب است.

انواع کارد
انواع کارد

کارد استیک؛ به اندازه یک کارد غذاخوری است اما دارای دو بخش تیز در قسمت تیغه می‌باشد، تیغه دندانه دار (اره‌مانند) و تیغه معمولی یک دست کارد غذاخوری در قدیم در ایران کمتر استفاده می‌شد و بیشتر برای خوردن میوه به کار می‌رود، اما امروزه که غذاهای خارجی در ایران رواج پیدا کرده‌اند کاردها هم کاربرد بیشتری یافته‌اند. معمولا برای ما ایرانی‌ها کارد غذاخوری همان کارد میوه‌خوری است.

 

ابزار سرو غذا

ملاقه برای سوپ و خورشت؛ بزرگ و بلند و گود است به مدل سرویس بستگی دارد.
قاشق بزرگ؛ برای کشیدن غذا بزرگ و کشیده هستند اما گودی آنها کمتر از ملاقه است به مدل سرویس بستگی دارد.
کفگیر؛ برای برنج بزرگ و مسطح است به مدل سرویس بستگی دارد.
چنگال بزرگ؛ برای کشیدن غذا به اندازه قاشق مخصوص کشیدن غذا بزرگ است به مدل سرویس بستگی دارد.
ابزارهای دیگر شامل کارد مخصوص برش‌دادن پنیر، ابزار برای برش کیک، قاشق با سرِ گرد مخصوص سرو بستنی، انبر مخصوص یخ، انبر مخصوص سالاد و بسیاری از اقلام ریز و درشت دیگر که هر یک کاربرد مخصوصی دارند.

 

معروف‌ترین برندهای سرویس قاشق و چنگال

از معروف‌ترین و معتبرترین برندهای خارجی که در ایران محبوب‌اند می‌توان به برندهای سولایتر ایتالیا، زولینگن آلمان، ام جی اس، دالتون، جامبو و نظایر آنها اشاره کرد که قیمت‌های بالایی هم دارند. از برندهای ایرانی می‌توان ناب استیل، پاشا و ایران استیل را نام برد که ناب استیل از محبوبیت بیشتری برخوردار است.