نکات کاربردی خرید ریش تراش که باید بدانید

نکات کاربردی خرید ریش تراش که باید بدانید

نکات کاربردی خرید ریش تراش که باید بدانید

بهترین ماشین اصلاح آن است که علاوه بر راحتی استفاده و سرعت بالا، منجر به زمختی پوست شما نشده و به آن صدمه نزند. در این مطلب از گلدن 8 به نکات کاربردی خرید ریش تراش می‌پردازیم.

نکات کاربردی خرید ریش تراش
نکات کاربردی خرید ریش تراش

ریش تراش‌های برقی مزایای متعددی نسبت به تیغ‌های دستی دارند. خرید ماشین‌ اصلاح به میزان قابل توجهی از زمان صرف شده برای تراشیدن ریش خواهد کاست. علاوه بر این نباید از راحتی کاربرد ریش تراش‌های برقی غافل شد. گاهی حتی حرفه‌ای‌ترین ریش تراشان در هنگام استفاده از تیغ‌های معمولی صورت خود را خراش می‌دهند. استفاده از ماشین اصلاح برقی ریسک صدمه زدن به پوست صورت را به حداقل می‌رساند. علاوه بر این نتیجه نهایی نیز بسیار رضایت‌بخش‌تر خواهد بود. با ما همراه باشید تا با نکات کاربردی خرید ریش تراش آشنا شوید.

 

1- از نکات کاربردی خرید ریش تراش طراحی بدنه آن است

یکی از مهم‌ترین قابلیت‌های یک ریش تراش خوب، قابلیت ارگونومیک و طراحی مناسب آن است. طراحی بدنه ماشین اصلاح علاوه بر زیبایی، برای استفاده راحت‌تر حائز اهمیت است.

طراحی بدنه ریش تراش
طراحی بدنه ریش تراش

گاهی ممکن است اصلاح صورتتان تا یک ساعت طول بکشد. طراحی بدنه یک ریش تراش خوب باید به گونه‌ای باشد که درست در فرم دست جا گرفته و دست را خسته نکند.

 

2- قابلیت شارژ از دیگر نکات کاربردی خرید ریش تراش

یکی دیگر از نکات مهم در خرید ریش تراش توجه به نحوه شارژ آن است. ماشین‌های اصلاح برقی در انواع مختلفی به بازار عرضه می‌شوند. برخی از آن‌ها مستقیما به برق وصل شده، دسته‌ای از باتری‌های عادی بهره برده و گروهی نیز از باطری‌های قابل شارژ استفاده می‌کنند. انتخاب هر کدام از این موارد بستگی به سبک زندگی کاربر دارد.

قابلیت شارژ از دیگر نکات کاربردی خرید ریش تراش
قابلیت شارژ از دیگر نکات کاربردی خرید ریش تراش

ریش تراش‌های قابل شارژ انتخابی مناسب برای افرادی که دائم به سفر می‌روند هستند. اما عمر باطری آن‌ها پس از مدتی کاهش یافته و ناچار به تعویض آن‌ها خواهید بود. این نوع از ماشین‌های اصلاح را با توجه به قیمت بالای آن‌ها، برای استفاده روزانه توصیه نمی‌کنیم. بهتر است آن‌ها را برای مسافرت‌های طولانی خود کنار بگذارید.

 

3- ضد آب بودن ریش تراش

از دیگر نکات مهم در خرید ماشین اصلاح ضد آب بودن آن است. برخی از ریش تراش‌های برقی امکان اصلاح بدون نیاز به آب را به کاربران می‌دهند. سرعت و راحتی در استفاده از این ریش تراش‌ها، آن‌ها را به محبوب‌ترین نوع از ماشین‌های اصلاح تبدیل کرده‌اند.

ضد آب بودن ریش تراش
ضد آب بودن ریش تراش

برخی ریش تراش‌های برقی نیز ضد آب بوده و به افراد اجازه استفاده از ژل‌های نرم‌کننده و آب را می‌دهند. این گروه از ماشین‌ها مناسب مردان با پوست‌های حساس هستند. اگر ترجیح می‌دهید تراشیدن ریش خود را در حمام انجام دهید، ریش تراش‌های ضد آب برای شما ساخته شده‌اند.

 

4- قابلیت اصلاح خط ریش با خط زن یا تریمر

یکی دیگر از نکات کاربردی خرید ریش تراش قابلیت اصلاح خط ریش با خط زن یا تریمر است. تا مجبور به تهیه یک ماشین جداگانه به این منظور نشوید. بیشتر ریش تراش ها امکان اصلاح خط ریش را فراهم می‌آورند و با آن می‌توانید موهای جلو گوشها و یا دیگر موهای بلند را اصلاح نمود.

قابلیت اصلاح خط ریش با خط زن یا تریمر
قابلیت اصلاح خط ریش با خط زن یا تریمر

بهتر است که طول تیغه اصلاح خط ریش متوسط باشد، اگر کوتاه باشد شما نمی‌توانید به راحتی خط ریش خود را اصلاح کنید و اگر بلند باشد در دقت و ظرافت کار تاثیر منفی خواهد گذاشت.

 

5- قابلیت تمیز کردن از دیگر نکات کاربردی خرید ریش تراش است

از دیگر نکات کاربردی خرید ریش تراش نگه‌داری ریش تراش برقی و تمیز کردن آن پس از هر استفاده است. در صورتی که این رسیدگی به صورت مرتب انجام نشود، ماشین اصلاح شما دچار مشکلاتی خواهد شد. مدل‌های پیشرفته‌تر و به طبع گران‌تر همراه با شانه‌های مخصوص تمیز کردن ماشین عرضه شده و برخی نیز از نوع اتوماتیک این قابلیت بهره می‌برند.

قابلیت تمیز کردن
قابلیت تمیز کردن

برای تمیز کردن این ماشین‌های اصلاح کافی است آن‌ها را در جایگاه مخصوص به شارژ آن‌ها گذاشته و باقی کار را به خودشان واگذار کنید. با این وجود حتی در صورت استفاده از این ریش تراش‌های مدرن نیز باید مرتبا مایع تمیزکننده یا کارتریج‌های مخصوص آن‌ها را تعویض کنید.

 

6- قابلیت تنظیم شدن ریش تراش

از دیگر نکات کاربردی خرید ریش تراش که باید به آن توجه کنید، تنظیماتی است که ریش ‌تراش دارد. با استفاده از این تنظیمات می‌توانید مقدار برش تارهای ریش‌تان را تنظیم کنید. برخی از مدل‌ها، چند نوع تنظیم در خود دارند و برخی دیگر، ست اصلاح دارند تا با استفاده از انواع متفاوت تیغه‌هایی که در اختیارتان می‌گذارند، به مدل ریش دلخواه‌ خود برسید.

قابلیت تنظیم شدن ریش تراش

در ضمن تنظیماتی مربوط به سرعت عملکرد در ریش ‌تراش‌ها دیده می‌شود. در این نوع ریش ‌تراش‌ها می‌توانید سرعت انجام کار را بنابر نیاز خود تنظیم کنید. البته ریش ‌تراش‌هایی که همه تنظیمات را در خود دارند، نسبت به ریش‌ تراش‌های دیگر گرانتر هستند. اما بیشتر آنها دقت‌های میلیمتری دارند که به شما کمک می‌کنند اصلاح دقیق‌تری داشته باشید.