همزن برقی؛ راهنمای خرید و بهترین برندهای همزن برقی

راهنمای خرید و بهترین برندهای همزن برقی

همزن برقی؛ راهنمای خرید و بهترین برندهای همزن برقی

همزن برقی از وسایل پر کاربرد در آشپزخانه می‌باشد که آشپزی و مخلوط کردن مواد را راحت می‌کند و آن‌ها را به شکلی یکدست و زیبا برای شما در می‌آورد. اگر از افرادی هستید که از پخت انواع کیک و شیرینی و نان در آشپزخانه خود لذت می‌برند، خرید این دستگاه را در اولویت خرید وسایل خانه و آشپزخانه خود قرار دهید.

همزن برقی
همزن برقی

خرید همزن برقی می‌تواند علاوه بر بالا بردن سرعت شما، تا حدی از خستگی‌ نیز جلوگیری نماید و ترکیب یکدست‌تری از مواد را برای شما آماده نماید. در این مطلب از گلدن8 به توضیح نکات مهم در خرید این دستگاه را بررسی می‌کنیم، با ما همراه باشید.

 

ویژگی های یک همزن برقی خوب

یک همزن برقی مناسب و و با کیفیت همزنی است که بتواند تمام ویژگی‌های یک دستگاه خوب را داشته باشد، ما در این قسمت قصد داریم تا با بررسی فاکتور‌های مختلف، مشخصات یک همزن برقی خوب و با کیفیت را به شما بگوییم که چه ویژگی‌هایی دارد:

 

اندازه دستگاه میکسر

اندازه همزن برقی به تعداد افراد خانواده بستگی دارد. اگر برای دو نفر آشپزی می‌کنید یا آشپزخانه‌ای کوچک با فضایی محدود دارید، مدل‌های کوچکتر همزن‌ها گزینه‌ی مناسب‌تری برای شما خواهد بود. ظرفیت استاندارد کاسه‌های همزن بین 4.2 تا 5.2 لیتر می‌باشد که برای پخت انواع کیک و بستنی مناسب است. مدل‌های کوچکتر همزن‌ها برای کسانی که استفاده زیادی ندارند مناسب‌تر است و جابجایی آنها نیز به علت وزن کمتری که دارند ساده‌تر می‌باشد.

اندازه دستگاه میکسر
اندازه دستگاه میکسر

مدل‌های بزرگتر این همزن‌ها کاسه‌هایی با ظرفیتی بین 6 تا 8 لیتر دارند. اگر خرید این دشتگاه در سایز بزرگ را مدنظر دارید، باید در نظر داشته باشید که موتور دستگاه نیز باید قدرتمند باشد تا بتواند خمیر را به خوبی آماده کند. برای خرید این دستگاه میزان استفاده از آن و تعداد افرادی را که برایشان آشپزی می‌کنید، در نظر داشته باشید.

 

وزن دستگاه

وزن همزن‌هایی که دارای پایه و ظرف می‌باشند، اهمیت چندانی ندارد زیرا همزن داخل کاسه قرار می‌گیرد، ولی وزن همزن‌های بدون پایه که با دست نگه‌داری و مورد استفاده قرار می‌گیرند باید سبک باشد تا موجب خستگی دست نشود و شما بتوانید به راحتی و با احساسی خوشایند به کار ادامه دهید.

 

قدرت چرخش و توان دستگاه

توان یک وسیله‌ی الکتریکی بیانگر قدرت آن است، هر مقدار این توان بالاتر باشد، مصرف انرژی که با واحد وات اندازه‌گیری می‌شود، بیشتر است. توان یا قدرت در خرید این دستگاه یکی از مهمترین نکات است. قانون کلی موجود برای انتخاب توان همزن برقی این است که قدرتمندترین همزن موجود در محدوده بودجه خود را انتخاب کنید. هر چه میزان وات این دستگاه بالاتر باشد، قدرت آن نیز بیشتر است، بنابراین می‌تواند خمیرهای سفت‌تری را هم بزند.

قدرت چرخش و توان دستگاه
قدرت چرخش و توان دستگاه

قدرت چرخش یک همزن برقی به توان الکتریکی آن بستگی دارد، هر چقدر که توان الکتریکی بالاتر باشد مصرف برق هم بالاتر می‌باشد. هرچقدر که توان یک همزن بالاتر باشد سریع تر و بهتر می‌تواند مواد غذایی را برای شما اماده کند همینطور توان الکتریکی بالا موجب می‌شود در طولانی مدت موتور دستگاه مجبور به تحمل فشار زیاد نباشد.

 

تعداد و جنس تیغه های همزن برقی

یک دستگاه همزن ممکن است برای مصارف متعددی تهیه شود، یک همزن خوب باید با توجه به مصارف مختلف تیغه یا سری‌های متعددی نیز داشته باشد، برای مثال وجود یک تیغه برای ورز دادن خمیر، وجود یک تیغه برای زدن خمیر و وجود یک تیغه برای زدن تخم مرغ در یک همزن مناسب لازم است. تیغه‌های این دستگاه به صورت مکرر و مستقیم با مواد غذایی در تماس هستند، داشتن مقاومت، برندگی و ضدزنگ بودن لازمه یک همزن برقی خوب می‌باشد. جنس این تیغه‌ها معمولا از پلاستیک، کروم یا استیل ضدزنگ می‌باشد.

 

قابلیت تنظیم سرعت

یک همزن برقی خوب و با کیفیت باید دارای تنظیم سرعت برای کارهای متفاوت است زیرا سرعت هم زدن برای موادمختلف متفاوت می‌لاشد به عنوان مثال هم‌زدن تخم مرغ باهم زدن خمیر متفاوت می‌باشد و هرکدام سرعتمختص به خودش را نیاز دارد. پس با توجه به موادی که نیاز به هم زدن دارند باید درجه متفاوتی از سرعت به کار گرفته شود.

 

جنس کاسه همزن برقی

جنس همزن برقی نیز یکی از نکات مهمی است که هنگام خرید باید در نظر داشته باشید، این جنس از پلاستیک و یا استیل می‌باشد. نوع پلاستیکی به علت نرمی دوام کمتری دارند و به مرور زمان هم دچار خط و خش می‌شوند و ممکن است بعدا تهیه و جایگزینی آنها مشکل باشد.

جنس کاسه همزن برقی
جنس کاسه همزن برقی

جنس استیل مقاومت یسشتری در برابر ضربه دارد و گزینه‌ی ایده‌آلی است. بهتر است پارچ همزن‌های کاسه‌دار، دارای لبه باشد تا مواد داخل آن بعد از مخلوط شدن، به راحتی و بدون هدررفت با قدری خم شدن در ظرف دیگری ریخته شود.