اجاق گاز هوشمند و ویژگیهای اجاق گاز هوشمند

اجاق گاز هوشمند و ویژگیهای اجاق گاز هوشمند

اجاق گاز هوشمند و ویژگیهای اجاق گاز هوشمند

اجاق گاز هوشمند دارای یک محدوده قابل کنترل الکتریکی است و شامل Wi-Fi یا بلوتوث برای اتصال به یک برنامه همراه است. این برنامه اجازه می‌دهد تا شما بتوانید این دستگاه را از راه دور کنترل کنید و یا عملکرد خودکار آن را تنظیم کنید.

برخی نیز ممکن است دارای کنترل کننده‌های صوتی یا قابلیت ارتباط با سایر دستگاه‌های خانگی هوشمند مانند آمازون اکو یا Google Home باشند. اجاق گازهای هوشمند دارای ویژگی‌های مشابهی با اجاق‌ گازهای معمولی هستند، اما انعطاف پذیری بیشتری در تنظیمات خود دارند و وجود یک مشعل القایی باعث پخت سریع‌تر از حالت معمول می‌شود.

 

لذت آشپزی هوشمند را با اجاق گاز هوشمند تجربه کنید

باید بگوییم که پخت چندین نوع غذای مختلف نیز با این اجاق گازها امکان پذیر بوده و تنها برای پخت یک نوع غذا تنظیم نشده اند. برخی از اجاق‌گازهای هوشمند به فر متصل بوده و امکان تنظیم فر این اجاق‌ها از راه دور نیز وجود دارد. حتی در برخی از مواقع که کنترل اجاق‌گاز را فراموش می‌کنید، اجاق‌گاز از طریق گوشی به شما هشدار داده و زمان به اتمام رسیدن غذا را به شما هشدار می‌دهد.

لذت آشپزی هوشمند با اجاق گاز هوشمند
لذت آشپزی هوشمند با اجاق گاز هوشمند

یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد اجاق گاز هوشمند فر دار، دو درب بودن فرهای آن‌ها می‌باشد. فر این اجاق گازها دو درب داشته و امکان پخت دو غذای مختلف را به صورت همزمان در فر امکان پذیر می‌کند. همچنین وجود صفحات لمسی اجاق گاز هوشمند تنظیم دما، تایمر، شدت شعله و غیره را برای شما امکان پذیر می‌کند.

 

در هنگام خرید اجاق گاز هوشمند به این نکات توجه کنید

در هنگام خرید اجاق گاز باید به جنس بدنه ی اجاق گاز، تناسب اندازه و تعداد شعله‌های اجاق گاز با مساحت آشپزخانه و تعداد نفرات خانواده دقت کنید.

همچنین اجاق گازها در جنس‌های مختلف اعم از استیل و شیشه ای موجود می‌باشند، که سلیقه ی شما در هنگام خرید عامل تعیین کننده ای می‌باشد.

 

ویژگی‌های اجاق گاز هوشمند

کیفیت و قابلیت‌های اجاق گاز هوشمند سبب می‌شود تا لذت آشپزی برای خانم‌های کدبانو چندین برابر شود. همچنین وسیله ای فوق العاده برای بانوان شاغل و کارمند می‌باشد.

ویژگی‌های اجاق گاز هوشمند
ویژگی‌های اجاق گاز هوشمند

این اجاق گازها دارای ویژگی‌های منحصر به فردی هستند که در ادامه مطلب از سایت گلدن 8 توضیح خواهیم داد. با ما تا انتهای مطلب همراه باشید.

 

1- قابلیت اتصال به برنامه وای فای

اجاق گاز هوشمند دارای یک محدوده قابل کنترل الکتریکی است و شامل Wi-Fi یا بلوتوث برای اتصال به یک برنامه همراه است. این برنامه اجازه می‌دهد تا شما بتوانید این دستگاه را از راه دور کنترل کنید و یا عملکرد خودکار آن را تنظیم کنند.

قابلیت اتصال به برنامه وای فای
قابلیت اتصال به برنامه وای فای

برخی نیز ممکن است دارای کنترل کننده‌های صوتی یا قابلیت ارتباط با سایر دستگاه‌های خانگی هوشمند مانند آمازون اکو یا Google Home باشند.

 

2- استفاده از آتش مجازی در اجاق گاز هوشمند

اجاق گاز هوشمند با استفاده از آتش مجازی اقدام به پخت غذا می‌کند. یعنی از طریق جریان الکتریکی و با استفاده از چراغ‌های آبی رنگ ال ای دی اقدام به پخت غذا می‌کند.

استفاده از آتش مجازی
استفاده از آتش مجازی

شدت روشنایی این لامپ‌ها قابل تنظیم بوده و برای بالا رفتن دمای اجاق گاز باید شدت روشنایی لامپ بیشتر شود. شدت شعله و کم و زیاد کردن آن نیز از طریق وای فای اجاق گاز و وای فای گوشی متصل به اجاق گاز امکان پذیر می‌باشد.

 

3- دارای چند فضای جداگانه

بسیاری از مدل‌های اجاق گازهای فردار هوشمند دارای چند فضای جداگانه هستند که به شما این امکان را می‌دهند که غذاهای مختلفی را در دماهای مختلف در یک زمان آماده کنید.
همچنین با اتصال به برنامه‌هایی مانند Yummly مراحل مختلف دستور پخت غذا را ارائه می‌دهند و می‌توانند به طور خودکار حرارت را به درجه حرارت مناسب، تصحیح کرده تا غذا در زمان مناسب تهیه شود و سپس بر اساس دستورالعمل، اجاق گاز به طور اتومات خاموش شود.

 

4- دارای چند برد هوشمند

این اجاق گازها چندین مدل برد هوشمند گزینه سوخت دوگانه را ارائه می‌دهند که در اجاق گاز از گاز استفاده می‌شود و یا الکتریکی هستند که برای بهترین تجربه آشپزی در هر دو، مورد استفاده قرار می‌گیرند.

دارای چند برد هوشمند
دارای چند برد هوشمند

همچنین هنگام خنک شدن اجاق گاز، هنگام خاموش شدن تایمر، یا در صورت بروز مشکل در دستگاه، اخطار دریافت می‌کنید.

 

آیا استفاده از اجاق گازهای هوشمند پیچیده است

با پیشرفت فن آوری‌های مختلف پخت و پز در وسایل هوشمند، این یک نگرانی قابل فهم است. در حالی که قابلیت‌های فرعی این دستگاه هوشمند به شما اجازه می‌دهد برخی از گزینه‌های پخت و پز را سفارشی کنید، استفاده از بخش‌های مختلف این اجاق مانند پختن، مرغ گردان، و گرم کردن آن نیز بسیار ساده است.