مزایای خرید ماشین ظرفشویی و تمام آنچه که باید بدانید

مزایای خرید ماشین ظرفشویی و تمام آنچه که باید بدانید

ممکن است برای بسیاری از شما این سوال مطرح شود که ماشین ظرفشویی تا چه حد ضروری است؟ آیا خرید آن برای شما سودی هم دارد؟ آیا صرف هزینه زیاد برای خرید ماشین ظرفشویی ریسک به حساب نمی‌آید؟ ماشین ظرفشویی چه مزایایی دارد و سوالاتی از این قبیل. در این مقاله از سایت گلدن  قصد داریم مزایای خرید ماشین ظرفشویی را مورد بررسی قرار دهیم. تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

همچنین با کلیک در اینجا میتوانید مطلب بهترین ماشین های ظرفشویی؛ چه برندی از ظرفشویی بهترین است؟ را مطالعه نمایید.

 

رعایت بهداشت از مزایای مهم خرید ماشین ظرفشویی

یکی از نکات مهم در خرید ماشین ظرفشویی، که موجب شده بسیاری از افراد راغب به خرید و استفاده از آن باشند، شستشوی ظروف و لیوان‌ها بصورت کاملا بهداشتی است. بطوری که با خیال راحت می‌توانید با رعایت دستورالعمل‌های ذکر شده در دفترچه راهنمای دستگاه و یا نکات مهم نوشته شده در وب سایت شرکت سازنده، این کار را به دستگاه ظرفشویی خود بسپارید. کلیه ظروف، لیوان‌ها، قاشق و چنگال و سایر اقلام به خوبی و بطور یکدست شسته و حتی خشک می‌شوند.

رعایت بهداشت از مزایای مهم خرید ماشین ظرفشویی
رعایت بهداشت از مزایای مهم خرید ماشین ظرفشویی

این نکته را در نظر داشته باشید که بسیاری از اسفنج و یا ابرهایی که در شستشوی دستی مورد استفاده قرار می‌گیرند، پس از مدتی مقدار زیادی باکتری و آلودگی‌ها را به خود جذب می‌کنند و در این رابطه اگر هنوز اقدام به شستن ظروف آشپزخانه بصورت دستی می‌کنید، باید توجه کافی را داشته باشید و هر چند روز اسفنج یا ابر مورد استفاده را تعویض کنید. بنابراین حتی از لحاظ در نظر گرفتن نکات بهداشتی نیز خرید ماشین ظرفشویی به نفع شما است.

 

برنامه‌های مختلف شست‌وشو با داشتن ماشین ظرفشویی

یکی دیگر از مزایای مهم خرید ماشین ظرفشویی بهره‌گیری از برنامه‌های مختلف شست‌وشو است. بر این اساس خیلی راحت می‌توانید علاوه بر ظروف معمولی، ظرف‌های خیلی کثیف، ظروف بزرگ مانند قابلمه یا حتی میوه و سبزیجات را با کیفیت خوب بشویید.

 

شست‌وشو با دمای بالا از دیگر مزایای خرید ماشین ظرفشویی

مخالفان می‌گویند که ماشین ظرفشویی، ظروف را خوب تمیز نمی‌کند. اما باید بگوییم که اتفاقا این دستگاه ظرف‌ها را در دمایی می‌شوید که اگر بخواهید با دست این کار را انجام دهید چند ثانیه هم نمی‌توانید تحمل کنید.

شست‌وشو با دمای بالا از دیگر مزایای خرید ماشین ظرفشویی
شست‌وشو با دمای بالا از دیگر مزایای خرید ماشین ظرفشویی

مهم این است که بتوانید مراحل کار را درست انجام دهید. بهتر است پیش از قرار دادن ظروف آن‌ها را با یک دستمال یا ابر پاک کنید و سپس داخل دستگاه قرار دهید. یا اینکه از برنامه درست برای شستشو استفاده کنید.

 

استفاده از حسگرهای مختلف یکی دیگر از مزایای خرید ماشین ظرفشویی

کارایی ماشین ظرفشویی و برنامه‌های شستشوی آن به حسگرهای مختلف وابسته است که همین موضوع کار شما را حسابی راحت می‌کند. از مهمترین سنسورهای این دستگاه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- سنسور زمان‌ سنج: به کمک این حسگر زمان شست‌وشو و استفاده از دستگاه مشخص می‌شود که کمک می‌کند تا بتواند برنامه‌ریزی درستی داشته باشید و منابع انرژی بهینه مصرف شوند.

2- سنسور تعیین دما: به کمک این حسگر میزان درجه آب مورد نیاز مشخص می‌شود تا دمای خیلی زیاد آب به برخی ظروف آسیب نزند.

استفاده از حسگرهای مختلف یکی دیگر از مزایای خرید ماشین ظرفشویی
استفاده از حسگرهای مختلف یکی دیگر از مزایای خرید ماشین ظرفشویی

3- سنسور تعیین سطح آب: این حسگر همان‌طور که از نامش پیداست کمک می‌کند تا میزان آب مصرفی مشخص شود. به همین دلیل سطح آب کافی برای شستشوی کامل ظرف‌ها تعیین می‌شود.

4- سنسور تمیزی: این حسگر نشان می‌دهد که آیا ظرف‌ها به اندازه کافی و کامل تمیز شده‌اند یا خیر. ضمن اینکه تشخیص می‌دهد آب داخل دستگاه چقدر کثیف است.

 

کاهش آب مصرفی از دیگر مزایای خرید ماشین ظرفشویی

زمانی‌که اقدام به شستن ظروف در سینک ظرفشویی می‌کنید به صورت ناخواسته آب زیادی مصرف می‌شود. یکی دیگر از مزایای مهم خرید ماشین ظرفشویی کاهش مصرف آب است. طبق تحقیقاتی که صورت گرفته است به عنوان مثال برای شستشوی یک سرویس ۱۴۴ پارچه به وسیله‌ی دست میانگین ۸۵ لیتر آب مصرف می‌شود.

کاهش آب مصرفی از دیگر مزایای خرید ماشین ظرفشویی
کاهش آب مصرفی از دیگر مزایای خرید ماشین ظرفشویی

این در حالی خواهد بود که شستن همین مقدار ظرف با ظرفشویی حداکثر ۱۶ لیتر آب مصرف خواهد کرد. جالب است بدانید در مدل‌های پیشرفته این مقدار خیلی کمتر و به حدود ۹ یا ۱۰ لیتر می‌رسد. همچنین مصرف مواد شوینده در این حالت به حداقل می‌رسد و این خود یک مزیت به شمار می‌آید.

 

ظروفی شفاف و تمیز تحویل بگیرید

زمانی که در حال شستن ظروف بسیار چرب و کثیف هستید مسلماً باید درجه حرارت آبگرمکن را به بالاترین حد برسانید، دست‌های شما تحمل این حجم از داغی آب را نداشته و در نتیجه ظروف آن‌طور که باید تمیز نخواهد شد، همچنین برای حذف کامل میکروب‌ها دمای حدود ۷۰ درجه سانتی‌گراد لازم است که آبگرمکن این کار را نخواهد کرد.

ظروفی شفاف و تمیز تحویل بگیرید
ظروفی شفاف و تمیز تحویل بگیرید

ماشین‌های ظرفشویی پیشرفته با برخورداری از گزینه Hygiene Plus به معنای شستشوی بهداشتی دمای آب را تا ۷۰ درجه سانتی گراد می‌رسانند که در این حالت سرسخت‌ترین لکه‌ها و میکروب‌ها از بین خواهند رفت، این گزینه ایده‌آل برای خانواده‌هایی است که نوزاد کوچک و یا فرد مبتلا به آلرژی دارند.

 

صرفه جویی در وقت با خرید ماشین ظرفشویی

وقت و زمان اهمیت زیادی در دنیای امروز دارد و با توجه به گرفتاری‌ها و خستگی بسیاری از افراد، به خصوص هنگام شب معمولا بسیاری از پدران و مادران وقت و یا حوصله کافی جهت شستن تعداد زیادی از ظروف آشپزخانه را ندارند. اما ماشین ظرفشویی در این زمینه کمک بزرگی به آن‌ها می‌کند.

صرفه جویی در وقت و زمان
صرفه جویی در وقت و زمان

همچنین امروزه در بسیاری از کشورهای جهان، در رستوران‌ها و یا دانشگاه‌ها نیز جهت شستن ظروف و بشقاب‌های مشتریان و یا دانشجویان از ماشین‌های ظرفشویی استفاده می‌شود. چرا که تعداد زیادی از افراد غذای خود را در چنین مراکزی در بشقاب‌ها صرف می‌کنند و در نهایت خدمتکاران رستوران، ظروف کثیف را جمع آوری کرده و جهت شست‌وشو به بخش مربوطه انتقال می‌دهند که یا کارگران رستوران باید به سرعت ظروف بشویند و یا دستگاه ظرفشویی. در صورتی که رستوران مشتریان زیادی دارد و نیاز به سرعت در سرویس‌دهی باشد، معمولا گزینه دوم یعنی خرید ماشین ظرفشویی برای رستوران و استفاده از آن، انجام می‌شود. چیزی که هم به نفع کارکنان چنین مجموعه‌هایی است و هم برای مدیران آن مفید است.