گوشی گلکسی S۲۲ اولترا پیشرفته ترین دوربین را دارد!

گوشی گلکسی S22 اولترا

گوشی گلکسی S۲۲ اولترا پیشرفته ترین دوربین را دارد!

شرکت سامسونگ بعد ازگوشی گلکسی S۲۱ مشغول آماده سازی گلکسی S۲۲ شد و به نظر می‌رسد که این گوشی جدید که قرار است در آینده به بازار ارائه شود در زمینه دوربین ویژگی‌های جذابی داشته باشد چرا که گوشی گلکسی S۲۱ از دو دوربین تله‌فوتو با زوه ۳ و ۱۰ برابری استفاده کرده است. به گفته‌ی IceUniverse گلکسی S۲۲ اولترا از دوربین پریسکوپی مبتنی بر زوم متغیر بهره خواهد برد. طبق اعلام این افشاگر، بخش‌های زیرمجموعه‌ی سامسونگ در حال آماده‌سازی این فناوری پیشرفته می‌باشند.

گوشی گلکسی S22 اولترا
گوشی گلکسی S22 اولترا

امروزه تعداد زیادی از دوربین‌ها از قطعات متحرکی که قادر به ارائه زوم متغیر هستند استفاده می‌کنند و افت کیفیت نیز ندارند و گوشی جدید سامسونگ نیز می‌خواهد از این تکنیک بهره ببرد تا سطوح زوم مختلف را بدون افت کیفیت امکان‌پذیر نماید. مثلا اگر گوشی هوشمند شما دارای دوربین تله‌فوتو با زوم ۳ برابری باشد، برای زوم کمتر و بیشتر از این مقدار باید از پردازش‌های نرم‌افزاری استفاده نماید اما این کار منجر به افت کیفیت عکس می‌شود.

 

گوشی گلکسی S۲۲ اولترا

گوشی گلکسی S۲۲ اولترا از دوربین زیر نمایشگر و چیپست دارای پردازنده‌ی گرافیکی AMD استفاده خواهد کرد. در زمینه‌ی استفاده از پردازنده‌ی گرافیکی شرکت AMD در چیپست‌های سامسونگ گزارش‌های زیادی منتشر شده است. گلکسی S22 اولترا با داشتن دوربین پریسکوپی پیشرفته، پردازنده‌ی گرافیکی قدرتمند و همچنین دوربین زیر نمایشگر می‌تواند سروصدای زیادی ایجاد نماید. در هر صورت ماه‌ها تا معرفی گوشی‌های سری S22 فاصله داریم و تا آن زمان مطمئنا اطلاعات بسیار بیشتری از این گوشی‌ها خواهد رسید.

گوشی گلکسی S22 اولترا
گوشی گلکسی S22 اولترا

همچنین گوشی گلکسی S۲۲ اولترا علاوه بر لنز پریسکوپی دارای قلم S Pen می‌باشد. این گوشی از جنبه عملکرد دوربین نویدبخش عرضه یک پرچم‌دار اندرویدی برای کاربران می‌باشد. تصاویر گلکسی S۲۲ اولترا به لطف تلاش‌های یک شخص طراح با شناسه Technizo Concept منتشر شدند. طراحی پنل جلویی گوشی گلکسی S۲۲ اولترا در مقایسه با گلکسی S۲۱ اولترا تغییر نکرده است، اما پنل پشتی دستگاه بیش‌ترین میزان توجهات را به سوی خود جلب خواهد کرد. اندازه بسیار بزرگ سنسور دوربین اصلی ۲۰۰ مگاپیکسلی موجب می‌شود تا سایر لنزهای دوربین به لحاظ اندازه بسیار کوچک به‌نظر برسند.

به تازگی برخی شایعات می‌گویند که سامسونگ در محصولات خانواده اس 22 از سنسور ToF صرف نظر خواهد کرد که البته جای تعجبی نیز ندارد. زیرا از زمان رونمایی از سری اس 21 و نوت 20، شاهد این قطعه سخت‌افزاری در محصولات جدید نبودیم.

 

دوربین ۲۰۰ مگا پیکسلی گلکسی S۲۲

سنسور ۲۰۰ مگاپیکسلی گوشی هوشمند گلکسی S۲۲ اولترا پیش بینی می‌شود به پیکسل‌های 0.64 میکرونی مجهز باشد. خبرهای قبل در این مورد این گوشی در مورد آن بود که سامسونگ قصد دارد تا استراتژی خود در مورد دوربین گوشی‌های هوشمند را تغییر بدهد. بنابراین شاهد پیشرفت‌های قابل توجه ای در مورد دوربین ۱۰۸ مگاپیکسلی خانواده گلکسی S۲۱ بودیم و این موضوع باعث شد تا با یکی از بهترین گوشی‌های هوشمند برای عکاسی باشد.

دوربین 200 مگا پیکسلی گلکسی S22
دوربین 200 مگا پیکسلی گلکسی S22

در گوشی جدید شرکت سامسونگ گلکسی S۲۲ اولترا که قرار است در آینده به بازار عرضه شود به منظور حفظ کیفیت بی‌عیب و نقص تصویر، از سنسور دوربین ۲۰۰ مگاپیکسلی به شکلی بزرگتر استفاده شده است. بنابراین اندازه هر پیکسل احتمالا افزایش خواهد یافت. این پدیده امکان ورود نور بیش‌تر به سنسور را نیز فراهم خواهد کرد پس توانایی گلکسی S۲۲ اولترا برای ثبت تصاویری با جزئیات بیش‌تر در شرایط نوری مختلف افزایش خواهد یافت. استایلوس سامسونگ صرفا در پیشرفته‌ترین عضو خانواده گلکسی S۲۲ قابل دسترس خواهد بود.

 

همکاری سامسونگ و الیمپوس برای دوربین ۲۰۰ مگا پیکسلی

در گزارشی جدید از وب‌سایت نام‌آشنای LetsGoDigital آمده است که شرکت سامسونگ قصد دارد با شرکت ژاپنی Olympus که در زمنیه دوربین کار می‌کند همکاری نماید تا تجربه‌ی عکاسی جذاب و با کیفیت عالی را برای کاربران خود شیرین‌تر و جذاب‌تر نماید. بر اساس خبرهای جدید، گوشی گلکسی زد فولد 3 که پرچمدار تاشوی بعدی Samsung است و تا دو تا سه ماه آینده به بازار معرفی می‌شود، اولین گوشی مجهز به دوربین طراحی شده توسط شرکت اُلیمپوس می‌باشد.

گوشی گلکسی S22 اولترا
گوشی گلکسی S22 اولترا

همچنین انتظار می‌رود این همکاری برای دیگر پرچمداران سامسونگ مانند سری گوشی‌های محبوب گلکسی S۲۲ بعدی نیز ادامه یابد و در ابتدای سال ۲۰۲۲ شاهد رونمایی از سری Galaxy S۲۲ خواهیم بود.