برترین برند هود های آشپزخانه در ایران

برترین برندهای هود آشپزخانه در ایران

برترین برند هود های آشپزخانه در ایران

یکی از زمینه هایی که در کشورمان در این چند سال پیشرفت خوبی داشته‌ایم که حتی به کشورهای اروپایی هم صادرات داریم در زمینه تولید لوازم آشپزخانه مثل هود و سینک و گاز بوده است و این یعنی لوازم آشپزخانه بخصوص هودهای ایرانی از کیفیت خوبی برخوردار هستند و استاندارد های جهانی را دارا می‌باشند و می‌توانند در بازار جهانی هم رقابت کنند. در این مقاله سعی داریم برترین برند های هود ایرانی را به شما معرفی کنیم.

 

برترین برند هود ایرانی

هودهای ایرانی در سطح استانداردهای جهانی از سطح بالایی از کار برخوردارند و قابل رقابت در بازار جهانی هستند اما در این بین به مارک های هود‌‌‌‌ ‌ایرانی اشاره می‌کنیم که از نظر تیم گلدن 8 با توجه به پارامتر های موجود( شامل کیفیت، خدمات پس از فروش، قیمت، تعداد نمایندگی های فروش و خدمات در کل کشور، محبوبیت بین هموطنان و… )، نسبت به بقیه از برتری بالایی برخوردار هستند و این زیر سوال بردن بقیه دیگر برندهای هود‌ایرانی نیست بلکه این حاصل سالیان طولانی تجربه تیم گلدن 8 در این زمینه است.

هود های ایرانی
هود های ایرانی

هودهای برند اخوان، بیمکث، کن، استیل البرز، درخشان، داتیس، صدرا، ایگل و هود درسا نمونه ای از برترین برندهای ساخت ایران می‌باشند که بسیاری از آن ها بازار بسیار خوبی در خارج از کشور دارند. در ادامه توضیح کوتاهی در ارتباط با هر‌کدام از این برند‌ها می‌دهیم.

 

نکاتی برای انتخاب و خرید برترین برند هود

برای خرید هود آشپزخانه لازم است که نکاتی را رعایت نمایید ما در زیر برخی از این نکات را برای شما آورده ایم:

 

شیک و کاربردی بودن هود

این نکته مهمیست که یک هود به همان اندازه که ظاهری شیک و زیبا دارد کاربردی هم باشد. بیشتر هود‌های موجود در بازار بعد از مدتی به صدا می‌افتند و هودی را انتخاب کنید که از نظر بی صدا بودن مورد تایید بیشتر خریداران قبلی باشد.

 

اندازه ی مناسب انتخابی

به سایز هود توجه کنید. همیشه هود بزرگتر بهتر نیست. هر هودی که انتخاب می‌کنید باید حداقل به اندازه گاز صفحه ای شما عریض باشد. از هودهای مخفی اجتناب کنید چون در آزمون های اخیر ما مورد قبول واقع نشده اند.

 

نصب مناسب 

اغلب برندهای معتبر نصب رایگان هود خود را جز اصول کاری خود می‌دانند و این اهمیت نصب مناسب برای راندمان حداکثری آن را بیان می‌کند. به طور معمول هودها باید 45 تا 75 سانتیمتر بالاتر از سطح گاز نصب شوند.  سعی کنید مجرای خروجی دارای حداقل فاصله تا بیرون و حداقل پیچ و تاب باشد تا تهویه بهتر انجام گیرد. فیلتر های هود باید هر 3 ماه یکبار تعویض یا شسته شوند.

 

مواردی که هنگام خرید برترین برند هود باید توجه کنید

به طور کلی هود‌های دارای مجرای تهویه هوا از انواع هود‌های فیلتردار مناسب ترند. هر چند نصب آنها کمی پیچیده تر است. نوع مناسب را انتخاب کنید. بعضی از برندها در نوع خاصی از هود دارای تنوع بیشتری هستند. به عنوان مثال هود‌های زیر کابینتی بیمکث. اگر بودجه شما برای خرید هود زیاد است می‌توانید یکی از مدل های جدید و بی صدای برند وایز را انتخاب نمایید. برند کن و اخوان می‌تواند انتخاب مناسبی برای کمبود بودجه شما باشد.

Notes when buying
موارد قابل توجه هنگام خرید

هود های دیواری برای جایی که کابینت وجود ندارد مناسب می‌باشد و روی دیوار در جایی که دریچه تهویه تعبیه شده است نصب می‌شود. هود‌های جزیره ای که در بالای کابینت های جزیره ای نصب می‌شوند نیاز به کانال تهویه هوا که در سقف تعبیه شده است، دارد. نبود کابینت به نصب دودکش قیفی شکل هود های جزیره ای کمک می‌کند فقط به این مورد توجه کنید که این نوع هودها حداقل 6 اینج از گاز صفحه ای عریض تر خواهند بود.

قدرت مکش هود همه چیز نیست اغلب سازنده ها قدرت مکش هود را بر حسب متر مکعب در دقیقه بیان می‌کنند. بالا بودن این فاکتور به معنای سریع بودن جریان هوای خروجی هود است ولی به معنای این نیست که تضمین کند دود بیشتری گرفته شود و به بیرون انتقال یابد.

 

خصوصیات بهترین برندهای هود آشپزخانه

همان طور که در بالا یاد شد هود اخوان، داتیس، درخشان، کن و استیل البرز از بهترین برند هود موجود در کشورمان می‌باشند.

 

هود اخوان از برترین برند های هود

اگر از وب سایت شرکت اخوان، بازدید نمایید متوجه خواهید شد که شرکت اخوان هودهای تولیدی خود را از نظر شکل ظاهری به 4 گروه هودهای مخفی اخوان، هودهای زیر کابینتی اخوان، هودهای شومینه ای اخوان و هودهای مورب اخوان تقسیم بندی کرده است.

هود اخوان
هود اخوان

شیشه مشکی و استیل، شیشه و استیل، استیل، شیشه دودی و استیل، شیشه سفید، شیشه مشکی، شیشه رفلکس و بدنه مشکی، شیشه محدب و بدنه مشکی و… تعدادی از نماهای ظاهری هود ‌شرکت اخوان هستند. خوشبختانه شرکت اخوان اطلاعات کاملی از محصولات، در وب سایت شرکت بارگزاری و به مخاطبان ارائه نموده که این امر یکی از نقاط قوت شرکت اخوان بوده و وی را به یکی از بهترین برند ها در ایران تبدیل کرده است.

 

هود کن

کن یکی از بهترین‌ها در بین ایرانی‌ها می‌باشد. این شرکت اولین تولیدکننده هود در ایران بوده و استاندارد ایزو ۹۰۰۱ و ضمانت ۲۴ ماهه و خدمات پس از فروش دائمی داره. هود کن به کشورهایی از جمله عراق، افغانستان، ترکیه و آفریقا هم صادر می‌شود و دارای استاندارد ایران و اروپا نیز می‌باشد.

can hood
can hood

کن نمادی است از مدیریت موفق، که توانسته است با استفاده از زیرساختهای تولید و با استفاده از فن‌آوری روز دنیا و بکارگیری سیستمهای نوین مدیریتی، از تولید خانگی به یک شرکت جهانی تبدیل شود.

 

هود داتیس از برترین برند های هود

مدل های ارائه شده در این شرکت عبارت است از: شومینه ای، مورب و مخفی می‌باشد و هودهای این برند به علت مکش بسیار قوی آن‌ها در بین هود های ایرانی طرفداران بسیاری را به خود جلب کرده اند.

hood داتیس
هود داتیس

این شرکت جدیدترین محصولات خود را در وب سایت بارگزاری کرده و از همین طریق با مشتریان ارتباطات موثری را برقرار می‌کند. شعار اصلی این شرکت ارائه هودهایی با شیشه هایی مقاوم در برابر گرما و ضربه، ضمانت بالای یکسال و خدمات پس از فروش 121 ماهه است. بزرگترین مزیت رقابتی این شرکت، کیفیت بالای ارائه خدمات پس از فروش می‌باشد.

 

هود های بیمکث

بیمکث( Bimax) یکی از بزرگ‌ترین شرکتهای تولیدکننده لوازم آشپزخانه نظیر هود، سینک، اجاق گاز صفحه‌ای و فر می‌باشد.

هود بیمکث از برترین برند هود ایران
برند بیمکث

این شرکت در تولید و عرضه انواع لوازم آشپزخانه تبحر دارد و امروزه یکی از بزرگترین تولیدکنندگان هود و هواکش محسوب می‌شود، hood و هواکش های آشپزخانه بیمکث طبق آخرین فناوری های روز دنیا ساخته شده و از استانداردهای لازم برخوردار هستند.

 

از برترین برند هود هود درخشان است

هود درخشان با سابقه ی فعالیت نه چندان قدیمی، توانسته است تا یکی از تولیدکنندگان بهترین برندها در ایران باشد. قیمت و کیفیت مناسب تولیدات این شرکت موجب شده است تا مشتریان زیادی از محصولات شرکت درخشان استقبال نمایند.

 

هود رخشان از برترین برندهای هود
هود برند رخشان

درخشان هم به عنوان یک از شرکت هایی است که محصولات اقتصادی و با کیفیت را به مشتریان ارائه می‌دهد و محصولات خود را به کیفیت جهانی رسانده است درخشان هم از رقبای خود عقب نمانده و با فناوری روز این صنعت پیش رفته و در بازار جهانی هم حضور دارد و در بین بهترین هودهای ایرانی و سلیقه ایرانی جای خود را پیدا کرده است.

 

هود استیل البرز

اغلب هود های ارائه شده این شرکت دارای خصوصیاتی مانند: تجهیز به سنسور دود و بو، کم صدا، دودکش گالوانیزه، سیستم روشنایی LED، موتورهای 8 و یا 4 دور با فیلتر های آلومینیومی می‌باشند.

هود استیل البرز
استیل البرز

شرکت استیل البرز با تکیه بر نیروی انسانی متعهد و متخصص اقدام به تولید با کیفیت ترین هودها کرده است که همین خصوصیت باعث شده تا یکی از بهترین برند هود موجود در کشور باشد.

 

هود‌های خارجی

از برند های خارجی هودهای موجود در ایران می‌توان دو نوع زیر را نام برد که بسیار باکیفیت می‌باشند.

 

هود لامیرا

لامیرا یک برند تجاری که از سال 2014 میلادی در صنعت آشپزخانه فعالیت دارد. محصولات این برند در ایتالیا تولید می‌گردد و در سطح اروپا توزیع می‌شود.

در حال حاضر برند لامیرا از باکیفیت ترین هودهای آشپزخانه موجود در بازار ایران می‌باشد.

 

برند فرامکو از برترین برند هودهای خارجی است

سال‌ها است که در زمینه واردات تجهیزات آشپزخانه از کشور ترکیه فعالیت می‌کند. از نظر تنوع محصولات فرامکو کلیه سلایق ایرانی را در نظر گرفته و با توجه به کیفیت اروپایی این محصولات از نظر قیمت کاملا قابل رقابت با محصولات داخلی است.

هود‎فرماکو
هود‌فرامکو

از جمله محصولات فرامکو می‌توان به هود، اجاق گاز، سینک و فر اشاره کرد که دارای 5سال گارانتی، 10سال خدمات پس از فروش و 2 سال بیمه ایران(برای اجاق گاز و فر ) است.
محصولات فرامکو دارای استاندارد اروپایی CE و استانداردهای UKAS و TSE ترکیه هستند. برای دیدن محصولات تهویه و هود لطفا کلیک نمایید.