انواع یخچال فریزرها و مزایای آنها

انواع یخچال فریزرها و مزایای آنها

انواع یخچال فریزرها و مزایای آنها

با پیشرفت تکنولوژی و افزایش رقابت بین تولیدکنندگان لوازم خانگی هر روز شاهد عرضه محصول جدیدی در بازار هستیم که این امر از یک سو تنوع یخچال فریزرهای موجود در بازار را افزایش می‌دهد و از طرف دیگر امکان انتخاب برای مصرف‌کنندگان را سخت‌تر می‌کند. از این رو در بازار خرید یخچال دستتان برای هر نوع انتخابی باز است. چرا که یخچال فریزرها در انواع مختلفی وجود دارند و با کارایی های متفاوت تقسیم بندی می‌شوند. در این مطلب سعی داریم انواع مدل‌های یخچال فریزر موجود در بازار را معرفی کنیم تا به کمک آن و بر اساس علاقه و نیاز خود بتوانند، بهترین و مناسب‌ترین یخچال فریزر را خریداری کنند.

 

یخچال فریزر ساید بای ساید یکی از انواع یخچال فریزرها

یخچال جز دستگاه هایی است که از نظر قیمت تحول زیادی در آن ایجاد شده و هر روز دستگاه های جدید تر با قابلیت و مزیت های فراوان تر به بازار ارائه می‌گردد. ساید بای ساید یکی از یخچال هایی بود که سرو صدای زیادی را در بازار یخچال به پا کرد و همه از طراحی منحصر به فرد آن متعجب بودند. یخچال های ساید بای ساید یخچال هایی هستند که بسته به نیاز بیشتر خانواده ها طراحی شده اند و می توان گفت یکی از پرفروش ترین یخچال های حال حاضر است چرا که علاوه بر ویژگی های منحصر به فردی که دارد زیبایی خاصی را به آشپزخانه اضافه می کند و می توان گفت استایل آشپزخانه را مدرن تر نشان می دهد.

یخچال فریزر ساید بای ساید
یخچال فریزر ساید بای ساید

یخچال های ساید بای ساید، یخچال و فریزر های چسبیده به هم یا کنار هم هستند که از وسط با یک خط عمودی به دو نیم تقسیم شده اند که طرف راست آن یخچال و طرف چپ آن فریزر است. این نوع یخچال آسانی در ذخیره مواد غذایی را به هر خانه ای می بخشد و نیاز استفاده از یخچال های جداگانه برای ذخیره مواد غذایی را برطرف می‌کند.یخچال های ساید بای ساید به سبب کنار هم بودن و و زیبایی و ذخیره آسان مواد مورد علاقه ی بسیار از مردم قرار گرفته است.

 

مزایای یخچال های ساید بای ساید

 • نمای شیک و زیبا در آشپزخانه
 • بهترین دسترسی برای افراد ویلچری
 • آپشن ها و ویژگی های متنوع مانند یخ ساز و آب سردکن
 • ظرفیت ذخیره سازی خوب

 

یخچال فریزر درب فرانسوی یا فرنچ دور یکی از انواع یخچال فریزرها

یخچال و فریزر درب فرانسوی اولین بار در دهه 1990 ساخته شد و تا اواسط قرن محبوبیت پیدا کرد. طراحی جدید دو درب در بالا و فریزر کشویی در پایین، طرفداران یخچال های ساید بای ساید را غافلگیر کرد. این طراحی جدید و مدرن به سرعت به استاندارد تبدیل شد. اکثر مصرف کنندگان بر این باورند که طراحی فرنچ دور جذاب تر است. این یخچال ها ترکیبی از مدل ساید بای ساید و فریزر پایین است. یخچال فریزر درب فرانسوی به طور متوسط دارای ظرفیت تقریبی 36 اینچ و اندازه ان بین 20 تا 27 فوت مکعب است. این دستگاه سبک مدرن به جای ارتفاع بیشتر، پهنای بیشتری دارد و فضای بیشتری برای ذخیره ظرف های خیلی بزرگ دارد.

یخچال فریزر درب فرانسوی یا فرنچ دور
یخچال فریزر درب فرانسوی یا فرنچ دور

تقریباً تمام مدل ها، دارای قفسه های قابل تنظیم می‌باشند که به راحتی می توانند برای همه ظروف و در هر اندازه ای، جا داشته باشند. بنابراین دارای فضای ذخیره سازی فراوان هستید. همچنین برخی از آن‌ها با یک کشوی خنک کننده طراحی شده اند که فضای ذخیره سازی بیشتری را فراهم می کند که دمای آن برای ذخیره انواع غذاها قابل تنظیم می باشد. یخچال فریزرهای فرنچ دور در مدل های متنوعی به بازار عرضه می شوند، تفاوت این یخچال فریزرها با یخچال فریزرهای ساید بای ساید این است که این مدل یخچال فریزرها دارای سه درب و بعضاً چهار درب می باشد و 2 درب ان بصورت کشویی است که طراحی آن‌ها را نسبت به ساید بای سایدها متفاوت کرده است.

 

مزایای یخچال فریزر درب فرانسوی

 • طراحی زیبا
 • قفسه های بزرگ
 • دسترسی آسان به مواد غذایی تازه
 • انرژی کارآمد
 • سازماندهی بهتر

 

یخچال فریزرهای ۴ درب یکی از انواع یخچال فریزرها

یخچال فریزرهای ۴ درب یکی از انواع یخچال فریزرها است. این مدل ها دارای دو قسمت می‌باشد. یخچال در قسمت بالا و فریزر در قسمت پایین دستگاه قرار دارد. قسمت یخچال دستگاه دارای دو درب و قسمت فریزر آن نیز دارای دو درب است. همانطور که از نام آن مشخص است در این مدل دستگاه در مجموع چهار درب دارد.

یخچال فریزرهای ۴ درب
یخچال فریزرهای ۴ درب

مزیت این طراحی نسبت به طراحی درب فرانسوی آن است که بجای یک یا دو کشو یک تکه مرتبط با فریزر، شما دسترسی به تعداد کشوهای بیشتری دارید که امکان تفکیک و طبقه بندی مواد غذایی را بیشتر برای شما فراهم می کند.

یخچال فریزر دوقلو یکی از انواع یخچال فریزرها

در بعضی از کشور ها یخچال فریزر دوقلو به عنوان زیر مجموعه‌ای از یخچال های ساید بای ساید شناخته می‌شود. در این مدل، یخچال و فریزر از یکدیگر جدا هستند که می‌توان آن‌ها را به صورت مجزا در محیط آشپزخانه قرار داد. فریزر، یخچال دوقلو که وظیفه اصلی آن منجمد کردن است هیچ شباهتی به ساید بای ساید ها ندارد و عموما به جای طبقه بندی شده دارای کشو های مجزا هستند.

یخچال فریزر دوقلو یکی از انواع یخچال فریزرها
یخچال فریزر دوقلو

همچنین برخلاف یخچال های ساید بای ساید سیستم یخساز و آبدهی روی بدنه برای آن‌ها در نظر گرفته نشده است. یخچال فریزر های دوقلو عموما از فضای بیشتری به خصوص در بخش فریزر برخوردار هستند و برای خانواده های پرجمعیت و افرادی که مواد غذایی زیادی را فریز می کنند بسیار مناسب می باشند.

 

مزایای یخچال فریزر دوقلو

 • جادار با فضای بزرگ
 • فضای بزرگ و جادار برای فریزر
 • دوام و عمر طولانی
 • نسبت به یخچال های ساید بای ساید ارزان‌تر
 • قابلیت جدا کردن و نگهداری یخچال و فریزر در قسمت های مختلف آشپزخانه

 

یخچال فریزر مدل فریزر بالا یکی از انواع یخچال فریزرها

این مدل ها دارای دو درب هستند. یک درب در قسمت بالای دستگاه و یک درب در قسمت پایین قرار دارد. در مدل های فریزر بالا، همانطور که از اسم آن ها مشخص می‌باشد قسمت فریزر دستگاه در قسمت بالا قرار دارد. یخچال در قسمت پایینی و در زیر فریزر قرار دارد. در مدل هایی که فریزر در بالا و یخچال در پایین قرار دارد، نیاز است تا برای دسترسی به بخش های پایینی یخچال که در طول روز ممکن است زیاد با آن سروکار داشته باشید، مدام خم شوید اما این مدل ها نسبت به انواع دیگر یخچال فریزرها قیمت پایین تری دارند.

 

مرایای یخچال فریزر مدل فریزر بالا

 • ارزان ترین نوع یخچال برای خرید و استفاده
 • طیف وسیعی از برندها و مدل ها برای انتخاب

 

یخچال فریزر مدل فریزر پایین یکی از انواع یخچال فریزرها

این مدل یخچال ها بسیار شبیه به مدل های فریزر بالا هستند. مانند مدل های فریزر بالا دارای دو درب هستند که در قسمت بالا و پایین دستگاه قرار گرفته اند. تفاوت آن ها با مدل های فریزر بالا، در این است که در این مدل ها، قسمت فریزری دستگاه در پایین و قسمت یخچال دستگاه در قسمت بالا قرار دارد و نیازی به خم شدن مداوم برای دسترسی به مواد غذایی نیست.

یخچال فریزر مدل فریزر پایین یکی از انواع یخچال فریزرها
یخچال فریزر مدل فریزر پایین

همچنین مدل های فریزر پایین به جای قفسه، کشویی هستند و پهن تر و جادارتر از مدل های فریزر بالا هستند.

 

مزایای یخچال های فریزر پایین

 • طراحی عاقلانه و منطقی یخچال
 • تنوع مدل ها و برندهای یخچال های فریزر پایین در حال افزایش می‌باشد.
 • بخش فریزر اغلب به صورت کشویی طراحی می شود.

 

یخچال فریزر تک درب یکی از انواع یخچال فریزرها

این مدل از یخچال یا یخچال فریزرها قدیمی‌ترین نوع از انواع یخچال فریزرها هستند که از قدیم در خانه در دسترس قرار داشتند، امروزه نیز این مدل از یخچال‌ها به دلیل کوچکی، عدم نیاز به فضای زیاد در بیشتر ادارات، فروشگاه‌ها و حتی هتل مورد استفاده قرار می‌گیرد. این مدل از یخچال فریزرها که به عنوان یخچال فریزرهای اقتصادی نیز شناخته می شوند، بهترین گزینه برای خانواده های کوچک و افراد مجرد به حساب می آیند که تنها به ویژگی پایه ای یک یخچال فریزر احتیاج دارند.