آبسردکن؛ معرفی انواع مدلهای آبسردکن

آبسردکن؛ معرفی انواع مدلهای آبسردکن

آبسردکن؛ معرفی انواع مدلهای آبسردکن

وقتی تصمیم به خرید آبسردکن می‌گیرید شناخت انواع آبسردکن موجود در بازار می‌تواند به تصمیم‌گیری بهتر شما در خرید منجر شود. آبسردکن وسیله ای است که با استفاده از انرژی الکتریکی آب خنک مصرفی را برای نوشیدن فراهم می‌کند. استفاده از آبسردکن‌ها محدود به تولید آب سرد نیست بلکه با توجه به امکاناتی که دارند، می‌توان از آن‌ها به جای گرمکن یا یخچال نیز استفاده کرد. همچنین می‌توانید با کلیک در اینجا مطلب خرید آبسردکن و نکاتی که باید بدانید را مطالعه نمائید.

 

معرفی انواع آبسردکن‌ها

در ادامه مطلب از سایت گلدن ایت شما را با انواع آبسردکن موجود در بازار آشنا می‌کنیم. تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

 

آبسردکن مخزن‌دار

در این مدل آب از مخزنی که روی آن قرار می‌گیرد تامین می‌شود و این مخزن‌ها توسط شرکت‌های پخش مخزن در شهر توزیع می‌شود. آبسردکن آب درون مخزن را به ۳ درجه سلسیوس می‌رساند. این مدل آبسردکن‌ها در محیط‌های پر رفت و آمد و شلوغ‌تر استفاده می‌شود.

آبسردکن مخزن‌دار
آبسردکن مخزن‌دار

در بیشتر مدل‌های آبسردکن‌های مخزن‌دار شیر دیگری برای تامین آب گرم نیز تعبیه شده است که برای تهیه چای و یا سایر نوشیدنی‌های گرم مورد استفاده قرار می‌گیرد. مهم‌ترین ویژگی آبسردکن‌های مخزن‌دار بادوام بودن و نیاز کمتر داشتن به تعمیر آبسردکن مخزن‌دار است. تنها کافی است با دستمال مرطوب چند وقت یکبار به تمیز کردن آن بپردازید.

 

آبسردکن یخچال‌دار

در بعضی از مدل‌های آبسردکن محفظه کوچکی در جلوی آن برای سرد نگه‌داشتن مواد غذایی تعبیه شده است که به این دسته آبسردکن یخچال‌دار گفته می‌شود. در بعضی از مدل‌ها شیر آب گرم هم تعبیه شده و می‌توانید از همین دستگاه آب گرم هم تهیه کنید.

آبسردکن یخچال‌دار
آبسردکن یخچال‌دار

اغلب مدل‌های یخچال‌دار بسیار بادوام هستند و نیازی به نگه‌داری و سرویس زیاد ندارند. این دستگاه‌ها معمولا با دو تا سه بار بررسی و سرویس در سال برای سال‌ها کار می‌کنند.

 

آبسردکن رومیزی

این مدل، کوچکترین نوع آبسردکن‌های فانتزی می‌باشد که همانند دیگر آبسردکن‌ها قادر به ارائه آب خنک و آب داغ می‌باشد. این مدل‌ها دارای وزن و ابعاد بسیار کوچک می‌باشند به طوری‌که می‌توانید حتی در کابینت نیز آن را نگه‌داری نمائید. آبسردکن رومیزی مستقیما نمی‌تواند به آب لوله کشی شده وصل شود.

آبسردکن‌های رومیزی
آبسردکن‌های رومیزی

این دستگاه‌ها دارای یک منبع کوچک آب می‌باشند. همچنین در این نوع آبسردکن، محفظه کمد مانند و یا یخچالی موجود نمی‌باشد. برخی از مدل‌های این دستگاه دارای فیلتر تصفیه و بخش عمده‌ای نیز بدون فیلتر هستند.

 

آبسردکن صنعتی

این نوع آبسردکن‌ها معمولا با بدنه استیل ضد زنگ ساخته می‌شوند و بیشتر در مراکز عمومی و شلوغ مانند ادارات، مساجد و مدارس مورد استفاده قرار می‌گیرند. آبسردکن‌های صنعتی دمای آب را بین ۵ تا ۱۰ درجه سانتی‌گراد نگه‌میدارد.

آبسردکن‌های صنعتی
آبسردکن‌های صنعتی

این مدل‌ها‌ به کمپرسور قوی‌تری مجهز شده اند تا توانایی سرمایش یشتری داشته باشند. همچنین این دستگاه از مدل‌های مختلف تک شیر، دو شیر، سه شیر و چهار شیر ساخته شده است.

 

آبسردکن فیلتردار

آبسردکن‌های فیلتردار به دو مدل مخزن‌دار و بدون مخزن تقسیم می‌شوند. در مدل مخزن دار، فیلتر تصفیه آب در داخل مخزن طراحی شده است. این فیلتر باید به صورت دوره‌ای تعویض شود. اما نوع بدون مخزن مستقیما به آب شهری وصل می‌شود و در داخل دستگاه نیز یک و یا چندین فیلتر تصفیه آب وجود دارد.

آبسردکن‌های فیلتردار
آبسردکن‌های فیلتردار

در مکان‌هایی که میزان ناخالصی آب زیاد باشد، استفاده از این آبسردکن‌ها توصیه می‌شود. در نظر داشته باشید که به صورت دوره‌ای باید فیلتر این نوع آبسردکن‌ها تعویض شود که نیاز به هزینه دارد.

 

آبسردکن‌های پمپی

وجود مخزن آب در برخی از آبسردکن‌ها باعث می‌شود که دستگاه زیبایی ظاهری خود را از دست بدهد.

آبسردکن‌های پمپی

برای حل این مشکل در برخی از مدل‌ها، مخزن در درون دستگاه قرار می‌گیرد و آب توسط پمپ به منبع سرد و یا گرم فرستاده می‌شود.

 

سخن پایانی

به یاد داشته باشید خرید دستگاهی مثل آبسردکن نیازی به تخصص ندارد اما حتما باید با تحقیق کامل اقدام به خرید کنید. یک دستگاه آبسردکن که نتواند نیازهای شما را تحت شرایط محیط برطرف کند، نه تنها کارتان را راحت نمی‌کند بلکه باعث مشکلات و دردسرهای زیادی هم می‌شود.