مبل کلاسیک یا مدرن کدامیک بهتر است؟

مبل کلاسیک یا مدرن کدامیک بهتر است؟

مبل کلاسیک یا مدرن کدامیک بهتر است؟

خرید مبلمان مناسب یکی از دغدغه های افراد برای داشتن دکوراسیونی زیبا می‌باشد، ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که مبل کلاسیک یا مدرن کدامیک بهتر است؟ قطعا هر دو می‌توانند راحت، شیک و به عنوان قسمت اصلی نشیمن یا پذیرایی خانه چشمگیر و زیبا باشند. اما انتخاب بین مبل کلاسیک یا مدرن یکی از چالش‌های مهم در خرید مبلمان است که افراد زیادی با آن مواجه هستند. اگر شما هم جزء افرادی هستید که قصد خرید مبل دارید، اما در انتخاب بین این دو نوع مبلمان شک دارید، در ادامه با ما همراه باشید.

 

مبل کلاسیک چیست؟

کلاسیک اثری است با اصالت و پایبند به سنت‌های قدیمی که با زندگی امروزی هماهنگ شده است. مبلمان کلاسیک هم از این قاعده مستثنی نیست و می‌توان آن را یک اثر هنری دانست که برای همیشه ماندگار است، گویی که زمان در آن متوقف شده و همیشه مد روز است. با شنیدن کلمه کلاسیک، اولین چیزی که به ذهن می‌رسد، قدیمی بودن سبک می‌باشد، اما باید به این نکته توجه داشت که طرح‌های کلاسیک به هیچ عنوان قدیمی نیستند، بلکه این نوع سبک برگرفته از ریشه‌ هنرهای اصیل است.

مبلمان کلاسیک‌ چیست؟
مبل کلاسیک چیست؟

این نوع مبلمان تقریباً جنبه تشریفاتی و رسمی دارد و متریال به کار رفته در این گونه مبل ها در مقایسه با مبل‌های دیگر قدری گران‌تر و با کیفیت‌تر است.اگر علاقه به دکوراسیون پر زرق و برق و کلاسیک دارید به شما توصیه می‌کنیم از مبلمان کلاسیک استفاده کنید. سبک مبلمان کلاسیک ریشه در کشورهای اروپایی دارد و طراحی اولیه مبل کلاسیک نیز افراد اروپایی بودند، اما امروزه بیشتر در کشورهای شرقی، خصوصا عربی، خاورمیانه و برخی از کشورهای اروپایی مثل ایتالیا، که خود مهد معماری و دکوراسیون است، رونق گرفته است.

 

مبل مدرن چیست؟

مبلمان مدرن به مبلمان تولید شده از اواخر قرن نوزدهم، تاکنون گفته می‌شود که تحت تأثیر مدرنیسم است. امروزه طراحی مبلمان مدرن از همان اصول معماری مدرن پیروی می‌کند. سادگی، خطوط صاف و عدم کاربرد تزئینات اضافی از عناصر مهم در این سبک هستند. اشکال مبلمان از بزرگ به کوچک تبدیل شده است و این تغییر را می‌توان ناشی از معرفی فن‌آوری جدید، تغییر در فلسفه و تأثیرات اصول معماری دانست.

مبلمان مدرن‌ چیست؟
مبل مدرن چیست؟

در واقع مبلمان مدرن، مبلمانی هستند که به طراحی دکوراسیون اطراف و الگوهای سرد و مینیمالیستی وابسته اند و طراحان سعی می‌کنند که چندان به ترکیب رنگی آن توجه نکنند. در واقع، مهمترین ویژگی مبلمان مدرن این است که تنوع رنگی آن‌ها بیشتر به صورت یکپارچه و تک رنگ هستند که چندان برای زیبایی به استفاده از چوب متکی نیستند. این دسته از مبل ها تقریباً به مبل‌های راحتی نزدیک هستند. مبل‌های مدرن تقریبا با هر نوع سبکی در چیدمان هم خوانی دارند. عموماً مبل‌های مدرن و راحتی به دو دسته کاملاً راحتی و نیمه راحتی تقسیم می‌شوند.

 

مبل کلاسیک یا مدرن کدامیک؟

مبلمان کلاسیک و مدرن هرکدام زیبایی‌های خاص خود رادارد. اما بسته به سلیقه افراد از یکی از این دو سبک و یا تلفیق آن باهم بهره می‌برند. در این مقاله از گلدن8 تفاوت این دو سبک از مبلمان را باهم بررسی خواهیم کرد با ما همراه باشید:

 

تفاوت مبلمان کلاسیک و مدرن از نظر چیدمان در فضای منزل

مبلمان مدرن دست شما را برای چیدمان و دکوراسیون باز گذاشته است. مبلمان مدرن را به راحتی می‌توانید به صورت ال، گرد، مستطیلی و یا بدون نظم خاصی در دکوراسیون داخلی منزل استفاده نمایید.

تفاوت مبلمان کلاسیک و مدرن از نظر چیدمان در فضای منزل
تفاوت مبلمان کلاسیک و مدرن از نظر چیدمان در فضای منزل

اما مبل‌های کلاسیک را دیگر در دنیای مدرن امروز مثل پشتی دور تا دور اتاق چیدمان نمی‌کنند، از یک فرش یا قالیچه سنتی برای کانون مرکزی چیدمان خود بهره بگیرید و با فاصله از دیوار در نزدیکی شومینه مبل‌های کلاسیک خود را دکور کنید. همچنین می‌توانید با استفاده از پارتیشن، کتابخانه و میز شطرنج در اتاق پذیرایی، فضا را به دو بخش تقسیم کنید.

 

تفاوت مبلمان کلاسیک و مدرن از نظر متریال

مبل‌های مدرن در گروه مبل‌های راحتی و نیمه راحتی قرار گرفته‌اند. اکثر این مبلمان از پارچه زیاد در ساخت آن‌ها استفاده کرده‌اند. در اکثر مدل‌ها دسته‌ها با پارچه‌های بسیار زیاد پوشیده می‌شوند تا شما به راحتی روی مبل دراز بکشید و به تماشای تلویزیون بپردازید. در حین خرید مبلمان راحتی به این نکته توجه کنید که جنس پارچه از کیفیت و مرغوبیت خوبی برخوردار باشد تا در گذر زمان پرز پرز و خراب نشود در صورتی که یک آپارتمان کوچک و نقلی دارید مبل‌های راحتی و مدرن می‌توانند بهترین انتخاب برای باشند. اما مبل‌های کلاسیک را در فضاهای خاص منزل خود استفاده کنید.

تفاوت مبلمان کلاسیک و مدرن از نظر متریال
تفاوت مبلمان کلاسیک و مدرن از نظر متریال

مبل‌های کلاسیک اغلب از پارچه‌های ترک و پارچه‌های اعلاء یزد ساخته می‌شوند. مرغوبیت و کیفیت این پارچه‌ها زبان زده متخصصان صنعت ساخت و تولید مبلمان است. همچنین چوب و کلاف به کار رفته در ساخت مبل کلاسیک از جنس راش و گردو می‌باشد. این جنس چوب در دراز مدت کمتر دچار پوسیدگی و حشره زدگی در مقایسه با سایر چوب‌ها می‌شود. در مبل‌های کلاسیک در حین ساخت در مقایسه با مبلمان مدرن از پارچه کمتری استفاده شده و چوب به کار رفته در مبل کلاسیک نیز به صورت دستی و حرفه ای منبت کاری می‌شود.

 

طول عمر مبلمان کلاسیک و یا مدرن کدامیک؟

استحکام و درخشندگی و زیبایی یکی از مهم ترین مزیت های مبلمان کلاسیک است و با توجه به اینکه از مبلمان کلاسیک در فضای منزل کمتر استفاده می‌شود و در ساخت آن نیز از متریال های با کیفیت استفاده می‌شود از این رو طول عمر این طرح مبلمان نسبت به مبل راحتی بیشتر است.

 

قیمت مبلمان کلاسیک و یا مدرن کدامیک؟

مبلمان راحتی در مقایسه با مبلمان کلاسیک در فضای داخلی منزل استفاده بیشتری دارند و قیمت آن‌ها نیز نسبت به مبلمان کلاسیک کمتر است همچنین متریال های مورد استفاده در ساخت آن‌ها دارای قیمت ارزان تری می‌باشند.

 

نتیجه

توصیه می‌شود بر اساس فضا و نیاز خود مبل مد نظر را تهیه و مورد استفاده قرار دهید. مبل‌های کلاسیک و مدرن این امکان را دارند که حتی با یکدیگر در فضای خانه شما تلفیقی مورد استفاده قرار گیرند. رنگ بندی متنوع در طراحی و ساخت مبلمان این امکان را به شما می‌دهد مبل کلاسیک و مدرن با یک ترکیب رنگ مشابه را در منزل خود استفاده کنید.

مبل کلاسیک یا مدرن کدامیک؟
مبل کلاسیک یا مدرن کدامیک؟

زیبایی در هنگام انتخاب مدل مبل کلاسیک یا راحتی سلیقه ای می‌باشد و اگر شما به دکوراسیون های امروزی علاقه مند هستید بهتر است از مبلمان راحتی در فضای منزل خود استفاده نمایید. همچنین در ساخت مبلمان کلاسیک از چوب و منبت‌کاری استفاده می‌شود و اگر شما از آن دسته از افرادی می‌باشید که به دکوراسیون های پر زرق و برق علاقه زیادی دارید بهتر است مبلمان کلاسیک را برای چیدن در فضای پذیرایی انتخاب کنید.