ظرفشویی بوش یا ال جی کدامیک بهتر است؟

ظرفشویی بوش یا ال جی کدامیک بهتر است؟

ظرفشویی بوش یا ال جی کدامیک بهتر است؟

اگر بخواهیم ظرفشویی خریداری کنیم، ال جی و بوش در کنار سامسونگ انتخاب های اول ما خواهند بود. کیفیت محصولات ال جی و بوش توانسته اعتماد حداکثری کاربران را به سوی خود جلب کند. ماشین های ظرفشویی ال جی و بوش از با کیفیت ترین و کارآمد ترین ظرفشویی های موجود در بازار می‌باشند که می‌توانید از بین این دو برند معتبر، بهترین ظرفشویی را خریداری کنید. اما اگربرای شما این سوال پیش آمده است که ماشین ظرفشویی بوش و ال جی کدامیک بهتر است؟ برای مقایسه ماشین ظرفشویی ال جی با بوش و بلعکس، پارامترهایی هستند که می‌تواند تفاوت های اساسی این دو برند را برای ما مشخص سازند. پیشنهاد می‌شود که این مقاله را که مقایسه ماشین ظرفشویی بوش و ال جی است را تا پایان مطالعه کنید تا بتوانید با تفاوت های ظرفشویی ال جی و بوش آشنایی پیدا کنید.

همچنین می‌توانید پرفروش ترین مدل گوشت کوب برقی در بازار  را در اینجا مشاهده کنید.

 

تنوع در مدل

ماشین های ظرفشویی بوش و ال جی دارای مدل های مختلفی هستند که سبب شده تا دست کاربران برای انتخاب و خرید باز باشد. اما اگر بخواهیم به تنوع بیشتر مدل‌ها اشاره داشته باشیم بوش بیشترین مدل تولید شده را در میان تمامی برندهای فعال در زمینه ساخت ظرفشویی دارد. ماشین های ظرفشویی بوش از نظر تنوع مدل برای انتخاب و خرید بر ال جی برتری دارد.

 

طراحی ماشین ظرفشویی بوش یا ال جی کدامیک؟

ماشین های ظرفشویی ال جی و بوش هر دو از طراحی های مدرن و بسیار زیبایی دارند. دسته‌ها در ماشین های ظرفشویی جدید بوش و ال جی حذف شده‌اند و به صورت یک بریدگی بر روی بالای بدنه برای طراحی یکپارچه تر و باز و بسته کردن آسان تر درب ظرفشویی، طراحی شده است. ماشین های ظرفشویی ال جی در سبک های مختلفی تولید می‌شوند و طراحی در آن‌ها به نسبت مدل‌ها متفاوت است.

طراحی ماشین ظرفشویی بوش یا ال جی کدامیک؟
طراحی ماشین ظرفشویی بوش یا ال جی کدامیک؟

ماشین های ظرفشویی بوش نیز با توجه به مدل های مختلفی که تولید شده است، تغییرات چشمیگری به نسبت یک دیگر ندارند اما در کل باید عنوان کرد که ظرفشویی های ال جی و بوش هر دو از نظر طراحی، مدرن هستند و انتخاب در بین این دو برند به سلیقه شما بستگی دارد.

 

میزان صدای ماشین ظرفشویی

امروزه ماشین های ظرقشویی که تولید می‌شوند سر و صداهای بسیار کمتری را نسبت به ماشین های ظرفشویی قدیمی تولید می‌کنند و این امر به سبب بهره‌وری از موتورهایی است که در آن‌‌ها به کار گرفته می‌شوند. ماشین های ظرفشویی با میزان ۳۸ تا ۴۵ دسی بل و نهایتا ۴۸، می‌توانند آرامش آشپزخانه و محیط شما را تضمین کنند. ماشین های ظرفشویی بوش و ال جی در این بخش عملکرد نسبتا یکسانی را دارند، این موضوع بسته به مدل های ظرفشویی این دو برند می‌تواند متفاوت باشد. میزان صدای تولید شده از ظرفشویی های این دو برند در طی فرایند شستشو ۳۸ دسی بل است که در مدل‌های بالای رده اینگونه است و مدل‌های میان رده نیز ۴۲ تا ۴۸ دسی بل را از خود تولید می‌کنند.

 

تنظیم قفسه ها در ماشین ظرفشویی بوش یا ال جی کدامیک؟

تنظیم قفسه‌ها به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید ظروف های بیشتر و اقلام های بزرگ تری را در داخل ظرفشویی قرار دهید. ماشین های ظرفشویی ال جی و بوش هر دو به این قابلیت مجهز می‌باشند و شما می‌توانید به میزان ۵ سانتی‌متر قفسه میانی را ارتقا دهید تا فضای کافی برای قفسه پایین و قرار گیری ظروف بزرگ ایجاد شود.

تنظیم قفسه ها در ماشین ظرفشویی بوش یا ال جی کدامیک؟
تنظیم قفسه‌ها در ماشین ظرفشویی بوش یا ال جی کدامیک؟

اهرم های داخل قفسه‌ها ظرفشویی ال جی و بوش متغیر می‌باشند و شما می‌توانید برای بارگیری بیشتر ظروف و اقلام، آن‌ها را به شیوه ای تغییر دهید که فضای بیشتری برای قرار گیری ظروف ایجاد شود.

 

صرفه جویی در مصرف انرژی

رتبه انرژی در لوازم برقی می‌تواند هزینه های شما را در دراز مدت کاهش دهد. از این رو بهتر است لوازمی خریداری کنید که دارای رتبه انرژی A باشد. هر دو برند از ظرفشویی های الجی و بوش دارای رتبه انرژی اینورتر می‌باشد. به این معنی که این دو برند از نظر مصرف انرژی در رده بسیار پایین قرار می‌‌گیرند.

 

شستشو با بخار در ماشین ظرفشویی بوش یا ال جی کدامیک؟

ماشین های ظرفشویی ال جی به فرایند پیش شستشو مجهز می‌باشند، این فرایند به وسیله فناوری TrueSteam انجام می‌شود. ال جی با TrueSteam از بخار برای پیش شستشو و خیساندن ظروف استفاده می‌کند و سر سخت ترین لکه‌ها را از روی ظروف به آسانی تمیز می‌کند و ادامه ی فرایند شستشو را با سادگی بیشتری همراه می‌سازد. ماشین های ظرفشویی بوش نیز به این قابلیت مجهز هستند اما نمی‌توان کیفیت آن را با فناوری TrueSteam ظرفشویی ال جی مقایسه کرد. در ظرفشویی های بوش آب به میزان بالایی گرم می‌شود تا بخار برای برای لکه گیری ظروف فراهم شود.

 

سیستم خشکشویی

فضای داخلی ظرفشویی از عوامل اصلی و بسیار مهم برای خشک شدن ظروف و همچنین عمر و ماندگاری بیشتر ظرفشویی ها به حساب می‌آید. جنس فضای داخلی ماشین های ظرفشویی ال جی و بوش از نوع استیل ضد زنگ است و این امر کمک می‌کند تا عمر و ماندگاری بیشتری داشته باشند و همچنین عمل خشک کردن ظروف را با سرعت بیشتری انجام دهند.

سیستم خشکشویی ماشین ظرفشویی بوش یا ال جی کدامیک؟
سیستم خشکشویی ماشین ظرفشویی بوش یا ال جی کدامیک؟

ماشین ظرفشویی ال جی برای سریع تر خشک شدن ظروف، پس از اتمام شستشو، درب ظرفشویی را به طور خودکار باز می‌کند تا با برخورد هوای تازه به ظروف و همچنین رانده شدن بخار و گرما از داخل ظرفشویی، ظروف و اقلام شستشو داده شده در کمترین زمان خشک شوند.

 

نوع موتور و صرفه جویی ماشین ظرفشویی بوش یا ال جی کدامیک؟

ماشین های ظرفشویی بوش از موتور EcoSlinceDrive و ظرفشویی های ال جی نیز از موتور دایرکت درایو استفاده می‌کنند که هر دوی آن‌ها اینورتر هستند و از جنبه مصرف انرژی نیز بسیار کم مصرف هستند. ماشین های ظرفشویی ال جی از نظر مصرف آب نیز کم مصرف می‌باشد و برای هر چرخه شستشو به 10 تا 15 لیتر آب نیاز دارند و ظرفشویی های بوش نیز برای هر چرخه شستشو، بیش از 12 لیتر آب مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

قیمت

قیمت ماشین ظرفشویی ال جی به مراتب نسبت به ماشین های ظرفشویی بوش از قیمت مناسب تری برخوردار هستند و با توجه به نوآوری‌ها و فناوری‌های جدیدی که در ساخت ظرفشویی های جدید خود به کار می‌گیرد، می‌تواند گزینه و انتخابی مقرون به صرفه تر به نسبت ظرفشویی های بوش هستند.