اجاق گاز صفحه ای یا مبله کدام بهتر است؟

اجاق گاز صفحه ای یا مبله کدام بهتر است؟

اجاق گاز صفحه ای یا مبله کدام بهتر است؟

یبدون شک شما نیز در انتخاب و خرید اجاق گاز با این سوال مواجه شده اید که اجاق گاز صفحه ای یا مبله کدام بهتر است؟ و با سردرگمی در جهت خرید آنها اقدام کرده اید. همگی ما با نقش مهم و حساس اجاق گازها آشنایی داریم. زیرا به صورت مکرر و روزانه از آن استفاده می‌کنیم. پس انتخاب ما باید پاسخگوی نیازهای روزانه ما باشد. اولین گام در جهت خرید هر محصولی شناخت انواع مختلف آن و امکانات خاصشان می‌باشد. طبیعتا با اطلاع از امکانات و گزینه‌هایی که در اختیار ما قرار می‌گیرد، خریدمان می‌تواند خریدی بهتر باشد. با گلدن ایت همراه باشید.

 

اجاق گاز صفحه ای یا اجاق گاز مبله

به صورت کلی اجاق گاز صفحه ای یا مبله هر کدام دارای قابلیتهای خاصی می‌باشند و اولین گام در راستای انتخابی کار آمد و مقرون به صرفه شناخت نیاز و فضای در دسترستان می‌باشد. اجاق گاز صفحه ای با وجود ویژگیهایی چون راندمان حرارتی پایین، عدم وجود فر، وزن پایین و جم و جور بودن می‌تواند یکی از بهترین انتخاب های شما برای خونه های کوچک امروزی باشد. لازم به ذکر است که این سری از اجاق گازها دارای عرض ۵۰، ۶۰ و ۹۰ می‌باشند و با توجه به اینکه بر روی قسمتی از کابینت نصب می‌شوند دیگر قابل جابجایی نیستند.

اجاق گاز صفحه ای یا اجاق گاز مبله
اجاق گاز صفحه ای یا اجاق گاز مبله

در طرف دیگر اجاق گازهای مبله راندمان حرارتی بالایی دارند و خود دارای فر نیز می‌باشند و دیگر نیازی به خرید فر جداگانه وجود ندارد. نکته قابل اهمیتی که در مورد این نوع اجاق گاز وجود دارد این است که این دسته از اجاق گازها وزن بالایی دارند و فضای زیادی را در آشپزخانه اشغال می‌کند. اجاق گازهای مبله دارای عرض ۵۰، ۶۰ و ۹۰ می‌باشند و برخلاف اجاق گازهای صفحه ای که بر روی کابینت نصب می‌شوند و قابل جا به جابه جایی نیستند، قابلیت جا به جایی دارند.

 

کلاسیک و کاربردی بودن اجاق گاز

اگر به فکر راحتی استفاده باشید و مهم‌تر از آن بخواهید اجاق ‌گاز شما دارای فر و گریل هم باشد بهترین انتخاب برای شما اجاق‌گازهای مبله ۴ شعله خواهد بود.

کلاسیک و کاربردی بودن اجاق گاز
کلاسیک و کاربردی بودن اجاق گاز

این اجاق ‌گازها معمولا صفحاتی با عرض ۶۰ سانتی ‌متر دارند که در کمترین فضای در نظر گرفته شده برای اجاق ‌گاز در آشپزخانه جا می‌گیرند. اجاق ‌گازهای مبله معمولا حدود ۳۰۰ هزار تومان از مدل‌های مبله گرانتر هستند. اما با توجه به مزایا و معایب آنها انتخاب‌های معقولتری محسوب می‌شوند.

 

هارمونی بهتر با فضای آشپزخانه و هود با اجاق گاز صفحه ای بهتر است یا مبله

اگر بخواهیم بدانیم هارمونی با فضای آشپزخانه کدام بهتر است اجاق گاز صفحه ای یا مبله، معمولاً گازهای رومیزی با هود آشپزخانه در یک کادر تصویری دیده می‌شوند. بنابراین زیبایی بیشتری را به دلیل ظرافت و هماهنگی بالاتر با هود، سبب می‌گردند. گازهای رومیزی شیشه ای در این زمینه شکیلتر و زیباتر به نظر می‌رسند. زیرا اغلب هودها با توجه به ویژگی شیشه ای بودنشان، تجربه هارمونیک و هماهنگتری را به نمایش می‌گذارند.

هارمونی بهتر با فضای آشپزخانه و هود
هارمونی بهتر با فضای آشپزخانه و هود

از آنجائیکه چشم انسان در برخورد با اشیاء عادت به کادر بندی دارد. این مورد در خرید گاز رومیزی و ترکیب  آن با هود بیشتر به چشم می‌آید و پس از نصب کادر زیباتری در معماری داخلی آشپزخانه ها بدست می‌دهد.

 

تفاوت اجاق گاز صفحه ای و اجاق گاز مبله

اولین تفاوت میان این دو اجاق گاز، قابلیت جابجایی آنها است. اگر شما برای منزل خود اجاق گاز رومیزی را انتخاب کردید و روزی قصد فروش خانه را داشتید باید بدانید که نمی‌توانید اجاق گاز رومیزی را با خود ببرید. چون در این صورت فضای آن خالی مانده و صاحب جدید ممکن است نتواند اجاق گاز با همان ابعاد برای آشپزخانه تهیه کند ولی اجاق گاز مبله را می‌توان به منزل جدید انتقال داد.

از نظر اندازه نیز اجاق گاز رومیزی دارای عرض 50 سانتی متر ولی اجاق گاز فردار عرض 60 سانتی متر دارد. در نتیجه در محلی که قرار است اجاق گاز فردار قرار گیرد پهنای بیشتری اشغال کرده و همین مسئل باعث می‌شود که فضای آشپزخانه کمی کوچکتر شود. زیرا کابینتها نیز باید به اندازه عرض اجاق گاز جلو بیایند که طراحی دکوراسیون زیبا به نظر برسد.

 

استفاده کدام راحت است؛ اجاق گاز صفحه ای یا مبله

استفاده از گاز رومیزی بسیار ساده است. چون کم‌جا هستند و در طرحها مدلهای گوناگون نیز ساخته می‌شوند که در زیبایی ظاهر آشپزخانه شما بسیار اثر گذارند. در صورتی که شما باید برای گاز فردار مانند ماشین ظرفشویی و ماشین لباسشویی جای مخصوصی در نظر بگیرید و فضای زیادی از آشپزخانه‌ شما را که می‌تواند کارایی بهتری داشته باشد را اشغال کند.

 

سخن پایانی

لوازم جانبی و قطعات یدکی این اجاق‌ گازها را راحتتر می‌توانید در بازار ایران پیدا کنید، اما مهمترین ویژگی اجاق ‌گازهای مبله داشتن فر، گریل و جوجه‌گردان است که شما را از پرداخت مبلغ جداگانه برای خریدشان معاف می‌کند.