یخچال ساید یا فرنچ دور کدامیک بهتر است؟

یخچال ساید یا فرنچ دور کدامیک بهتر است؟

یخچال ساید یا فرنچ دور کدامیک بهتر است؟

یخچال یکی از مهم‌ترین لوازم خانگی می‌باشد. این محصول در انواع مدل ها تولید می‌شود و روز به روز به امکانات آن افزوده می‌شود. دو دسته از یخچال فریزر ها به تازگی محبوبیت ویژه ای میان مردم پیدا کرده اند که یکی از ان ها یخچال فریزر با درب فرانسوی و دیگری یخچال فریزرهای ساید با ساید است. یخچال های درب فرانسوی و یا فرنچ دور از جدیدترین و پرطرفدارترین یخچال فریزرها می‌باشند که امروزه تعداد زیادی از این یخچال‌ها استفاده می‌‌کنند. این یخچال ها به دلیل دارا بودن فضای ذخیره سازی زیاد طرفداران زیادی دارند. اما با این وجود هنوز هم یخچال های ساید بای ساید در حال تولید هستند و خرید یخچال را برای خریداران این محصول کمی دشوار کرده است.

یخچال ساید یا فرنچ دور کدامیک بهتر است؟
یخچال ساید یا فرنچ دور کدامیک بهتر است؟

یخچال های ساید بای ساید پیشرفت‌های چشمگیری در زمینه طراحی و تکنولوژی دارند و این موضوع باعث شده است که در این بازار بزرگ و پر از رقیب رقابت نمایند. در این مقاله این دو نوع یخچال فریزر را باهم مقایسه می‌کنیم و ویژگی‌های مثبت و منفی هر یک را بیان می‌کنیم تا شما بتوانید بهترین خرید را داشته باشید.

 

یخچال ساید بای ساید چیست؟

یخچال ساید بای ساید یخچال هایی در ابعاد بزرگ هستند که توسط خطی عمودی به دو قسمت یخچال و فریزر تقسیم شده‌اند و بر خلاف یخچال های دوقلو کاملاً به هم چسبیده هستند. یخچال های ساید بای ساید نیز دارای طراحی‌های متنوعی هستند، برخی از یخچال های ساید بای ساید از طراحی خاص موسوم به DOOR-IN-DOOR بهره می‌برند.

یخچال ساید بای ساید چیست؟
یخچال ساید بای ساید چیست؟

یخچال ساید بای ساید در واقع به معنی کنار در کنار است و از یک یخچال و یک فریزر جداگانه و چسبیده به هم تشکیل شده است. یخچال های ساید بای ساید نه تنها زیبایی خاصی دارند و حس مدرنیته و لوکس را به محیط آشپزخانه می‌دهند بلکه با اختصاص دادن دو بخش مجزا به یخچال و فریزر فضای بسیار وسیعی برای ذخیره و نگهداری مواد غذایی داخل یخچال و فریزر را فراهم کرده‌اند.

 

یخچال فرنچ دور چیست؟

یخچال و فریزر درب فرانسوی اولین بار در دهه 1990 ساخته شد و تا اواسط قرن محبوبیت زیادی پیدا کرد. طراحی جدید دو درب در بالا و فریزر کشویی در پایین، طرفداران یخچال های ساید بای ساید را غافلگیر کرد. این طراحی جدید و مدرن به سرعت به استاندارد تبدیل شد. اکثر مصرف کنندگان بر این باورند که طراحی فرنچ دور جذاب تر است. این یخچال ها ترکیبی از مدل ساید بای ساید و فریزر پایین است. یخچال فریزر درب فرانسوی به طور متوسط دارای ظرفیت تقریبی 36 اینچ و اندازه آن بین 20 تا 27 فوت مکعب است. این دستگاه سبک مدرن به جای ارتفاع بیشتر، پهنای بیشتری دارد و فضای بیشتری برای ذخیره ظرف‌های خیلی بزرگ دارد.

یخچال‌های فرنچ‌ دور‌ چیست؟
یخچال فرنچ دور چیست؟

تقریباً تمام مدل ها، دارای قفسه‌های قابل تنظیم می‌باشند که به راحتی می‌توانند برای همه ظروف و در هر اندازه ای، جا داشته باشند. برخی از این یخچال ها با یک کشوی خنک کننده طراحی شده اند که فضای ذخیره سازی بیشتری را برای علاقه‌منذان این محصول فراهم می‌کند که دمای آن برای ذخیره انواع غذاها قابل تنظیم می‌باشد. یخچال فریزرهای فرنچ دور در مدل‌های متنوعی به بازار عرضه می‌شوند، تفاوت این یخچال فریزرها با یخچال فریزرهای ساید بای ساید در این است که این مدل یخچال ها دارای سه درب و بعضاً چهار درب هستند و 2 درب آن به‌صورت کشویی می‌باشد که طراحی آن‌ها را نسبت به ساید بای سایدها متفاوت کرده است.

 

مقایسه یخچال های ساید بای ساید و فرنچ دور یا درب فرانسوی

حال که با یخچال فرنچ دور و ساید بای ساید و معایب و مزایای هر کدام آشنا شدیم، آن ها را از لحاظ نقاط قوت و نقاط ضعفشان نیز مورد بررسی قرار خواهیم داد. یخچال ساید یا فرنچ دور کدامیک بهتر است با ما همراه باشید:

 

مقایسه یخچال های ساید بای ساید و درب فرانسوی از نظر ظرفیت

حال می‌خواهیم ببینیم که ظرفیت یخچال ساید یا فرنچ دورکدامیک بیشتر است را مورد بررسی قرار دهیم. مدل درب فرانسوی فضاهای ذخیره سازی با ارتفاع زیاد در اختیار کاربران قرار می‌دهد و می‌توان بطری‌های بلند را در چندین قفسه قرار داد.

ظرفیت ساید‌ و درب‌ فرانسوی‌
مقایسه یخچال های ساید بای ساید و درب فرانسوی از نظر ظرفیت

فضای ذخیره سازی درب در یخچال درب فرانسوی به مراتب باریک تر است اما دو درب برای ذخیره سازی وجود دارند. هر دو این یخچال ها دارای ۶ قفسه در قسمت یخچال می‌باشند اما یخچال ساید بای ساید قفسه‌هایی با عمق بیشتر دارد.

 

ظرفیت فریزر یخچال ساید یا فرنچ دور کدامیک؟

ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که یخچال ساید بای ساید یا فرنچ دور کدام ظرفیت در قسمت فریزر بیشتری دارد؟ در یخچال های ساید بای ساید حدودا دو پنجم ظرفیت کل مختص فریزر است. یخچال های درب فرانسوی دارای یک بخش در قسمت پایین که مختص فریزر است می‌باشد. در مدل ساید بای ساید یک قسمت برای یخ ساز و چهار مخزن ذخیره بر روی درب وجود دارد علاوه بر این قفسه‌هایی برای ذخیره وجود دارند که در دسترس می‌باشند. اما مدل درب فرانسوی دارای چهار محفظه ی کم عمق می‌باشد و فریزر دارای حداقل گزینه ها برای سازماندهی است پس این دو مدل در بخش فریزر قابل مقایسه با یکدیگر نمی‌باشند.

 

قیمت یخچال ساید یا فرنچ دور کدام مناسب تر است؟

یکی دیگر از گزینه‌هایی که برای مقایسه یخچال ساید بای ساید و درب فرانسوی باید مد نظر داشته باشید قیمت این محصول است. اگر معیار شما برای انتخاب یخچال قیمت آن می‌باشد قطعا یخچال ساید بای ساید انتخاب مناسب تری خواهد بود.

قیمت یخچال ساید یا فرنچ دور کدام مناسب تر است؟
قیمت یخچال ساید یا فرنچ دور کدام مناسب تر است؟

اگر به دنبال یخچالی هستید که می‌خواهید همه چیز در دسترستان باشد، ظاهر زیباییداشته باشد و از یخچال نیز استفاده بیشتری دارید یخچال درب فرانسوی انتخاب بهتری برای شما می‌باشد.

 

مصرف انرژی یخچال ساید یا فرنچ دور کدامیک کمتر است؟

یکی از بخش‌هایی که برای مقایسه بین یخچال ساید بای ساید و درب فرانسوی باید در نظر داشته باشید مصرف انرژی این محصول می‌باشد. یخچال فریزر های فرنچ دور در مقایسه با ساید بای ساید دارای بهره وری انرژی بیشتری هستند. با قرار گرفتن فریزر در قسمت پایین، حدود 30 درصد انرژی کمتری مصرف می‌کند.

 

نتیجه گیری

اگر در هنگام خرید این سوال برای شما پیش بیاید که یخچال ساید یا فرنچ دور کدامیک بهتر است؟ و در خرید بین این دو یخچال دچار تردید هستید باید به هدف خود از خرید یخچال توجه زیادی داشته باشید، یخچال های فرنچ دور بسیار زیبا و دارای امکانات متفاوتی هستند اما قیمت آن نیز با توجه به امکانات آن بسیار زیاد است، پس اگر دنبال یخچال فریزر با قیمت مناسب هستید یخچال ساید بای ساید قطعا گزینه مناسب تری برای شما خواهدبود. اما اگر قیمت آن نسبت به سایر فاکتور ها دارای اهمیت کم تری می‌باشد بهتر است یخچال های فرنچ را به دلیل زیبایی و امکانات منحصر به فرد و فضای زیاد جهت ذخیره سازی خریداری نمایید.

نظرات (1)

[…] که دمای آن برای ذخیره انواع غذاها قابل تنظیم می باشد. یخچال فریزرهای فرنچ دور در مدل های متنوعی به بازار عرضه می شوند، تفاوت این […]