جارو برقی یا جارو شارژی کدامیک برای خرید بهتر است؟

جارو برقی یا جارو شارژی کدامیک برای خرید بهتر است؟

جارو برقی یا جارو شارژی کدامیک برای خرید بهتر است؟

جارو شارژی وسیله سبکی است که نسبت به جاروبرقی کاربری آسان‌تری دارد و نکته مهم‌تری که درباره این محصول وجود دارد این است که قابلیت شارژ شدن را دارد. جاروهای شارژی با استفاده از انرژی باتری، گرد و غبارها را از بین می‌برند. اگرچه این وسیله می‌تواند در کنار جاروبرقی‌های خانگی برای مواقع خاصی مورد استفاده قرار گیرد اما برخی از افراد بین خرید جاروبرقی و جارو شارژی مردد می‌باشند و ترجیح می‌دهند تنها یکی از این دو محصول را خریداری نمایند. در ادامه به مقایسه این دو محصول می‌پردازیم اینکه جارو برقی بهتر است یا جارو شارژی کدامیک؟ با ما همراه باشید.

 

جارو شارژی چیست؟

جاروهای شارژی یکی از وسایل کاربردی می‌باشند که ویژگی مهم آن‌ها طراحی ظریف و بی‌سیم بودن آن‌ها می‌باشد. جارو شارژی این قابلیت را دارد که بتوانید به راحتی با استفاده از آن‌ها، پله‌ها، لوازم داخلی، شکاف‌ها، مبلمان، پرده، قفسه‌ها و حتی داخل ماشین خود را به سادگی تمیز نمایید. اما جاروهای شارژی در مقایسه با جاروهای برقی ظرفیت و گنجایش کمتری دارند و مخزن آن‌ها زود پر می‌شود و نیاز است تخلیه مخزن را در فواصل زمانی کوتاه‌تری انجام شود. از طرف دیگر این جارو ها با باتری کار می‌کنند و عمر باتری آن‌ها هم محدود است.

جارو شارژی چیست؟
جارو شارژی چیست؟

برای خرید جارو شارژیعمر باتری اهمیت زیادی دارد و معمولا قیمت‌ها هم بر همین اساس تعیین می‌شوند. چرا که اگر جارو شارژی که خریداری می‌کنید توان کمی داشته باشد، شما بعد از اندکی استفاده باید آن را دوباره شارژ کنید و این کار وقت زیادی از می‌گیرد. مسلم است که جارو شارژی هایی با بالاترین توان باتری هم برای تمیز کردن فضاهای بزرگ مناسب نیستند.

 

انواع جاروهای شارژی

جاروهای شارژی در سه مدل پارویی (عصایی)، دستی، و هوشمند در بازار عرضه شده‌اند که در بعضی از مدل‌های آن از هر دو قابلیت دستی و پارویی استفاده شده است و می‌توانید با توجه به نوع استفاده خود آن را به حالت و دستی و یا عصایی تبدیل کنید. مدل دستی سبک و کوچک می‌باشند و محدودیت حرکتی دارند اما یک خوبی که دارند این است که برای جارو کردن گوشه‌ها و فضاهای کوچک و غیر قابل‌ دسترس، کاربردی هستند.

انواع جاروهای شارژی
انواع جاروهای شارژی

جارو شارژی دستی برای نظافت فضای داخلی اتومبیل نیز بسیار کاربردی و مناسب می‌باشد. اما مدل‌های پارویی که به آن‌ها جاروهای عصایی نیز گفته می‌شود نسبت به جارو برقی معمولی سبک‌تر می‌باشند و به‌ راحتی می‌توان آن‌ها را جابه‌جا نمود و بتوانید فضاهای غیر قابل دسترس را تمیز کنید. مدل‌های جارو شارژی هوشمند می‌توانند با استفاده از سنسورهایی که روی آن قرار دارد به‌ صورت افقی و عمودی حرکت کند و بدون برخورد به وسایل تمام منزل را تمیز نماید.

 

مقایسه جارو برقی و جارو شارژی

برای انتخاب بین جارو برقی و یا جارو شارژی نکاتی را باید در نظر داشته باشید که ما در زیر این برخی از این نکات را برای شما شرح خواهیم داد:

 

 

ظرفیت کیسه جارو شارژی بیشتر است یا جارو برقی کدامیک؟

 ظرفیت جارو عاملی است که باید برای خرید جارو شارژی حتما مد نظر قرار دهید زیرا ممکن است با خرید یک جارو شارژی کم ظرفیت مجبور شوید برای جارو کشیدن خانه چند بار مخزن آن را تخلیه کنید. ممکن است این سوال برای برخی از شما پیش بیاید که ظرفیت کیسه جاروشارژی بیشتر است یا جاروبرقی کدامیک؟ همانطور که می‌دانید جارو های برقی خود در دو نوع پاکت دار و بدون پاکت تولید و به بازار عرضه می‌شوند که استفاده از نوع بدون پاکت در طولانی مدت ممکن است به ریه‌های شما آسیب برساند برای همین خرید آن دقت بیشتری داشته باشید.

ظرفیت کیسه جارو شارژی بیشتر است یا جارو برقی کدامیک؟
ظرفیت کیسه جارو شارژی بیشتر است یا جارو برقی کدامیک؟

حال اگر بخواهیم به مقایسه ظرفیت پاکت‌های جاروبرقی های کیسه‌دار و جارو های شارژی بپردازیم باید بگوییم که ظرفیت کیسه جارو شارژی بسیار کم‌تر از ظرفیت جاروبرقی است که البته این نکته با توجه به حجم بزرگ تر جارو های برقی کاملا مشهود می‌باشد. سایز کوچک ظرفیت کیسه‌های جارو شارژی باعث شده است تا هر چند روز نیاز به خالی کردن آن‌ها باشد که گرد و خاک حاصل از انجام این کار هم موجب آسیب رساندن به ریه‌های شما نشود.

 

 

برای استفاده طولانی جارو شارژی بهتر است یا جارو برقی کدامیک؟

برای پاسخ به این سوال که آیا جارو برقی برای استفاده طولانی‌تر مناسب است یا جارو شارژی کدامیک؟ برای پاسخ به این سوال باید اول متراژخانه و یا فضایی که می‌خواهید از آن‌ها استفاده کنید را در نظر داشته باشید. اگر خانه ای بزرگ دارید و به صورت مرتب به تمیزی آن می‌پردازید و مایل هستید که آن را به‌صورت پیوسته و در یک مرحله جارو نمایید بهتر است اقدام به خرید جارو های برقی کنید، زیرا جارو های شارژی بعد از کار کردن ۲ یا ۳ ساعته شارژ باتری آن‌ها به اتمام می‌رسد و خاموش می‌شوند، این جاروها سرعت جارو های برقی را نیز ندارند. بنابراین برای تمیز کردن خانه با جارو های شارژی باید یک یا دو بار هنگام کار آن ها را به شارژ بزنید.

 

تمیز کنندگی جارو برقی بهتر است یا جارو شارژی کدامیک؟

مقایسه جارو برقی و جارو شارژی از نظر کیفیت تمیز کنندگی یکی از اصلی ترین نکاتی است که هنگام خرید جارو برقی و جارو شارژی باید به آن توجه داشته باشید. مکش جارو های برقی بسیار بیشتر از جارو های شارژی است، جارو های برقی سطح زمین را در کم‌ترین مدت زمان ممکن می‌توانند تمیز کنند، اما جارو های شارژی حتی در ولتاژ‌های بالای خود نیز مکش کمتری نسبت به جارو برقی دارند. قدرت جارو با وات نشان داده می‌شود که هر چه قدر این عدد بالاتر باشد قدرت مکش و تمیزکنندگی جارو بیشتر خواهد بود، بنابراین بهتر است جارویی تهیه کنید که قدرت و توان آن بالا باشد.

تمیز کنندگی جارو برقی بهتر است یا جارو شارژی کدامیک؟
تمیز کنندگی جارو برقی بهتر است یا جارو شارژی کدامیک؟

جاروهای شارژی معمولا با سطح فرش‌ها مشکل دارند و ممکن است نتوانند به‌ خوبی آن را تمیز نمایند، به‌ طور متوسط یک جارو شارژی با مدل معمولی، تنها ۴۷ درصد از گرد و غبار روی فرش را تمیز می‌کند در حالی‌ که یک جاروبرقی سیمی می‌تواند تا ۷۹ درصد گردو عبار را به راحتی تمیز کند. اگر بیشتر خانه شما با فرش پوشش داده شده است بهترین انتخاب برای تمیز کردن آن همان جاروبرقی های معمولی می‌باشند.

 

دسترسی به فضای مختلف در جارو برقی یا جارو شارژی کدام بهتر است؟

جارو های برقی با مکش بالایی که دارند می‌توانند به خوبی سطوحی مانند فرش، موکت و هر سطح مسطح دیگری را به خوبی تمیز کنند، اما نقطه ضعف اصلی این جارو ها عدم دسترسی به نقاطی مانند کنج دیوارها، نقاط میانی مبل، زیر وسایل منزل و کابینت‌ها است. اما جارو های شارژی با تعداد سری‌های مختلف و سبک بودن این امکان را دارند تا ریز ترین ذرات را در هر جایی تمیز نمایند. این جارو ها شاید برای تمیز کردن زمین در حد جارو های برقی نباشند اما در تمیز کردن نقاطی که دسترسی به آن‌ها سخت است بسیار کاربردی تر از جارو های برقی می‌باشند.

 

نتیجه‌گیری

در این مقاله مواردی که ذکر شد می‌توانند برای خرید انتخاب بین جارو برقی و یا جارو شارژی کمک کننده باشند، اما در نهایت شما هستید که باید با توجه به نیاز خود تصمیم بگیرید که کدامیک را انتخاب کنید. واضح است که شما با تهیه یک جارو شارژی خوب، می‌توانید تمام قابلیت‌های جاروبرقی را، در کنار وزن سبک و جابه‌جایی راحت‌تر در اختیار داشته باشید. بنابراین بهتر است با توجه به بودجه‌ای که در اختیار دارید، یک انتخاب مناسب و باکیفیت داشته باشید.